Panická porucha párkrát za měsíc

Anonymní
18.6.21 20:45

Panická porucha parkrát za měsic

Dobrý den, občas ( 3× do měsice) mam panicke poruchy a štve mě to. Nevíte jak se toho zbavit? Četla jsem nějaké dechové cvičení, ale to mi moc nepomáhá. Chtěla bych to zvládnout nějak sama doma. A dá se vůbec toho zbavit navždy? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17420
18.6.21 20:59

Především psychoterapie a propojít emoce s tělem, aby na tebe nemusely řvát skrze panické záchvaty.

Představa že to musíš zvládnout sama, je mechanismsu, kterým se ta úzkostu udržuje u moci.

Panická porucha není pro úzkostné a ustrašné lidi, panická porucha je naopak pro lidi co jsou samostatní a silní a tudíž tu úzkost tak dlouho ignorují, až se vnutí do vědomí jako panika.

A bohužel jenom dýchání a nebo režimové opatření ti uleví, ale nevyřeší zdroje a to oddělení emocí od jejich porozumění a schopnosti s tím nějak pracovat.

na dechová cvičení si stáhni třeba appku nepanikař

Ale tak jako tak, jestli chceš zpátky kontrolu nad svým životem a rozumět sobě samotné lépe, než teď, potřebuješ překonat svou představu že to nesmíš řešit tak aby se to efektivně řešilo - tedy v psychoterapii a někoho si najít.

hlasuju buď za biosyntézu - tím že pracují i s tělem, tak to projení jde docela dobře

https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#…

a nebo gestalt
https://csgt.cz/#…

Jiank pokud budeš jen zvládat záchvaty a nebudeš řešit ten základ, tak se frekvence bude spíš zvyšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17420
18.6.21 21:00

Mrkni do téhle knihy

https://knihy.abz.cz/…icka-porucha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
18.6.21 22:18

Panickou poruchu nemáš několikrát do měsíce. Několikrát do měsíce máš ataku, tu poruchu máš nonstop. Mně s ní pomohla psychoanalýza. Proč to chceš řešit sama doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 22:18

@Ou myslíte že by mi jenom kniha nemohla pomoct? K psychologovi se mi moc nechce :/

• Citovat
  • Nahlásit
5405
18.6.21 22:21
@Anonymní píše:
@Ou myslíte že by mi jenom kniha nemohla pomoct? K psychologovi se mi moc nechce :/

Ne, to fakt nemohla. Proč se nechce? Tohle nechtění působí leckdy nemoc, aby ses jí nemohla zbavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 22:38

@rozand Bojím se že by mi dal nějaké antidepresiva. A antidepresiva nechci :/

• Citovat
  • Nahlásit
5405
18.6.21 22:53
@Anonymní píše:
@rozand Bojím se že by mi dal nějaké antidepresiva. A antidepresiva nechci :/

Psycholog ti nedá žádné léky. U psychologa - psychoterapeuta absolvuješ terapii, nemá ani vystudovanou medicínu. Právě odkládáním terapie spěješ k bodu, kdy najednou poruchu nebudeš mít pod kontrolou a ty léky budou nutné, abys byla vůbec schopná fungovat…
https://blog.terap.io/…uticke-smery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 23:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, občas ( 3× do měsice) mam panicke poruchy a štve mě to. Nevíte jak se toho zbavit? Četla jsem nějaké dechové cvičení, ale to mi moc nepomáhá. Chtěla bych to zvládnout nějak sama doma. A dá se vůbec toho zbavit navždy? Děkuji.

Jak dlouho to máš a je nějaký moment nebo zážitek, který to spustil?
Mně se to přihodilo poté, co jsem viděla umřít blízkého člověka při nehodě, a neuměla jsem si s tím sama poradit. Dostala jsem Xanax, který jsem si brala, když bylo nejhůř. Po zhruba půl roce to přešlo samo, ataky se neopakovaly. Bylo to to nejhnusnější, co jsem v životě zažila.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17420
19.6.21 09:36
@Anonymní píše:
@Ou myslíte že by mi jenom kniha nemohla pomoct? K psychologovi se mi moc nechce :/

pomůže ti porozumět na racionální úrovni. Pomůže ti pochopit, proč je dobré si přiznat, že máš panickou poruchu a že je dobré to léčit.

Spolu s appkou ti pomůže lépe zvládat příznaky.

Ale tímž že k řešení problému je potřeba docela hluboká cesta k sobě samé a hodně odvahy zkoušet věci jinak a hodně proměnit pohled na sebe samotnou a zaběhané vzorece chování a prožívání, tak ne, nemyslím si že je v lidských silách to zvládnout jen svépomocí - mimo jiné i proto, že ten vzorec chování co je potřeba si osvoji je přiznávat když je člověku ouvej svým blízkým a říkat si o pomoc v čas.

A fakt se to snáze trénuje v terapii na někom cizím, bezpečném o kom víš že tam je pro tebe a jsou jasná pravidla, než to riskovat na lidech co máš ve svém okolí dřív, než se to člověk naučí v bezpečí terapeutického vztahu.

@Anonymní píše:
Jak dlouho to máš a je nějaký moment nebo zážitek, který to spustil?
Mně se to přihodilo poté, co jsem viděla umřít blízkého člověka při nehodě, a neuměla jsem si s tím sama poradit. Dostala jsem Xanax, který jsem si brala, když bylo nejhůř. Po zhruba půl roce to přešlo samo, ataky se neopakovaly. Bylo to to nejhnusnější, co jsem v životě zažila.

Špatná zpráva, pokud si jen tlumila záchvaty a počkala až to přejde a víc nic, tak při příštím náročnějším odbobí se to vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5405
19.6.21 09:39

@Ou Přesně. Já to tlumením příznaků zvládla v životě několikrát. Pak přišla další náročná doba a zhroucení bylo už totální s atakami každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
19.6.21 15:17
@Anonymní píše:
@rozand Bojím se že by mi dal nějaké antidepresiva. A antidepresiva nechci :/

Také trpím panickou poruchou a úzkostnými stavy celkem asi 4 roky, ale až před 3 měsíci se na to přišlo, mezitím plno různých vyšetření bez výsledku. Nicméně beru antidepresiva Elicea 20mg, jsou to běžná antidepresiva která netlumí a k tomu mám Frontin 0,25 a toho si beru maximálně 1/2 spíše 1/3 a to jen když je opravdu zle, jinak to zvládám bez toho. AD beru 3 měsíce a teprve teď si myslím, začaly naplno působit. Hlavní ale je pracovat na sobě, chodím na psychoterapie a chystám se na KBT terapii. Teď jsem ve stavu kdy paniku dokážu zvládat. :D Sama to podle mně nezvládneš, nebo jen oddálíš, je potřeba se svěřit odborníkovi a AD bych se taky nebál já z nich měl taky hrůzu, neříkám prvních 7 dni mi po nich bylo ještě hůř a myslel jsem si, že to nevydržím, ale potom to přešlo. Teď si myslím, že jsem o dost dál a to hlavně díky pomoci odborníků. Tak držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat