Otehotneni pri HAK

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.7.22 14:19

Otehotneni pri HAK

Užívám antikoncepci druhý měsíc a mám ještě 3 tablety do 7 denní pauzy. Před včerem jsem měla styk s vyvrcholením do mě. Antikoncepci užívám pravidelně bez vynechání. Ano vím že je možné otěhotnit. Je větší šance že otěhotním když se přítel udělal dovnitř než když bychom při HAK měli přerušovaný styk?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5026
1.7.22 14:31

Brala jsem HA 15 let s vyvrcholením dovnitř kdykoliv během cyklu a nikdy jsem těhotná nebyla… pokud ji bereš řádně, dáváš si pozor na alkohol, průjem, zvracení atp. Tak má velmi dobrou účinnost. Když jsem HA vysadila byla jsem do tří měsíců těhotná. Ano je tam riziko, ale je opravdu minimální až téměř nulové, ale jen za předpokladu, že dodržuješ co máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16114
1.7.22 14:42
@Anonymní píše:
Užívám antikoncepci druhý měsíc a mám ještě 3 tablety do 7 denní pauzy. Před včerem jsem měla styk s vyvrcholením do mě. Antikoncepci užívám pravidelně bez vynechání. Ano vím že je možné otěhotnit. Je větší šance že otěhotním když se přítel udělal dovnitř než když bychom při HAK měli přerušovaný styk?

Nikdy sem při užívání HA nepoužívala další ochranu, kromě kontraindikace a nikdy jsem neotěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
1.7.22 14:44

Hele riziko… je otázkou kolik žen opravdu otěhotnělo přes poctivé braní HA. Protože se samozřejmě nepřiznají, že zapomněly na každý druhý prášek. Tajně ji vysadily protože otěhotnět chtěly, nebo ji dokonce nebraly vůbec.
Já osobně v okolí neznám jedinou ženu, která by přes HA otěhotněla. Ale třeba ve výměně manželek to je údajně každá druhá. :nevim:
Takže klid. Ta šance se blíží hodně k nule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 14:49

Dodržuji vše co je napsáno v příbalovém letáku. Pilulky beru na hodinu přesně +-5 min. Kdysi jsem používala kondomy, ale přece jen HAK je HAK. A když jsem četla ty příspěvky tak HAK má asi menší účinnost než kondom🤦‍♀️.

• Citovat
  • Nahlásit
5026
1.7.22 15:02
@Anonymní píše:
Dodržuji vše co je napsáno v příbalovém letáku. Pilulky beru na hodinu přesně +-5 min. Kdysi jsem používala kondomy, ale přece jen HAK je HAK. A když jsem četla ty příspěvky tak HAK má asi menší účinnost než kondom🤦‍♀️.

No ona je to ve většině případů spíš blbost, záměr nebo nepochopení psaného textu… Nicméně sebereflexe zaostává a to i anonymně na netu. Takže pokud dodržuješ co máš, tak nemusíš mít strach. Nicméně mysli na to, že bez kondomu jen se stálým partnerem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 16:35

@Martha03 děkuji, akorát ještě nevím jak to je pokud jsem nemocná ale neužívám antibiotika. Tehdy by neměla být snížena účinnost antikoncepce. Pouze u antibiotik nebo?

• Citovat
  • Nahlásit
5026
1.7.22 20:53
@Anonymní píše:
@Martha03 děkuji, akorát ještě nevím jak to je pokud jsem nemocná ale neužívám antibiotika. Tehdy by neměla být snížena účinnost antikoncepce. Pouze u antibiotik nebo?

Mělo by platit jen u antibiotik. Jde hlavně o to, co brani vstrebatelnosti pilulky nebo jejímu účinku. U každé antikoncepce je v pribalovem letáku uvedeno co je kontraindikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.22 21:21

@Martha03 Děkuji ;) četla jsem i příbalový leták i něco na internetu a většinou z léků snižují účinnost antikoncepce antibiotika a případně nějaké léky na epilepsii. To píší i v příbalovém letáku.

• Citovat
  • Nahlásit
12
4.8.22 16:14

@Karinkas mě by zajímalo pokud bych při HAK otěhotněla, jestli by mi menstruace přišla nebo ne. Pokud by přišla tak asi by byla jiná než obvykle nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
4.8.22 16:36

@Jana530 No nejsem gynekolog :D. Ale řekla bych, že se menstruace nedostaví a nebo dostaví, ale úplně minimální.
Ale jak jsem psala ta šance, že otěhotníš je hodně malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
4.8.22 18:12

@Karinkas ano, jen k tomu jsem se nikde nemohla dopátrat jak by to mohlo být v této situaci🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.22 12:31

@Karinkas. Ahoj, prechádzam diskusia ohľadom antikoncepcie. Užívam tiež antikoncepciu a mala som tento mesiac trošku kratšiu menštruáciu. Silná bola ako obvykle. Potencionálny styk kedy by sa zadarilo bolo 16.7. Test som robila dnes ráno a negatívny. Ukázal by mi to už test ak by sa vtedy podarilo alebo nie?

• Citovat
  • Nahlásit
5026
12.8.22 21:53

Ano ukázal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.22 07:18

@Martha03 ďakujem

• Citovat