Pár dotazů ohledně císaře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.6.22 11:37

Pár dotazů ohledně císaře

Ahoj holky,
snad nevadí anonym. Mám pár možná pro někoho blbých dotazů, ale nemám s tím zkušenost. Budu mít plánovanej SC a pár otazníků v hlavě. Takže: Četla jsem, že se po císaři nemá nějakej čas chodit do schodů, problém je, že bydlim ve 3.patře bez výtahu. Bojim se, jak to nějakejch 5dnů po SC po propuštění dám a pak to scházení a vycházení, když budu chtít rozchodit to procházkama s kočárkem. Jak jste to daly vy co bydlíte v bytovce bez výtahu? :think:
Doporučily byste epidurál nebo narkózu? Epidurál mě docela děsí, jehla v páteři, cejtit jak se ve mě hrabou, pár známým se tam udělalo silně nevolno a mdlo, já mám 8let úzkostnou poruchu a obávám se záchvatu přímo na stole, ale zas pozitivum vidim v bondingu. Ale co jsem slyšela a četla, tak ale ten plnej bonding při SC se nekoná, spíš na chvilku, „aby se neřeklo“ a pak odnesou. A to by pro mě nemělo smysl být teda při vědomí, tak nevim. Jinak narkózy se nebojim, mám s ní i zkušenosti.
Další dotaz - má maminka při plánovaném SC právo požadovat bonding tatínkem? Nebo to záleží na konkrétní porodnici? Tatínek by moc rád tuhle funkci zastal :srdce:
Dále, jsem srágorka s nízkým prahem bolesti. Můžou mi v porodnici dát něco, co fakt uleví, i když budu chtít rozhodně kojit?
A poslední dotaz - holky, co byste mi doporučily koupit navíc, něco, co se mi po SC může hodit, co se vám třeba osvědčilo, ulevilo od bolestí apod?
Moc děkuju předem za odpovědi a krásnej den vinšuju! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1769
19.6.22 11:54

Ahojky, s chozením do schodů neporadím, ale mě na tohle nikdo neupozorňoval, že bych neměla. Nevím jestli davaji vybrat u CS jestli epidural nebo celková, vždycky je lepší epidural, protože to neuspi i miminko. Mě říkali, že při plné narkoze to může uspat i miminko a pak se špatně hodnotí stav po narození. Já se epiduralu bála, ale nakonec to vůbec nešlo cítit a ani to, že by se vůbec něco dělo. Špatně mi bylo to ano, ale mě bylo špatně už před císařem, ale je to normální, že se může udělat nevolno to mi také říkali. Boding u nás v nemocnici možný byl a přítel byl celou dobu u mě (my Boding neměli kvůli předčasnému porodu ve 30+3tt). Jinak na jip za mnou sestřičky chodily a ptaly se jestli chci něco od bolesti, takže něco určitě je co se může já to ale nevyuzila. Jinak po císaři jsem asi neměla nic navíc co by se hodilo oproti normálnímu porodu. Ocistky byly slabší než po klasickém porodu, takže klasika poporodní vložky a kalhotky. Já se ale třeba strašně potila, takže víc košil, ale to by v porodnici měli mít. A ještě jsem si vzpomněla, že se jizva může pak mazat něčím teď už nevím název já nemazala. Neboj není to tak hrozné, první dva dny mě to pobolivalo a pak už skoro jak bych žádný císař neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
19.6.22 12:03

O schodech nic neříkali ani jsem to neslyšela :nevim:, epidurál jsem měla 2× pokud se ti začne dělat blbě stačí říct mudr ona ti upraví to uspávání a přestane ti být špatne otázka minutky, jinak mám panický záchvaty a bylo to v pohodě povídají si s tebou já tam měla manžela a to žese v tobě hrabou jak říkáš je jen pocit tlaku nic strašnýho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14424
19.6.22 12:12

Prilozit ti mimco na sale muzou, i kdyz budes mit narkozu, ale iniciovat by to mel tatinek, vetsinou se tim nechteji „zdrzovat“.
po navratu domu uvidis, jak ti bude a na co se budes citit, rozhodne ale nebude od veci peliskovat, skin to skin, kocarkovani par dni pocka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
835
19.6.22 12:15

Nam snad dokonce rikali ze schody nechodi. Ja sla schody i z porodnice domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27342
19.6.22 12:17

Po sekci strčí mimino tatínkovi naprosto běžně. Už teda umytý a v zavinovačce. Manžel měl dceru 2hodiny. Já bych šla radši do plné narkózy, stačí mi malý operace v lokálce, abych z toho byla na prášky, nesnáším ten pocit, že se ve mě někdo štourá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14424
19.6.22 12:28
@Janli píše:
Po sekci strčí mimino tatínkovi naprosto běžně. Užteda umytý a v zavinovačce.Manžel měl dceru 2hodiny. Já bych šla radši do plné narkózy, stačí mi malý operace v lokálce, abych z toho byla na prášky, nesnáším ten pocit, že se ve mě někdo štourá.

tak to ale neni bonding

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
19.6.22 12:33

Mě vybrat dali. Dala jsem si celkové uspání. Do schodů nebudeš moct tak měsíc. Ta jizva fakt bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4565
19.6.22 12:38

O schodech mi nikdo nic nerikal. Prvni cisar byl strasnej, davali mi na bolest vsechno, co pry mohli - prvni dve hodiny mi bylo fajn, dalsi dve to jeste slo a pak jsem byla jak fetak cekajici na dalsi davku, silene to bolelo :lol: Pak na pokoji taky nic moc, vedela jsem, ze se musim kousnout a hybat se, ale fakt mi bylo bidne. Mela jsem i kliku na empatickou sestru, kdyz jsem se poprvy sourala sama ze zachoda, shrbena, zpocena, ale hrda, ze jsem to dala, sjela me, proc jako nechodim normalne a ze jsem nejaka precitlivela. A i doma to hojeni trvalo dyl, treba jsem zkousela cvicit po pul roce, kdy uz jsem fungovala normalne, ale neslo to, jizva bolela. Ale po propusteni domu jsem to prezila s par paraleny, vazne to chtelo hybat se, ale opatrne a postupne. Zpetne si myslim, ze velkou roli hralo i to, ze jsem rodila dlouho, skoro dve noci jsem nespala, mela jsem krizove bolesti - a to doho vseho me kuchli, takze to byl pro telo proste vetsi zahul.
Druhej cisar byl taky akutni, ale na sal jsem sla hned na zacatku, pak jsem sice mela velke problemy a dalsi operace, ale hojila jsem se jak kocka. Vsichni me obskakovali, chteli me pridrzovat pri chuzi a ja mohla skaly lamat. Bolest uplne zanedbatelna, nejaky kapacky jsem si sice dat nechala, ale oproti prvnimu tezka pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3310
19.6.22 12:55

Ahoj,

Já měla plánovaný SC u dcerky, nakonec v plné narkóze, protože SC byl kvůli psych. duvodum a anestezioložka se bála, abych nezačala panikařit, protože se stává, že miminka při SC nezačnou hned brečet, jako při klasickém porodu.

Co se týče chůze, 7.10 jsem odrodila - 11.10 jsme byli doma a 14.10 první velká procházka, 6 km s kočárkem a psem po lese, do kopců a z kopců a vše ok. 2. Den doma jsem normálně vytirala a fungovala:) Nejhorší bolest byla první dva dny - když vytahovali dren a když jsem se chtěla smát nebo zakaslat.

Ohledně oblbovaku neporadím, opět jsem nekojila kvůli psych. duvodum.

Co se bondingu týče, já malou viděla až když mě probrali na JIP, hned mi ji přinesli, ale CELOU dobu, cca 3 hodiny byla u táty na ruce v zavinovacce. Říkal, že ji vážně vyndali, omyli, oblékli a dali mu ji do ruky a pak mu ji vzali až když šli za mnou a to jel i on s ní.

Jinak co navíc by pomohlo neporadím, mě přišlo, že v závěru jsem na tom líp, narozdíl od maminek na pokoji, co rodily přirozeně tak já mohla normálně sedět, chodit a to vyloženě pomáhalo, rozhodit to:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2341
19.6.22 13:14

Měla jsem teda akutní cs - narkóza. My máme podkrovní domek, takže do schodů jsem chodila x krát denně. Na procházku jsem si troufla asi po 2 týdnech, ale já rodila v zimě, jinak bych šla i dřív. Jizva po cs je fakt bolestivá, ale když máš motivaci a jakože miminko motivace je, tak to brzo rozchodíš. Lepší je opravdu co nejrychleji vstát na nohy i přes bolest. První, druhý den dávají léky v kapačkách, pak už jsem požadovala jen brufen.
Z porodnice jsem šla už celkem schopná chodit, jen zohýbáni bylo trochu horší.
Bonding proběhl s tatínkem.

Jediný co doporučuji, tak opravdu po 24 hodinách chodit a chodit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19616
19.6.22 13:17

Já tedy měla akutní sekci, kvůli mému stavu a porod nepostupoval. Takže celková anestezie. Malou dostal muž, já zůstala na sále déle, nějaké problémy. Muž si mohl vybrat zda chce malou hned nebo umytou. Já šla po sekci domu 3.den a o schodech mi nikdo nic neříkal a chodila jsem po nich běžně. Ale já na tom byla po sekci 1000× lepe než po přirozeném porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43656
19.6.22 13:35

Měla jsem akutní sekci. Na bolest dávají čipky, ale nepotřebovala jsem. Byla jsem tak zakoukaná do mimina, že jsem sykala jen při slézání z postele. Hojila jsem se dobře. Do schodů jsem vyloženě nechodila, ale po návratu z porodnice jsem postupně normálně začala dělat vše co před porodem. Nelehala jsem si hned na břicho a neposilovala. Ale cítila jsem se líp než po slepáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
19.6.22 13:58

Mám to za sebou před šesti týdny dnes přesně. Bydlím ve druhém patře, schody naprosto v pohodě několikrát denně, vlastně všechno celkem na pohodu už doma a fungovala jsem normálně. Řídila jsem auto z porodnice domů. Na bolesti mi pomohl dva dny jen dipidolor a pak už se to dalo zvládnout. Anestezii jsem chtěla celkovou, jinou jsem si neuměla představit a naprosto bez problémů. Bonding atd. Mě nikdy nezajímal tak jsem neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4860
19.6.22 20:34

První SC byl akutní, narkóza, malou pak dostal hned tatínek. Druhý SC byl plánovaný, narkóza, malého opět dali hned tatínkovi. Chození do schodů… bydlíme ve 4. patře bez výtahu, fungovala sem s oběma dětma od začátku běžně. Jen sem nenosila těžké nákupy ze začátku. Když máš chlapa furt v práci, holt na polehávání není prostor :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat