Palma de Mallorca - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Filip950
Nováček 4 příspěvky 28.05.19 11:48
Palma de Mallorca

Dobrý den,

měl bych dotaz. V příštím týdnu letíme do Španělska, konkrétně do Palma de Mallorca z Berlína.

Máte prosím s touto oblastí nějaké osobní zkušenosti? Například jaké ubytování volit, jak dobře funguje doprava, za cokoliv budu rád. Co jsem se díval, tak je celkem problém sehnat nějaký autobus z místa a (třeba nějakého hotelu) do míst b (letiště). Odlet z Palma de Mallorca airport je totiž v sobotu ráno v 6:30 a autobusy co jsem koukal, tak jezdí až po 6. hodině ranní a později. Poté vychází dobře jedině taxi, ale tam zase cena vychází podstatně dráže, asi 85 eur.

Nemám zatím vybraný nějaký konkrétní hotel, jen jsem se orientačně koukal, kolik může stát doprava a jaká vlastně je.

Za jakékoliv odpovědi budu rád.

Reakce:
Caboverde
Kecalka 439 příspěvků 28.05.19 12:24
@Filip950 píše:
Dobrý den,

měl bych dotaz. V příštím týdnu letíme do Španělska, konkrétně do Palma de Mallorca z Berlína.

Máte prosím s touto oblastí nějaké osobní zkušenosti? Například jaké ubytování volit, jak dobře funguje doprava, za cokoliv budu rád. Co jsem se díval, tak je celkem problém sehnat nějaký autobus z místa a (třeba nějakého hotelu) do míst b (letiště). Odlet z Palma de Mallorca airport je totiž v sobotu ráno v 6:30 a autobusy co jsem koukal, tak jezdí až po 6. hodině ranní a později. Poté vychází dobře jedině taxi, ale tam zase cena vychází podstatně dráže, asi 85 eur.

Nemám zatím vybraný nějaký konkrétní hotel, jen jsem se orientačně koukal, kolik může stát doprava a jaká vlastně je.

Za jakékoliv odpovědi budu rád.

Na Mallorce jsme byli spokojení v hotelu Fergus Style Cala Blanka Suites ve městě Santa Ponsa, ale já bych tam v tomhle termínu naletěla. Voda bude pekelně ledová a čistě na výlety bych volila úplně jinou destinaci. Výhodou je blízkost Palma Novy. My byli na Mallorce v srpnu a nepřišla mi, narozdíl od zbytku Španělska, ničím výjimečná.

jary1
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 28.05.19 12:28

Ahoj, zkušenost nemám, ale letím tam příští týden poblíž na dovolenou( klasicky přes cestovku). Proto jsem taky kde co hledala. Jestli máš FB, tak koukni do skupiny,,Češi na Mallorce. Tam by ti mohli poradit.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 28.05.19 12:32

Mallorca je mimo hlavní sezónu úžasná. První zkušenost se S' Arenalem v červenci naprosto tragická :mrgreen: Následně jsem si ale spravila chuť na jaře a na podzim. Doporučuji procházky po staré Palmě. Možností výletů na pobřeží i do vnitrozemí je nespočet. Na koupání to sice moc nebude, ale určitě si to užijete. Doporučuji průvodce Lonely Planet.

Lorry1
Povídálka 21 příspěvků 28.05.19 12:33

Na Mallorce je nejlepsi doprava autem. :) autopujcoven je tam hodne a vychazi to docela levne. I na letisti by mela byt (pry) moznost pujceni, jde to snad I nejak rezervovat online. Nam pujceni auta zarizovala delegatka, vse bez problemu, cestovali jsme, kam jsme chteli.

Filip950
Nováček 4 příspěvky 28.05.19 12:34

Ahoj, děkuji všem za odpovědi. Na skupinu se určitě podívám. Ani tak se nám jedná o koupání jako o to Mallorcu alespoň trochu poznat, podívat se, na nějaký čas vypustit :). Byli jsme v Barceloně, Madridu, Lloret de Mar a právě Mallorcu bychom rádi viděli. Asi kdybychom se chtělo koupat, volíme jiný termín, ale tohle je v podstatě narychlo zařízené a na otočku, jen na 3 dny. Vše vyřizujeme sami. Takhle se trochu podíváme po Mallorce a když už byly letenky v akci jen za 580 Kč, proč je nevzít :potlesk:.

Ještě budu muset vše naplánovat, zatím jsem plánoval cestu do Berlína. Právě kdyby měl někdo zkušenosti s letištěm na Mallorce a jak tam chodí doprava, budu rád. Bohužel třeba i z té Palma Novy ty autobusy v noci moc dobře nejezdí ani tam, ani zpět na letiště, někdy kolem té 6. hodiny je první, to budu muset ještě vykoumat :mrgreen:

jjanekk
Závislačka 2601 příspěvků 28.05.19 12:35

Ahoj,
Dočítám, takže edituju a mažu první větu, když je to takhle narychlo, každopádně platí viz níže a vzhledem k době, kterou tam strávíte, bych si půjčila auto..
Podle mých zkušeností hotely jsou schopny zajistit odvoz jak z letiště, tak na letiště. Pokud nejezdí normální doprava (což tvrdíš, že ne), tak buď využít ten hotel a nebo existujou taky třeba TAXI, nebo UBER (ale to nevím, jestli na Malorce funguje). Je to turistická destinace, takže na letiště určitě něco pojede.

Příspěvek upraven 28.05.19 v 12:38

Filip950
Nováček 4 příspěvky 28.05.19 12:37

Ahoj, ubytování zatím zařízení není. Jako první kupuji vždy letenky a ubytování třeba týden před, někdy pá dní a většinou to stačí. Na možnosti půjčení auta se určitě podívám.

stinga
Kelišová 7038 příspěvků 28.05.19 12:51

@jjanekk jo i na Mallorce funguje UBER

milktea
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 28.05.19 13:00

@Filip950 ahoj, byli jsme tak loni, taky přes Berlín a na Mallorce jedině auto. Půjčení nevyšlo draho a vše proběhlo naprosto bez problémů (vyzvednou tě na letišti a pak tě tam zas z půjčovny dovezou - bookneš si auto online, pozor na příplatky při vyzvednutí/vrácení mimo pracovní dobu - jde sehnat půjčovna, kde mají otevřeno pořád nebo bez příplatků). Navíc auto ti dá možnost jet na různé pláže. Silnice jsou všude nové a pěkné, kromě teda příjezdových cest, ty jsou většinou klasicky bez asfaltu. Parkování taky nebyl problém, vždycky jsme to někde píchli a neplatili. Celkově nás auto i s benzínem na 10 dní vyšlo na 2.800 a to jsme měli úplně nové auto.

Ubytování jsme volili s bazénem, ale ne hned u moře - autem si dojedeš. Každý má jiné preference a my nechceme být v hotelu se stovkou lidí s polopenzí, na Malorce máš spoustu penzionků s 4 - 6 pokoji, některé jsou jen pro páry (bez dětí). A majitel ti většinou poradí, kde co v okolí je nejhezčí a kam si zajet.
My rádi cestujeme low cost a 10 dní na Mallorce v červnu pro jednoho nás vyšlo na 11k (letenky, auto, ubytko, jídlo)

Filip950
Nováček 4 příspěvky 28.05.19 15:33

Děkuji moc všem za odpovědi. Ještě bych měl dotaz, jak je to tam s jazykem? Dá se domluvit v pohodě anglicky? Někde jsem četl, že spíše španělsky nebo německy, ale anglicky prý moc ne, ale to byla starší informace a otázkou je, zda pravdivá, protože myslím, že anglicky by se již dnes mělo dát domluvit téměř všude.

Váš příspěvek
Reklama