Otázky ohledně mateřské školky

Anonymní
27.5.16 13:43

Otázky ohledne MŠ

Ahoj měla bych pár dotazů ohledně MŠ. Dcerku přijaly od září a v té době jí bude 2,5 roku. bylo nám řečeno, že pokud bychom chtěli aby šla od jejich tří let což bude v únoru 2017 musí k zápisu již letos, tak jsme šli. Mě by ale zajímalo, zda jí tam tedy musím dát už letos od září nebo mohu kdykoliv např. třeba až od prosince do ledna? To i tak budu asi platit nějaké školkovné, že? A kdybych jí dala již od září nepřijdu tak od rodičák? Uplně nejraději bych byla, aby si začala zvykat pozvolna a aby zprvu chodila jen třeba pár dní v měsíci na několik hodin, je to možné? Předem moc děkuji za odpovědi :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2744
27.5.16 13:47

O rodičák nepřijdete, ale školka se může bránit že chce aby dítě docházelo častěji než párkrát za dopoledne- záleží jaká je u Vás situace ve školce s obsazeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
27.5.16 13:49

Mám to stejně, a mě tedy ze školky volali, jestli chci aby chodila od září nebo až od ledna :think: Ale my jsme na malém městě, ve větších by to asi mohl být problém :nevim: Možná tam třeba zkus zavolat a zeptat se, každá školka asi postupuje jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 13:52

@Nika91 my bydlíme na vesnici…ale každopádně se domluvím

• Nahlásit
  • Citovat
11366
27.5.16 13:56

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5698
27.5.16 13:58

O rodicak neprijdete. Do skolky muze nastoupit uz od zari, kdyz je prijata. Zaplatite normalne skolkovne a asi sdruzeni rodicu a dite muzete davat klidne i na den nebo dva. Ucitelky budou rady, o dite min :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17018
27.5.16 14:03

Máme to stejně. Syn je přijatý od září, nastoupí ale až v lednu (ve 3 letech). Takhle jsem jim to řekla už u zápisu, není problém, jen si budeme od září platit školkovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
27.5.16 14:04
@Anonymní píše:
Ahoj měla bych pár dotazů ohledně MŠ. Dcerku přijaly od září a v té době jí bude 2,5 roku. bylo nám řečeno, že pokud bychom chtěli aby šla od jejich tří let což bude v únoru 2017 musí k zápisu již letos, tak jsme šli. Mě by ale zajímalo, zda jí tam tedy musím dát už letos od září nebo mohu kdykoliv např. třeba až od prosince do ledna? To i tak budu asi platit nějaké školkovné, že? A kdybych jí dala již od září nepřijdu tak od rodičák? Uplně nejraději bych byla, aby si začala zvykat pozvolna a aby zprvu chodila jen třeba pár dní v měsíci na několik hodin, je to možné? Předem moc děkuji za odpovědi :D

musíš se s nimi domluvit. Spousta školek to má tak, že dítě tam prostě před 3. rokem věku nesmí. U nás je třída pro dvouletky - kluk tam v září jde, bude mít 2 a týden. Ovšem mladší děti můžou nastoupit nejprve v den 2. narozenin, taková je podmínka. Takže si zjisti, jak je to u vás a dle toho se s nimi domluv. Mmchdm, to školné není tak šílené, pokud vim, tak na udržení místa ho budeš muset stejně platit, ačkoliv dítě tam nastoupí až v tom lednu či únoru. Opět - školka od školky, třeba to u vás tak není, u nás ale ano - i když dítě nechodí, platí se místo. O rodičák nepřijdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
27.5.16 14:36

U nás to samé, dítě bude mít 3 roky v březnu, přijat od září, budeme chodit do těch tří let se pomalu adaptovat, od tří let se uvidí. Platit skolkovne budeme od září, ale nevadí, to mi vrátí na danich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
27.5.16 14:51

Pokud dáš dítě do školky později, třeba v lednu, tak to školkovné zaplatit budeš muset i za měsíce, co tam nebude. U nás to tak tedy chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
27.5.16 14:58

Máme to také tak, dceři budou 3 v dubnu 2017, je přijatá od září a u zápisu se mě ptaly, kdy si představuju nástup, domluvily jsme se cca v lednu, samo musí být bez plín. Platit budu od září a od toho ledna si myslím, že na zvykání, aby v tom dubnu až budu muset do práce už bylo vše ok a byla zvyklá tam spát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4149
27.5.16 20:16

U nás to jde a pokud to není nutné, tak doporučují u nováčků postupnější nástup. To září je dost kritické… Pokud děti nastupují později, tak mají učitelky více času se nováčkovi věnovat. Kolektiv bych neřešila, u nás vidím u nejmladších pevnější vazby až teď ke konci roku. Do té doby si spíš tak hráli všichni vedle sebe, ale u nás tedy byl nejstarší čerstvý tříleťák, ostatní pod 3 roky. Školkovné se musí platit od září, ale odečtou to z daní. O rodičák nepřijdeš, od 2 let mohou děti do školky neomezeně.
Chodit jen na pár dní v měsíci - to bych moc nedoporučila. U mých dětí by to byla katastrofa, potřebovaly chodit pravidelně. Takto by si nezvykly, ale to může být u každého dítěte jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama