Panická hrůza z nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 09:51
Panická hrůza z nemoci

Ahoj holky, nevím kde začít, tak radši popíšu celý příběh od začátku. Asi před měsíce jsem měla problém s okem, dost mě bolelo, měla jsem ho zarudle, viděla jsem jako přes igelitový pytlík. Šla jsem k očařce, ta mi napsala kapky, s tím, že je oko podrážděné. Kapky ani po týdnu nezabraly. Začala jsem na internetu hledat, co bych s okem mohla mít a vyskočila na mě roztroušená skleróza. Od té doby na to musím pořad myslet. Šla jsem znovu k oční lékařce, ta mi nasadila kapky a mastičku, po které se mi to zlepšilo, oko nebolí, ale je ještě trochu červené. Na rovinu, jsem se jí zeptala, jestli si nemyslí, že můj problém by mohla být RS a ona mi řekla, že NE. Jenže já jsem začala pociťovat, brnění rukou, nohou, vnitřní pálení v končetinách, slabost. V noci mě to budilo. Poslední dobou nemůžu myslet na nic jiného. Asi po třech dnech obtíží jsem si koupila Magne +B6, po týdnu se začali mé problémy trochu lepšit, ale pořád to nejsem já. Zašla jsem si na neurologii, kde mě lékařka prohlédla, s tím, že se jí zdám v pořádku. Poslala mě na EMG vyšetření a krevní testy, zatím mi doporučila ať užívám B-complex. Čekám na výsledky. Já jsi, ale podvědomě jsem jistá, že RS mám, kdykoliv si na to vzpomenu, tak mě znovu začnou pálit ruce, cítím se slabá. Jsem z toho zoufala, mám malé děti, bojím se, že je neuvidím vyrůstat, že jim budu na obtíž. Myslíte, že je možné si něco tak vsugerovat, můžou tyhle mé problémy být způsobené strachem?
Děkuji za názory.
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Elishka1
Závislačka 2947 příspěvků 12.02.19 09:57

Myslím, ze vsugerovat lze. Me pravidelne boli zuby pred navstevou zubare, pak to prejde, ale pro jistotu mozna zkzsim jesze jineho. Preji, at to mas dobre

moija
Povídálka 16 příspěvků 12.02.19 10:02

ano, podle mě sis to vsugerovala, psychika dokáže divy! Taky se mi to jednu dobu stávalo… Ale možná nějaká rozjíždějící se úzkostná porucha? Nejsem lékař, ale myslím, že pokud by se jednalo RS, tak na očích by se to projevilo jinak, „jen“ zhoršeným viděním, zarudlost a bolest je příznak vnějšího podráždění.

wendy
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 12.02.19 10:04
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevím kde začít, tak radši popíšu celý příběh od začátku. Asi před měsíce jsem měla problém s okem, dost mě bolelo, měla jsem ho zarudle, viděla jsem jako přes igelitový pytlík. Šla jsem k očařce, ta mi napsala kapky, s tím, že je oko podrážděné. Kapky ani po týdnu nezabraly. Začala jsem na internetu hledat, co bych s okem mohla mít a vyskočila na mě roztroušená skleróza. Od té doby na to musím pořad myslet. Šla jsem znovu k oční lékařce, ta mi nasadila kapky a mastičku, po které se mi to zlepšilo, oko nebolí, ale je ještě trochu červené. Na rovinu, jsem se jí zeptala, jestli si nemyslí, že můj problém by mohla být RS a ona mi řekla, že NE. Jenže já jsem začala pociťovat, brnění rukou, nohou, vnitřní pálení v končetinách, slabost. V noci mě to budilo. Poslední dobou nemůžu myslet na nic jiného. Asi po třech dnech obtíží jsem si koupila Magne +B6, po týdnu se začali mé problémy trochu lepšit, ale pořád to nejsem já. Zašla jsem si na neurologii, kde mě lékařka prohlédla, s tím, že se jí zdám v pořádku. Poslala mě na EMG vyšetření a krevní testy, zatím mi doporučila ať užívám B-complex. Čekám na výsledky. Já jsi, ale podvědomě jsem jistá, že RS mám, kdykoliv si na to vzpomenu, tak mě znovu začnou pálit ruce, cítím se slabá. Jsem z toho zoufala, mám malé děti, bojím se, že je neuvidím vyrůstat, že jim budu na obtíž. Myslíte, že je možné si něco tak vsugerovat, můžou tyhle mé problémy být způsobené strachem?
Děkuji za názory.
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji ;)

Doporučuji přečíst si první tři stránky Třech mužů ve člunu (o psu nemluvě) - je to tam včetně léčby ;) viz např zde http://files.nepovinna-cetba.webnode.cz/…4%8Dlunu.pdf

MartinaCV
Kelišová 7428 příspěvků 12.02.19 10:05

Nosofobie (strach z nemocí), doprovázená úzkostí. Chápu ale, že to může člověka vyděsit a je lepší si ta vyšetření udělat a mít pak klid. Pak bych se spojila s nějakým centrem pro RS a požádala o jejich názor.

veria
Generální žvanilka 24328 příspěvků 12.02.19 10:15

Já myslím ze sis to vsugerovala ale i kdyby ne, dneska RS neznamena konec vseho, jsou dnes velice dobre léky, sestrenice má RS už 20 let a žije normální život, pracuje na plný úvazek atd. Dej se poradne vyšetřit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:31

Tak já jsem měla zase škubání oka. Taky jsem si přečetla o RS a mazala k doktorce. Měla jsem to strašně dlouho a čím víc jsem na to myslela,tím to bylo horší. Mám to tak pořád.Momentálně už mám 3 týdny něco s krkem.Čím víc na to myslím,tím to je horší :roll: Vsugerovat si to určitě můžeš.Já to znám :zed:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25827 příspěvků 12.02.19 10:41

Všechny projevy, které máš, jsou standardní projevy úzkosti. Nemoc je samozřejmě potřeba vždy vyloučit, což se už zřejmě stalo. A pak bych pracovala na té úzkosti u psychologa.

matluše
Stálice 61 příspěvků 12.02.19 10:57

Já procházím něčím podobným. Rok brnění tváře, pak nohy, podezření na RS, dva měsíce čekání na MRI - rozjela se mi psychika jak blázen. Momentálně jsem ve fázi, že RS dle MRI vyloučena, brnění nohy pravděpodobně od zad. Noha mě brní denně, ale pekelně, dole svírá v zádech, že občas nemůžu jít. K tomu se přidali zažívací problémy. Příští týden jdu na kolonoskopii, protože ještě neurolog naznal, že kdyby byl nějaký eventuálně nádor ve střevech, mohlo by to tlačit na páteř… a já z toho šílím… už se loučím se světem, že neuvidím vyrůstat děti. A přitom to můžu klidně mít jen ty slavný hem… nebo mi říkají, že jak se skřípe v té páteři může to jít až do konečníku. Ale jsem tak vystrašená, že nejsem schopná normálně fungovat… takže jo… nervy dokážou mega

Pipet
Generální žvanilka 24195 příspěvků 12.02.19 11:25

Prvotním příznakem RS může být zánět očního nervu - ale ten tys neměla. :nevim:

Jessica4
Kecalka 222 příspěvků 12.02.19 11:29

Hoď se do klidu. Podle mého je to všechno vsugerované. Proto se nemají hledat diagnózy na internetu. :D pak si ty všechny příznaky přivoláš a je to. Pokud ti dr něco řekne, vyvrátí, tak ji věř. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 11:38

Úplně tě chápu a lituji. :hug:
Tohle jsem přesně já. A jeste jak jsem delala v nemocnici, tak mi to nepřidalo. :nevim:
Hele svoji psychikou s tělem dokážeš dělat divy. :nevim: Takže pokud ti doktoři říkají, že to RS není, tak jim věř. Já se teď nemohla zbavit nějaké virozy či coto bylo fakt nevím.
A bylo to až takové, že bolesti kloubů se mi jednoho dne přesunuli do pravého kolene a z kolene to vylitlo do trisla. Nemohla jsem ani chodit jak to bolelo. :nevim:
Nevím do jaké části to bylo psychicke a do jake fyzické.
Mě tedy vždy pomůže, když se nechám prohlédnout u lékaře a ten se mnou mluví a uklidní mě. To mě i pak během pár dní problémy odezní.
Nicmene já mám autoimunitní onemocnění, takže kdejaka blbost co u mě přijde, tak musím řešit. :nevim:
A dle toho co jsem koukala na netu, tak bych měla nemoci od A do Z. :mrgreen: Už i doma je ze mě chlap hotový. :mrgreen:
Nejvíc mě uklidní prohlídka na imunologii. :nevim:
Jenze jak říkám, tím že vím že mám autoimunitní onemocnění a jakákoliv nemoc je problém, tak to člověk v hlavě nevypne. :nevim: :nevim: :nevim:
Přeji hodně sil a snad to bude dobrý. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 11:53

Já si i třeba kolikrát říkám, že se musím uklidnit, že nejde abych za vším viděla jen to nejhorší, ale nejde to. Já byla vždycky tak pozitivní člověk, nic mě nerozhodlo… Teď se bojím toho co bude, nedokážu naplánovat dovolenou, na kterou jsem se vždycky strašně těšila. Skoro všechno je mi jedno, na nic se netěším, nic mě nezajímá. Už fakt nevím co se sebou. Kolikrát i brečím, pak se zase uklidím a pár dní je klid… Bojím se, kam tohle povede. Ještě , že chodím do práce, doma bych na to myslela pořád. Třeba včera jsem si na to zase vzpomněla, sevřel se mi žaludek a už mě zase brni jedna ruka . :,( Zakladatelka

Freesia
Kecalka 338 příspěvků 12.02.19 12:16

Inko - a tyhle problémy (myslím strach z nemoci) máš až od té záležitosti s okem a nebo už jsi je měla dříve? Já to chápu, máš strach o děti a tím přenášíš strach na sebe, aby se ti něco nestalo. Uklidni se a říkej si, že všechno je v pořádku a tak, jak má být. Vsugerovat si můžeš cokoliv, jen se rozhlédni tady kolem, kolik je tu vsugerovaných těhotenství. :)
Já mám třeba od doby mého prvního (a jediného) těhotenství strach z cestování. Představa, že mám jet autem někam dál než po městě, je pro mě zdrojem obav, které se úměrně zvětšují s naplánovanou vzdáleností. V momentě, když sednu do auta, jsou ale obavy naštěstí pryč.

Teď si zaordinuju od stolu :mrgreen: :lol:, ale myslím si, že, než RS, jsi měla obyčejný zánět rohovky. Sice by na to na očním měli přijít, ale ono záleží, jak je lékařka pečlivá. Kapala ti při vyšetření nějaké kapky do očí? Já zánět rohovky měla několikrát a je to přesně jak píšeš, vidíš tím nemocným okem vše jakoby zamlžené (a oko dost nepříjemně řeže). Je to proto, že rohovka při zánětu není průzračná, ale trochu se zakalí. U toho nemocného oka je i vidět, že je ta rohovka trochu zažloutlá.

Příspěvek upraven 12.02.19 v 12:27

anahita
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 12.02.19 12:26
@Anonymní píše:
Děkuji za názory.
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji ;)

Věř oční. Určitě by příznak RS poznala. Oční příznaky RS jsou prostě jiné. Buď vidět přestaneš nebo rozmlženě, ale oku samo osobě od pohledu nic není a nic nebolí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >