Dlužné alimenty = exekuce na plat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 20:38
Dlužné alimenty=exekuce na plat

Ahoj,
Mám dotaz na maminky, které se s tímto problémem setkaly a jistě mi některá z Vás poradí co mohu ještě udělat. Můj otec mi dluží výživné, ten dluh přesahuje částku 200.000 :potlesk:. Snažila jsem se s ním po mé plnoletosti domluvit na splátkách, ale označil mě různými slovy a dál odmítal komunikovat :roll: pak jsem teda zkusila exekuci. Exekutor našel práci, ale tam makal nejspíš tak, že tam vůbec nemakal :zed: přes rodinu jsem zjístila, že má novou práci( rozvozce balíku nejmenované společnosti) a také, že bydlí u své nové přítelkyně. Vše jsem exekutorovi sdělila. 2 měsíce se nic nedělo, teď mi teda exekutor psal, že mu mám zaslat číslo účtu pro vyplacení vymoženého plnění. Super, hned jsem odeslala a těšila jsem se, že konečně se bude dluh splácet. Nadšení dnes přešlo..exekutor vymohl z lednové výplaty 744Kč :pocitac: :pocitac: takže můj fotřík má smlouvičku nějak dobře ošetřenou, co by se přeci namáhal splatit dluh dřív než za 30 let :nevim:.
Holky mohu jakožto plnoletá jít podat trestní oznámení? Naposled ho máti podala v roce 2012, ale pak už na to neměla nervy :think: cokoliv, co mi pomůže proti němu vítám. Odmítam se dívat na to, jak dětem své přítelkyně koupí dárky, zve je do kina a na své prvorozené dítě a vnučku kašle a nechá si strhávat směšných 744Kč :pocitac:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 09.02.18 21:10

Trestní oznámení samozřejmě podat můžeš :mavam:

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 21:13

Mamina89
Super děkuji, třeba na něj dojde a uvědomí si, že semnou zametat nebude :cert:

Evelýna 1
Kecalka 366 příspěvků 6 inzerátů 09.02.18 21:31

@Nikolahn
Pokud jsi plnoletá, tak je to na tobě, aby jsi podala TO. Moje kamarádka taky podávala na otce TO kvůli neplacení alimentů. Říkala, že to bylo psychicky těžké, ale studovala VŠ a nic jiného ji nezbylo, pokud chtěla dostudovat.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 1 inzerát 09.02.18 21:43

Prvně bys měla jít pracovat, abys jako plnoletá nebyla závislá na alimentech. A pokud z něj chceš zpětně peníze dolovat přes exekutora, tak na to máš samozřejmě právo.. jestli ti to přinese uspokojení? Kolik neplatil? 5-7 let? Teď to máš choutky řešit proč?

mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 09.02.18 21:50
@Čičorečka píše:
Prvně bys měla jít pracovat, abys jako plnoletá nebyla závislá na alimentech. A pokud z něj chceš zpětně peníze dolovat přes exekutora, tak na to máš samozřejmě právo.. jestli ti to přinese uspokojení? Kolik neplatil? 5-7 let? Teď to máš choutky řešit proč?

Nechápu tvůj příspěvek… Proč by měla jít prvně pracovat? Co je ti vlastně do toho, jestli studuje a potřebuje peníze nebo pracuje? A jestliže otec neplatil, tak na to má právo za rok stejně jako za deset let. Závazků se nejde zbavit jen tak plynutim času. Vůbec jsi neodpověděla uživatele na otázku, jen rypes :pocitac: a ptáš se na otázky, po kterých ti může být prt :zed: :mavam:

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 21:54

Jsem na rodičáku :) aliementy už mi neplatí od mých 18 ti let, kdy jsem dostudovala. Avšak je tam dluh 220.000+ který mu odmítám nechat a proto jsem to taky psala. Od roku 2008 máma nedostala ani korunu, teď jelikož jsem plnoletá to řeším sama. Neboj fakt nejsem na alimentech závislá, ale copak ty bys něku tolik peněz nechala? :palec:

mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 09.02.18 21:57
@Nikolahn píše:
Jsem na rodičáku :) aliementy už mi neplatí od mých 18 ti let, kdy jsem dostudovala. Avšak je tam dluh 220.000+ který mu odmítám nechat a proto jsem to taky psala. Od roku 2008 máma nedostala ani korunu, teď jelikož jsem plnoletá to řeším sama. Neboj fakt nejsem na alimentech závislá, ale copak ty bys něku tolik peněz nechala? :palec:

Uživatelko, abych ti pomohla ještě. Ten dluh je maminky. Do 18 let platí výživné otec tvoji máme, která tě živí. Tudíž to trestní oznámení musí podat tvá matka. Ty, jelikož jsi už po 18nach nestudovala, tobě nedluží nic… :nevim: věř mi, byla jsem kdysi v podobné situaci. :mavam: a nikomu se nezpovidej :kytka:

Evelýna 1
Kecalka 366 příspěvků 6 inzerátů 09.02.18 21:59

@Nikolahn
Nikomu nemusíš nic zdůvodňovat. Ty peníze ti patří a já být na tvém místě, TO určitě podám.
Byla by jsi hloupá to nechat jen tak. Nechápu, proč nebojovala tvoje máma… Ale to není moje věc :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 13155 příspěvků 09.02.18 21:59

Tak holt bere malou mzdu :nevim: mě by hrdost nedovolila se s ním dohadovat

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 22:00

Od zacatku roku 2016 to má v ruce exekutor. Sama jsem aktivně pátrala a všechny infa jsem exekutorovi posílala, takže jsem to fakt nezačla řešit až teď. Teď to chci řešit jinou cestou ( trestním oznámením) nenechám se sebou zametat, aby on makal tak, že na smlouvičku dostane minimum a na ruku pak dost peněz. Exekutor za leden dostal od zaměstnavatele 744, další měsíce to bude asi stejné a to mi jako adekvání „splátka“ dluhu 220+tisíc nepříjde. Abych ještě v 50ti čekala zda to bude splacené nebo ne odmítám.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 09.02.18 22:02

@Nikolahn určitě máš na výživné nárok mrkni se na tyto stránky www.vasevyzivne.cz

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 22:04

Ka2ka nebere, chlubil se rodině jak to je. Prostě má ošetřenou smlouvu tak, aby mu exekutor vzal co nejmíň. On by nešel pracovat někam za málo peněz. Podnikal, to nevyšlo tak se živí jako řidič. Do nedávna cestoval se zásilkama po světě, nyní po městě(ale na těchto pozicích to opravdu pod 18 čistého nejde)

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 22:06

Janablizkova presne s nema to resim :palec: od začatku roku 2016 mi moc pomáhají to dlužné výživné získat.

Nikolahn
Povídálka 14 příspěvků 09.02.18 22:08

Mamina89, od zplnoletnění starosti ohledně alimentů přechází na děti. Právě to řeším s vaševýživné(ne­berte to nikdo jako reklamu prosím :)) ti mi řekli, že to už maminka řešit nemůže, ale já tak to s něma od začátku roku 2016 řeším já :dance:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >