Miminko koncem pánevním - otočí se ještě?

Kulička28
13.2.10 14:18

Otočí se ještě?

Aho, včera jsem byla na kontrolním UTZ ve 32.týdnu, vše je v pořádku, hlavička naléhá na vchod pánevní, malej má 2kg.Akorát je otočenej páteří k mojí páteři, na porod to prý nemá žádný vliv, ale doktor mě postrašil, že nejspíš budu mít při porod křížový bolesti.Stalo se Vám, že mimi bylo v tuhle dobu taky otočený takhle a ještě se otočilo bříškem k Vašim zádům?Jaké máte zkušenosti?Můžu to ovlivnit nějakým cvičením třeba? Pomohlo Vám vůbec něco?Děkuji za odpověď
Káča

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
13.2.10 14:26

To máš času moooře. V tuhle dobu já měla prcka dokonce hlavou nahoru, pak ležel dlouho příčně - jakoby vodorovně a otočil se správně až v 38 tt :wink:
Ale zkoušela jsem taky kdeco - lezení po čtyřech a svítili jsme mu baterkou přes břicho, aby se natočil za světlem :lol: ale v tvým případě je to asi o ničem :nevim: Jestli to pomohlo, to netuším.

Příspěvek upraven 13.02.10 v 14:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
13.2.10 14:28

dítě se finálně točí - rotuje až v průběhu porodu. Takže času je hafec, kdyby tak zůstalo až do konce, tak ještě pořád se může otočit, jen bude mít tu otočku těžší, místo 90 stupňů 180.

Pokud by se neotočilo ani při porodu, opravdu prý někdy bývají křížové bolesti, ale nemusí být a mají je i holky, co mají dítě otočené běžně. Problém při rození nedorotovaného mimina může bát, že jde napřed obličejovou částí, která je větší, než když se narodí záhlavím - šešulkou. Ta má nejmenší průměr, proto je výhodné, když vstupuje do porodních cest jako první. Pokud by mimino nebylo dorotované ani když dojde na tlačení, určitě bych zkoušela nějakou jinou polohu než na zádech, v podřepu nebo ve stoje, popřípadě na porodní stoličce, aby se mu průchod co nejvíc usnadnil.

Ale času dost, nevím, proč tě dr tak straší, toto by se opravdu mělo řešit až při porodu :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kulička28
13.2.10 14:40

Taky nevim, proč mě takhle vystrašil, je to starej doktor tak kolem 70ti let, prostě stará škola, navíc mi bylo řečeno, že je malej asi dobře živenej(nevim na co narážel, zatim jsem přibrala jen 7,5kg), když má už teď 2kg a ať se modlim, abych nepřenášela, že to by měl určitě přes 4kg a ještě ke všemu ty křížový bolesti, tak mě to dost vystrašilo, budu totiž rodit poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
24918
13.2.10 15:07

Mě se Linda otočila 14 dní před porodem, rodila jsem v termínu.
Dr. tvrdil, že už se neotočí. Že zkusíme normální porod a v průběhu se uvidí.
Na posledním UTZ byla otočená.

Zkoušela jsem různé babské rady, masírovíní malíčků, apod. :mrgreen: JEstli to tomu přispělo, netuším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.10 16:01

mně se Kuba otočil až těsně před porodem nebo během porodu. Šla jsem k porodu s tím, že zřejmě půjde KP a nakonec to bylo úplně normálně záhlavím…
příroda je někdy mocná…
cvičením asi nic nezkazíš, ale nepřehánět ;-) já myslím, že má prďolka ještě dost času se otočit. Neboj, určitě to bude v pohodě!
A ještě tě straší s váhou miminka - no odhad je někdy opravdu jen odhad… ;-) stačí ujet o milimetr na utz a hned má o pár deka víc nebo míň ;-)
držím palce a hlavně se hoď do klidu před porodem, takový stres ti neprospěje, ani miminku ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
13.2.10 16:33

Holky, ale Kulička má dítko hlavou dolu, jen je místo páteří na bok páteří k zádům. Rodí se tak, že dítě by ideálně mělo rotovat o 90 stupňů, aby bylo páteří k pupíku matky a šlo nejdřív záhlavím, ne obličejovou částí, kterou by šlo, kdyby bylo páteří k páteři matky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
13.2.10 17:27

Pan doktor bude asi veselá kopa, ne ?
Neboj, času dost na všechno, a 2kg ve 32tt? to mi nepřijde nijak závratné :nevim:
Hele, mně se malá otočila dokoncei hlavou dolů až ve 35tt, takže nějaká rotace kolem své osy už vůbec není nemožná ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
13.2.10 20:16
Kulička28 píše:
Akorát je otočenej páteří k mojí páteři, na porod to prý nemá žádný vliv, ale doktor mě postrašil, že nejspíš budu mít při porod křížový bolesti.Stalo se Vám, že mimi bylo v tuhle dobu taky otočený takhle a ještě se otočilo bříškem k Vašim zádům?

To opravdu nevím, protože mě v ordinaci nikdo takhle hloupě nestraší :roll: .
Otočí se klíďo píďo.
Cviky na napolohování miminka - kočičí hřbety. Jde ale o to, aby se miminko natočilo hlavičkou dolů, což Ty máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.10 20:50

Nevím jak bylo miminko,ale křížový bolesti jsem měla. Byl to už třetí porod, a nebyl o nic horší než ty před tím (spíš asi nejlepší). Tak bych se tohodle vůbec neděsila ;-). Nejnepříjemnější bylo, že se mi stahy nepsaly na monitor a jedna „chytrá“ asistentka, by mě poslala domů(bych obešla porodnici a vrátila se:-)), naštěstí dr. byla rozumná ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12735
13.2.10 22:12

Kuličko taky jsem byla prvorodička a měla jsem malou úplně ideálně jak piše čiči a stejně jsem křížové bolesti měla zabírá na to balon a hlavně sprcha ta je úplně parádní. Já jsem měla menší komplikace takže ve sprše jsem byla akorát dvakrát doma a v nemocce po klystyru jinak mě přikurtovali k monitoru a celý porod jsem ležela. Neměj strach ono to prostě nějak dopadne. A ty dvě kila? Já bych se nebála. Můj bratr měl přes 4kg moje mama ma 150cm a měla dva stehy. Jestli se bojíš tohohle. Nebude to problém neboj se. Víš moje babička říkávala, že všechno zlé je k něčemu dobré a tak to vem tak, že kdyby se ti nedej bože stalo, že by se malý narodil předčasně tak už má fajn váhu na mimisa. Na UTZ mi taky říkali že malá má jen do 3kg a narodila se 3,35kg a sestřenici zase že je malý hroooozně velky a měl 2,85kg tak klid, jen tě děsí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama