Stres před práci. Je to dráždivý trácnik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 07:58
Je to dráždivý trácnik?

Ahoj ženy, mam otázku, vždy, když mám před prací, tak v ty dny mám hrozne potíže s vyprázdněním. Klasicky jdu nejprve „trochu“, nic ze mě skoro nevyjde. Do chvilky strašný prujem. Jiné dny, kdy jsem doma, je stolice formovana, bez potíží. Pracuji jako lektorka ve firmě a do toho studuji a je toho na mě moc, navíc práci nesnáším. Jsem introvert a nedávám to.
Muze se jednat o dráždivý trácnik? Na ultrazvuku jsem byla před 1 měsícem a vše ok,, to samé CRP.
Nevim, co s tím. I když vím, že se nemůžu stresovat, nic a tím nejde udělat.

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 12172 příspěvků 12.02.19 07:58

Spis proste stres. Najdi si jinou praci, kde nebudeš v tak úzkém kontaktu s lidmi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:58

Já mám taky šílený problémy se stolicí. Vlastně odjakživa. Stačí když mám někam jet a celý dopoledne lítám na WC. Vím, že je to v hlavě. Kolikrát když někam jedeme, musí muž stavět u benzínek. Je hodně tolerantní ale mě je to strašně trapný. Stačí, když si představím tu cestu a že momentálně nemám kam jít kdyby se mi začalo chtít - a chtít se mi začne hned. :roll: I když jdu s kočárem na procházku tak kolikrát rychle letím domů. Přijdu si fakt Jan psychouš a vím, jakou hlava dokáže udělat paseku. Snažím se na tom co nejvíc pracovat

Ou
Kelišová 6219 příspěvků 12.02.19 09:31

Po internetu ti nikdo diagnozu neudělá - může to být dráždivý tračník ale může to být celá další řádka problémů.

Takže si zajdi na alergologii a na gastro-entero.

Rada „nestresujte se“ je zcela absurdní - to je na úrovni nemysli na růžového slona. Navíc tedy dlouhodobě neřešeným stresem a úzkostí se dráždivý tračník vypěstuje.

To co potřebuješ je jednak se naučt stres kompenzovat a druhak vstoupit do psychoterapie a vyčistit si ty programy, kterými sama sebe zúzkostňuješ. Tím že se začneš mít ráda a budeš umět s úzkostí umět zacházet, budeš muste kompenzovat nižší úrovně stresových hormonů v organismu a půjde to snáz.

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2058 příspěvků 12.02.19 13:06
@Anonymní píše:
Já mám taky šílený problémy se stolicí. Vlastně odjakživa. Stačí když mám někam jet a celý dopoledne lítám na WC. Vím, že je to v hlavě. Kolikrát když někam jedeme, musí muž stavět u benzínek. Je hodně tolerantní ale mě je to strašně trapný. Stačí, když si představím tu cestu a že momentálně nemám kam jít kdyby se mi začalo chtít - a chtít se mi začne hned. :roll: I když jdu s kočárem na procházku tak kolikrát rychle letím domů. Přijdu si fakt Jan psychouš a vím, jakou hlava dokáže udělat paseku. Snažím se na tom co nejvíc pracovat

úplně stejně to mám taky, a dost mě to ničí. To cestování je uplně nejhorší. Už kvůli tomu radši jezdím vlakem, kde je aspon záchod. Autobusy psychicky nedávám. Kolikrát se mi začne chtít když jsem v obchodě, je to peklo. :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >