Reklama

Otčím a jeho výchova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 21:41
Otčim a jeho " vychova "

Ahoj.. bude mi 17 a mám problém s mým otčímem. Jsiu spolu s mámou uz okolo 7 let. Táta na mě plati alimenty 3 000 kč. Dohodla jsem se s mamkou ze mi bude dávat kapesné 500,– na měsíc z toho co mi tata plati. Musi mi to ale davat tajně protoze by to otčim jinak zakazal. Je proti kazde blbosti nevim jestli je to tim ze nejsem jeho ale mam brachu. Resp. teda 3 ale 2 uz s námi nežijí jeden se v 19 prestěhival kvuli němu ze ho buzeruje. Mladsi bracha kterymu je 6 tak se k němu chová uplne normalkně. Kdyz se na něco zeptam tak okamzite namitne ze ne a že o tom se mnou nebude diskuzovat, myslim si že nemá právo mi kecat a navic mámě do moji vychovy. Jenze ono to bez nej nejde. Mamka je nešťastná hadaji se kazdy den a otčim rika ze je to vzdy kvuli mě ze neumim delat to co on chce. Porad se odkazuje na to jak se jeho rodiče chovali k němu a i on se tak chce nejspíš chovat. Vždy kdyz mu namitnu neco proti jeho „ne“ začne řvát a rikat mi že ho prostě budu poslouchat a tečka. Často kvuli tomu brečim a dávno bych šla bydlet k treba k tátovi ale je mi líto mámy trpím to kvuli ni. Nevim co mám dělat myslím že tady jste moudré ženy co mi poradí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 39669 příspěvků 19.02.18 21:46

@LadyUni :? a táta by si Tě k sobě vzal? Pokud jo tak jdi, za ten klid to stojí ;)

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2427 příspěvků 2 inzeráty 19.02.18 21:48

Promluv si s maminkou a řekni jí co tě trápi, já si myslím, že asi jiné východisko není než jít bydlet k tátovi, tedy pokud on by to zvládl, nevím, zda on nemá další rodinu a tak… ale tvůj nevlastní otec asi podle toho co píšeš neni dobrý člověk a bohužel asi i maminka s ním není šťastná. Musíš si s maminkou promluvit, bez toho to nepůjde

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 21:51
Odpověď

@Markéta80 myslim si ze by nebyl proti ale jelikož má manželku a s ní žije v paneláku v malém bytě, kde mají jen ložnici obývák a kuchyň s koupelnu a zachhod, tak by to asi nebylo prakticky možné

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 21:52

Nezbyde ti nic jineho, nez to pretrpet a pockat, az se osamostatnis. Co jineho chces delat? Mamy problemy nevyresis, zejmena proto, ze tam je jejich spolecne dite. V sirsim kontextu bych to videla asi takto: Pokud naklady na tebe nepresahuji mesicne 6000,– (stejnou povinnost vyzivy k tobe ma jak matka, tak otec) a matka si vydelava, pak otcim opravdu nema co mluvit do prijmu, ktere ma matka od tveho otce na tvou vyzivu. Otcim sice nema primou vyzivovaci povinnost vuci tobe, ma ji ale vuci sve manzelce a to nelze nejak posuzovat, kdyz neni jasne, jak jsou na tom s penezi.

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 19.02.18 21:53

Je to těžký. Byla sem v podobné situaci s tím že ale můj táta není zrovna ideál. Tak že bych si asi nepomohla. No vydržela sem. Též mi bylo mamky spíš líto. Teď jako matka ale nechápu jak mohla pritahnout domů s prominutím magora ke 3 dětem :roll: víš co dej si ruku ns srdce a podívej se třeba na jeho klady. Chodí do prace? Živí váš? Je s ním i někdy zábava? Vezme vás na výlet? Mamka je spokojená? Opravdu tě třeba nepeskuje oprávněne? Zkoušela si na něj jít po dobrým? Pokud by to bylo opravdu k nevydrženi. Tak bych odchod zvážila. Nevím kolik ti je. Ale podle mě se to věčný rvani doma dost podepsalo na moji uzkostny poruše.

Markéta80
Hvězda diskuse 39669 příspěvků 19.02.18 21:55

@LadyUni a co prarodiče? Pokud nic tak co nejdřív osamostatnit co to půjde. V tomhle se dlouho žít nedá, max nějak přežít :?

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 21:58

Vzhledem k naši finančni situaci a tomu ze zijeme od výplaty k výplatě splacíme hypoteku a spoustu dalších uvěru mamka si sama vydělává ale je sama kadeřnice a podle mě domu měsične prinese tak 7 000 otčimovy penize co vydělá( to nevim kolik je) tak je dá všechny mámě a společně hospodari jak to tedy říká.. ale mýmu přítelovi kdyz s nim byl dám tak priznal že mámě nepřiznává všechny peníze ze si něco schovává aby si mohl něco koupit..

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 21:59

@Markéta80 tam uz je nasáčkovaný zmiňovaný bratr. Bohužel..

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 19.02.18 22:00

@LadyUni kolik ti je?

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 22:01

@Boudová psala jsem.. bude mi 17 takze je mi teď 16

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 19.02.18 22:06

@LadyUni aha. Přehlédla sem. Tak to snad brzy vypadnes. :) hodně štěstí a dobrou

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 22:08

@Boudová Děkuji dobrou :mavam:

Markéta80
Hvězda diskuse 39669 příspěvků 19.02.18 22:12

@LadyUni :? tak to moc řešení nemá :hug: :?

LadyUni
Nováček 9 příspěvků 19.02.18 22:13

@Markéta80 Děkuji za snahu :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >