Divný pocit v obou nohách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 13:21
Divný pocit v obou nohách

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli někdo neznáte takový zvláštní pocit pnutí nebo tlaku v nohou - od stehen až po kotníky(těžko se to popisuje). Nevím, jestli to mám chápat jako známé „těžké nohy“? Jsem zvyklá chodit, při chůzi mě nohy bolí jen obcas.Ale, když jsem v klidu, nejčastěji v noci a ráno po probuzení mám právě ten divný pocit tlaku… Byla jsem na ortopedii nic mi nenašli jen několik rehabek po kterYch byl chvíli klid, ale teď znova :( děkuji za rady :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 6422 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 13:25

@Terka92 spíš než na ortopedii bych to směřovala na cévní poradnu, ambulanci, asi na to musíš mít doporučení obvoďáka

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 13:31
@stinga píše:
@Terka92 spíš než na ortopedii bych to směřovala na cévní poradnu, ambulanci, asi na to musíš mít doporučení obvoďáka

Obvodacka mi řekla že to je od zad :(

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 14 inzerátů 16.05.19 13:31

@Terka92 Syndrom neklidných nohou? Já s tím bojuji poslední 3 měsíce. :zed: Mám to teda jenom v levé noze, když chodím, tak mě v ní jenom jako by občas jemně lechtá, ale když sedím, tak bych vyskočila z kůže. Lechtá to, tlačí, pne, občas mám pocit, jako by se pokoušela křeč, ale hned to zase přejde. Sedím v kanclu za stolem a je to občas k zbláznění, zrovna dnes mám blbý den, pořád tou nohou musím šoupat a vrtět.

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 13:36

@Leli83
Taky jsem to měla jen v levé a teď už obě :( ale já mám třeba týden klid a pak zas a pořád takhle dokola :( piju magnesium ale žádná sláva

smoule.koule
Kecalka 489 příspěvků 16.05.19 13:37

@Terka92 Tipla bych syndrom neklidných nohou.
@Terka92 @Leli83 Co jsem někde četla, mohlo by pomoct neurologické? vyšetření. Také snížit stres a kofein. Za sebe můžu říct, že co jsem omezila kofein, ten pocit nemám tak často. Teď se mi to ale v těhotenství vrátilo, to už má ale souvislost s něčím jiným. Co pomáhá večer na usnutí je podložení nohou pod koleny, v poloze na zádech. V sedě bych řekla, že by mohlo pomoct podložení třeba stoličkou.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 14 inzerátů 16.05.19 13:45

@Terka92 Já jedu na magnezku taky, v tomhle taktéž žádný efekt. Ještě jsem zkoušela přidat železo, protože to může souvise s anémií (a já anemická jsem odjakživa), asi 3 týdny se mi zdálo, že je to lepší, teď zase masakr. Ono prý je to hodně dědičné. Já o tom teda neslyšela, doma se nikdy nikdo nezmínil, ale když jsem se teď na to ptala mamky, tak říkala, že to zná, nikdy to neřešila, akorát už ji to teď po šedesátce občas i budí ze spaní. 8o Dokonce to má i v rukách. A babička prý to pravděpodobně taky měla v rukách, protože ke stáru těma rukama pořád šudlala, kroutila a vůbec si to ani neuvědomovala.

@smoule.koule Jinak se stresem to u mě má souvislost stoprocentně, rozjelo se mi to s nástupem do práce, děcka furt nemocná, psychicky jsem se hroutila. A v té době to začalo. Kofein už jsem taky zvažovala, frčím hodně na černém čaji, ale nedokážu si to odepřít.

V práci mi hodně pomáhá třeba mít nohu přes nohu, a je úplně jedno kterou přes kterou. :lol: Když prostě na tu nohu trošku tlačím, tak se mi uleví.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 16.05.19 13:48

Kamarádce se takhle začala projevovat roztroušená skleróza, zašla bych pro klid v duši na neurologii

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 14:01

@Leli83
@smoule.koule
Taky se hodně stresuju a pride mi že to pomalu přišlo s tím stresem. Jsou dny kdy jsem úplně v pohodě, ale potom zase dny, kdy je to na nic. Ale zase je pravda že mám problém se zády a s kyčlema jestli to nemůže být od toho… :,(

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 14:12

@Leli83 to se mamky schválně zeptám tedy :)

justina20
Kecalka 362 příspěvků 16.05.19 14:23

Syndrom neklidných nohou, mám přes deset let, nic s tím dělat nejde.Je to nepříjemné.

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 14:31

@justina20
A zmírnit? Mě pomáhá aulin

justina20
Kecalka 362 příspěvků 16.05.19 15:05

Tak toto jsem nezkoušela, ale Aulin je snad od bolesti, už jsem si zvykla…hlavně večer… Nejhorší to bývalo při cestách busem, točila jsem dvakrát týdně Zlín Praha..tam mě to bralo pokaždé…hodiny jsem se trapila…

smoule.koule
Kecalka 489 příspěvků 16.05.19 15:10

@Leli83 @Terka92 Doporučila bych možná i dornovu masáž. Taky mi to lehce pomohlo, ale byla jsem na ní jen dvakrát, pak jsem otěhotněla.

Terka92
Stálice 71 příspěvků 16.05.19 17:44

@smoule.koule děkuju :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama