Zánět prsu, co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 16.05.19 18:19
Zánět prsu, co dál?

Prosím, chtěla bych se zeptat, co dělat, když mám zánět v prsu, ATB to nevyléčily. Nekojím, je to důsledek operace prsou. Budou mi to řezat? Moc se toho bojím, vím, jak ty injekce na umrtvení bolely. Moc vám děkuji za odezvu.

Přečtěte si článek: Zánět prsu při kojení: Chladit a k lékaři

Reakce:
Lizaveta
Závislačka 4963 příspěvků 16.05.19 19:07

Na zanet prsu (pri kojeni, jindy jsem nemela) minperfektne zabiral zelny list. Naklepat nebo jinak narusit povrch, aby poustel stavu a menit jak se zahreje. Je to na zanety obecne, ne jen prsou. Normalne obyc bile hlavkove zeli.
Nekomu pomaha tvaroh.

Uživatel je onlinet-jani
Neúnavná pisatelka 15967 příspěvků 16.05.19 19:10

Z babských rad na mě zabíral výše zmíněný tvaroh. Jestli ti to řezat budou nebo ne..to ti nepovime.. záleží, co máš za problém.

iwa83
Echt Kelišová 7582 příspěvků 16.05.19 19:12

Me pomohlo chladit gelovymi polstarky a stridat s obkladem z tvarohu.

Uživatel je onlinePetraJ
Kelišová 6908 příspěvků 16.05.19 19:43

Já ho měla šest týdnů po prvním porodu. ATB mi taky nezabraly a řezali mi to. Byla jsem v krátké celkové narkóze, po probuzení to docela bolelo, ale prášky na bolest zabraly spolehlivě. V nemocnici jsem byla asi tři dny. Dokonce jsem pár hodin po zákroku mohla kojit.

Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 17.05.19 18:54

Holky, moc Vám děkuji. Mne nejspíš čeká to řezání, protože ATB ani Višňák nepomohly. Ale když vidím, že je možnost krátkodobé narkózy @PetraJ, tak do toho asi půjdu. My u nás máme samé chirurgy řezníky, řežou, když ještě nepůsobí injekce. :roll: :roll: Z toho mám velké obavy, prsa jsou strašně citlivé, však to víme všechny. Ach jo. @PetraJ A bylo to po tom zákroku pak v pořádku? Dávali Ti i drény?

Uživatel je onlinePetraJ
Kelišová 6908 příspěvků 17.05.19 19:10

@Qwentin - dávali mi tam rukavicovej dren, nějakou dobu jsem to musela proplachovat. Zůstaly mi dvě malý jizvičky.

Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 17.05.19 19:22
@PetraJ píše:
@Qwentin - dávali mi tam rukavicovej dren, nějakou dobu jsem to musela proplachovat. Zůstaly mi dvě malý jizvičky.

No to je síla. A byl ten zánět veliký? Já tam mám takovou velkou hrču pod bradavkou a bolí to pořád. Mám jít raději do nemocnice? Jenomže to bych musela na předoperační vyšetření, že? A ty jizvičky jdou hodně vidět? Mám na to jít k místnímu chirurgovi zítra, ale mám fakt obavy. Děkuji :kytka: :mavam:.

Uživatel je onlinePetraJ
Kelišová 6908 příspěvků 17.05.19 20:20

@Qwentin u mě to bylo tak, že jsem šla k doktorce, že tam mám bouli a bolí to. Poradila masírovat, horká voda před kojením, prostě klasika. Jenže to nepomohlo, každý masírování strašně bolelo. Tak pak mi dala ATB, ale ty taky nepomohly. Tak mě poslala na ultrazvuk a na chíru a tam rozhodli, že půjdu hned pod kudlu. Byl to mazec, vůbec jsem to nečekala, ani jsem sebou neměla holku, jela jsem k doktorce jenom na otočku. :lol:
Ve dvě se rozhodlo, že mě budou operovat a ve čtyři už jsem šla na sál. Manžel mi ještě musel přivézt věci a mimino. Pouštěli mě dva dny před Štědrým dnem, takže super. :lol:
Jizvy jsou vidět jenom trochu, ale jelikož prsa nikde neukazuju, tak mi to nevadí. :lol:

Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 17.05.19 20:31

Peti, tak to sis zažila martyrium a ještě před Vánocemi. Moc mne to mrzí. No hlavní je, že Ti to pomohlo. Ale aspoň Tě uspali. U nás to tak není, bohužel. Podle toho, jak píšeš, to muselo být hodně veliké. Já tam mám bulku jako vlašský ořech…:-o. Dvoje ATB nepomohly…Vůbec nevím, jak zítra pochodím. A nelíbí se mi, že mi to chce řezat v místním umrtvení v zánětu.

Uživatel je onlinePetraJ
Kelišová 6908 příspěvků 17.05.19 20:52

@Qwentin - tak přeju zítra hodně štěstí. :kytka:

Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 17.05.19 21:47

@PetraJ Děkuji moc. :kytka: :andel: Budu se snažit s tím jít do nemocnice.

Qwentin
Hvězda diskuse 65301 příspěvků 18.05.19 20:04
@PetraJ píše:
@Qwentin - tak přeju zítra hodně štěstí. :kytka:

@PetraJ Dopadlo to tak, že mi dal další ATB, úplně stejné Amoksiklav jako předtím, a k tomu samozřejmě višňák. :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama