Panický strach z průjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 16:43
panický strach z průjmu

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá podobnou zkušenost.
Je mi 25, v roce 2017 jsem měla dost náročné stresové období a začaly mi průjmy vč. krve (bála jsem se doktorů a držela to takhle půl roku!), byla jsem na všech možných vyšetřeních a vyklubala se z toho „jen“ alergie na mléko a soju. Po vysazení naprostý klid. Od té doby, přece jen už to jsou 2 roky, jsem ještě problémy se zažívaním občas měla, hlavně, když jsem jedla doma a mamka dala do něčeho třeba omylem smetanu. To se ale objevilo max jednou za 4 měsíce.
Nutno říct, že před tou zjištěnou alergií jsem měla bakterii kampylobakter, asi z masa, něco hroznýho.

No a od té doby jsem z začarovaném kruhu, všechno složení čtu 100×, jestli tam jsou opravdu alergeny uvedeny dobře. Maso, zvláště kuřecí jsem schopná péct do bezvědomí, hlavně, abych měla jistotu, že v něm už nic špatného nebude.
Zeleninu jsem schopná omývat minutu v kuse.
Nedejbože, aby mi někdo ze známých řekl, že měl střevní chřipku, to pomalu omdlívám a vytahuji hygienický gel.

Na terapii jsem byla, ale spíš to bylo horší než lepší. Uvědomuji si ten problém, ale nevím, co s tím 8o

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 17:59

Ahoj. Já mám zas panický strach ze zvracení. Po sedmi měsících zvracení kvůli žlučníku. Když mi ho vyndali, tak jsem věděla, že už zvracet nebudu, přesto strach mám dodnes kdykoliv je mi trochu špatně od žaludku. Už se ale nezačnu strachy třást a potit. Už to začínám trochu zvládat. Jediné co mi pomohlo byl čas a neustálé si opakování, že když bych náhodou jednou zvracela, tak se nic nestane. Dokonce jsem i zvládla střevní chřipku.

Ou
Echt Kelišová 7682 příspěvků 17.05.19 19:26

To je vcelku běžný neurotický projev. Příčinou je nezvládaná úzkost.

Co znamená na terapii jsem byla? Psychoterapie, u seriozního psychoterapeuta je dlouhodobý proces - jestli si někam jednou zašla a dotyčný ti neseděl, tak to vážně neznamená, že nejlepší řešení pro tvoje úzkosti není psychoterapie.

Pro začátek alespon sáhni po téhle knížce a pochop jak úzkost funguje.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/#…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 18:51

Se zakladatelkou se naprosto ztotoznuji…mam to same, akorat se zacpou. Mam panicky strach ze zacpy, z toho ze si nedojdu a ze se nevy… :oops: zacalo to prave taky obdobim tezke zacpy, to se potom vyresilo (taky nesnasenlivost jedne potraviny), ale od te doby nam hruzu ze zacpy. Ja treba rano vstavam o hodinu driv nez musim, abych mela jistotu, ze si behem te hodiny zajdu na wc. Kdyz zajdu, vsechno je ok, mam klid. Kdyz ne, tak nastupuje panika, uzkost, skoro strach
Ted jak to pisu tak vidim jak je to neracionalni, ale nemuzu si pomoct :zed:

Váš příspěvek
Reklama