Pálení na zahradě?

55
2.4.16 10:58

Pálení na zahradě?

Ahoj,
nevím zda svůj příspěvek zařazuji správně, nicméně mě trápí náš soused. Jakmile vyleze sluníčko, člověk si začně větrat domek a najde se tu takový de*il, který celé tyto dny pálí na zahradě. Je tu jeden domek na druhým, takže si nemyslím, že by to obtěžovalo jen mě. Domluvit se s ním nedá. Když byl můj bratr malý, mamina ho uspala na zahradě, samozřejmě následovalo pálení. Děda nechal v novinách otisknout článek o tom, který jsme mu hodili do schránky…a světe div se, stále to nechápe.
Tak se ptám, má tenhle problém nějaké oficiální řešení?
Děkuju všem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
2.4.16 11:06
@nimitka píše:
Ahoj,
nevím zda svůj příspěvek zařazuji správně, nicméně mě trápí náš soused. Jakmile vyleze sluníčko, člověk si začně větrat domek a najde se tu takový de*il, který celé tyto dny pálí na zahradě. Je tu jeden domek na druhým, takže si nemyslím, že by to obtěžovalo jen mě. Domluvit se s ním nedá. Když byl můj bratr malý, mamina ho uspala na zahradě, samozřejmě následovalo pálení. Děda nechal v novinách otisknout článek o tom, který jsme mu hodili do schránky…a světe div se, stále to nechápe.
Děkuju všem :)

ja si myslim, ze ne však on nic neporusuje takze je to jen o sousedske domluve ;) nase babicka cca před 2 rokama tohle resila se svým sousedem a nezmohla nic protože on nepalil nic spatneho co se zivotniho prostředí tyce takze zadnej ourad mu nic nemohl co zkousela obihavat :nevim:

• Citovat
  • Upravit
15534
2.4.16 11:07

Jako co pálí? Nějak nechápu - bordel ze zahrady spalis za jedno odpoledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11942
2.4.16 11:11

@nimitka : no my JEDNOU neco palili a „hodni“ sousedi si stezovali na obecnim urade a tam nam rekli, ze si mame davat bacha, pry nam muzou dat pokutu :think: Pres ne jste to resit zkouseli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
2.4.16 11:16

Ještě ne, bohužel nevidím co pálí a jak dalece se to smí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
2.4.16 11:33

Tak pálí se smí jen suchý materiál ze zahrad a každá obec si může udělat vyhlášku, kde upraví pravidla. U nás v obci je třeba vyhláškou zakázané pálit o víkendu přes den… Chce to zajít na obec, zjistit jaké jsou tam vyhlášky a případně nějakou katovou prosadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
2.4.16 11:56

Tak tohle bohužel :( :cert: trestné či postižitelní není. Listí, suchá tráva, větvičky,…
Obec či město si to může samo upravit či zakázat ve vyhlášce.
Nějak jsem po tom pátrala, páč mě to se.re neskutečně :cert:.
U nás se pálí pořád a snad všichni. Já to nenávidím, tak to nedělám. Jsem nas. raná, protože si chci větrat a pustit teplo domů a nemůžu, protože nás to dusí ze všech stran.
A když jsem s tím šla na obec a podala podnět k projednání zastupitelstvu, opřela jsem své odůvodnění o to, že všichni máme kompostéry od obce zdarma, tak nevidím důvod k pálení. Tam se mi téměř vysmáli, protože obec sama pálí obecní bioodpad :roll:.
Takže nic. Muselo by se něco změnit na ministerstvu životního prostředí.

Ale jak to udělat? Jak donutit ty nahoře, aby se toto projednávalo a nejlíp schválil zákaz pálení listí a podobného?
Myslím, že moc šancí není :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.16 11:59

@nimitka Tak pálit se smí a pokud si to soused nahlásí na hasiče tak s tím nic nemůžete max dojít na obec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
2.4.16 12:03

@Soňa Zacharová když si pálí na své zahradě svůj bioodpad, tak nic hlásit nemusí. Ale musí tam být, dle zákona, neustálý dozor zletilé osoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
2.4.16 12:15

Tak my taky pálíme, ale jen dřevo, listí hrozně kouří a smrdí, a manžel teda pálí zásadně ve všední den dopoledne, když jsou lidi v práci, aby to nikoho neobtěžovalo, a teda máme zahradu hodně velkou, takže těch větví na pálení je hafo, ale pálíme jednou za čas, spálí se toho ohromná kupa bvěhem 2 hodin, tak teda nechápu co tam dědek pálí tak často?? :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
2.4.16 12:16

A hlavne kdyz mas napadeny listi nejakou chorobou, tak to do kompostu nepatri ne? Lepsi je to spalit, jinak si tu nemoc dal tahas po zahrade. Ale nerikam palit kazdej den, listi mas spaleny za chvili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
2.4.16 12:32

Bydlím ve městě a tady je to dané vyhláškou. Pálit se smí pouze od března do října a to ve čtvrtek a v sobotu. Jinak ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27187
2.4.16 12:38
@nimitka píše:
Ahoj,
Děkuju všem :)

To upravuje vyhláška. My bydlíme v Praze a pálit se tu nesmí nic a nikdy (kromě dřeva klasifikovaného jako palivo třeba pod grilem nebo v ohništi). Ale na vsi asi moc neuspěješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27187
2.4.16 12:39
@Tichošlápek píše:
Jako co pálí? Nějak nechápu - bordel ze zahrady spalis za jedno odpoledne

To by ě taky zajímalo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.16 12:53

@radúna Tak u nás se musí hlásit i na vlastní zahradě oheň na buřty i grilování podle vyhlášky :zed: Jinak u nás se smí pálit od pondělí do soboty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama