Otrava jídlem - kdy se u vás projevila?

105
27.5.13 14:56

Otrava jídlem kdy se u vás projevila?

Ahoj chtěla bych se zeptat jesli má někdo z vás zkušenosti s otravou jídlem a za jak dlouho se u vás projevila? Moje dcera byla minulé pondělí se školkou na výletě a od úterý si stěžovala že ji bolí bříško ne nějak moc ve středu večer začala zvracet a pozděj se přidal i průjem zvracela jeden den pak už neměla co zvracet a naposledy zvracela dnes v noci poté co předtím do sebe dostala trochu jídla. Vým že stejný průběh byl i u jiných dětí co sní byly na výletě, tak bych se chtěla zeptat jesli máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4466
27.5.13 14:57

Myslíš jako salmonelu? Nebo jak otrava? Jsem dneska nějaká natvrdlá :x

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3471
27.5.13 14:59

Minuly pondeli? To uz tedy trva tyden? To bych s ni uz zasla k. doktorce nez delat sama nejaky zavery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.13 15:00

Otrava jídlem se projeví podle mě rozhodně dřív. Tipuju tak 24 hodin.
Takže bych to spíš viděla na nějakou agresivní viroźu.
Edit: aha špatně jsem četla. Tak to bych asi už rozhodně byla v pátek u doktorky a nenechávala to přes víkend!

(Jednou jsme zbaštili něco závadného, já se pos do 2 hodin, kamarádka po 6 hodinách večer, a manžel až druhý den po 24 hodinách) A byl klid*

Příspěvek upraven 27.05.13 v 15:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701

@Verča13 otrava z jídla - do večera obr křeče, hrozný průjem, zvracení, skončila jsem ve špitálu na kapačkách. U otravy to jde rychle. jinak s ní zajdi k dr, udělá výtěry, může mít nějaký infekční blbinec - salmonela a pod. Každopádně nedráždivou dietu a hodně tekutin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105

To je celkem jedno nevím jestli je to otrava nebo salmonela ale myslím, že spíš otrava.Jen mě zajímá jestli máte někdo podobnou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
27.5.13 15:01

Mi to zní jako nějaká střevní viróza, nebo bakteriální infekce, alebrž klasicky SRB. :nevim: U bakteriální je inkubačka tak dva dny, u virové to může být až týden. Minimálně tak těch 12-24h

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.5.13 15:03

U doktorky jsme byly samozdřejmě hned ve čtvrtek, ale dnes mi kámoška jejíž dcera to taky chytla volala že dr. má podezření na otravu jídlem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3471
27.5.13 15:05

@Verča13 A vis co jedli decka na tom vylete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.5.13 15:05

Dr. si původně myslela, že je to jen střevní chřipka dala nám čípky na zvracení a dietu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.5.13 15:06

Kuřecí polévku, kuřecí řízek s kaší a odpoledne ještě špekáčky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
27.5.13 15:06

Jinak muž měl salmonelu na táboře (z nějakýho kuřete) a druhý den už byl v nemocnici na kapačkách, ale má fakt rychlé trávení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63701
27.5.13 15:08

@Verča13 otravu bys poznala, protože to je fakt fičák, není jen lehké zvracení :think: tedy nevím, nás to prohnalo 10 dospělích a kromě jediného jsme byli všichni do 24 h ve špitálu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.5.13 15:11

On to fičák byl poblila se během pěti minut třikrát po sobě a pak už neměla co a měla jen křeče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.13 15:20

No tak to už zvrací docela dlouho, chudák. Asi bych zašla znovu za MUDrou a o podezření jiné doktorky bych jí řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat