Paragraf na dítě

Anonymni
6.10.08 18:33

Paragraf na dítě

Ahoj maminky,
chtěla bych Vás moc poprosit o radu ohledně paragrafu na dítě. Já pracuji na dohodu, ale začátkem roku bych měla dostat smlouvu, proto si nemůžu nedovolit jít na paragraf. Jde mi o to, že máme nemocného syna, a chtěla bych, aby šel na paragraf můj přítel, ale já stále beru mateřskou. Nemůže v tom být nějaký problém?

Děkuji za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
6.10.08 19:41

Před časem měl paragraf na syna i můj manžel, přestože já jsem na rodičovské dovolené, protože jsem měla težkou hnisavou angínu a prostě jsem se o něj nemohla postarat… Myslím, že by v tom neměl být problém, co třeba případ, že by jsi musela třeba se slepým střevem zůstat v nemocnici, tak se o malého přeci někdo musí postarat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
6.10.08 20:21

Já teda nejsem expert, ten případ, co psala Ogulaa znám a chápu, taky jsme to tak několikrát řešili, ale podle mě to platí pro případ, že je nemocná MATKA. Tady je nemocné dítě a matka je na mateřské a může se o dítě postarat (není nemocná). Možná jsem mimo, ale vidím to takhle… Když jsem byla na mateřské s Věrkou a chodila na částečný úvazek a vypadlo mi hlídání, řešili jsme to manželovou dovolenou… M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
18.6.14 22:15

Maminky, v paragrafu nemám žádné zkušenosti…syn půjde na sál a pak bude muset být delší dobu doma…paragraf je psaný na dítě?? A když s ním budu doma 10 dní já a pak 10 dní manžel, tak zaplaceno bude pouze 10 dní? Víkendy se počítají, nebo těch 10 dní je vlastně i s víkendy 14 dní? Fakt nemám zkušenost, jsem ještě na rodičovské, ale operace bude až v době, kdy už zase nastoupím do práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
18.6.14 23:47

Paragraf je na dítě…na lze ho čerpat jen 9 dní(teda9 dní je placených).jinak mám pocit, že jsou v tom i víkendy, ale to nevím na 100procent :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13326
19.6.14 06:01

Jsou v tom i vikendy. I když se s manželem vymenite, tak ta druha OCR už nebude pravděpodobně placena. Jinak doma byt můžeš, v práci Te „omluvi“, jen to bude zadarmo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
19.6.14 10:04

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
7.10.14 12:53

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda má manželka nárok na paragraf, když jdu na dlouhodobou hospitalizaci a máme děti ve věku 5 a 7 let.Nebo jestli zaměstnavatel umožní změnu pracovní docházky např. od 8–15 hod…nemáme s tím žádné zkušenosti a pobyt v ozdravovně tuká na dveře děkuji za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
2.2.16 11:33

Dobrý den maminky. Potřebovala bych radu ohledně paragrafu. Jsem na paragrafu poprvé.
Dnes mám jít se synem na kontrolu s průduškama a také mi zítra končí 9 dní paragrafu. Ale včera jsem musela se synem na ORL, má zánět středního ucha. A chci se zeptat…Tímto mi paragraf skončí, nebo se dá napsat na jinou diagnozu a můžu pokračovat zas těch 9 dní.. Vůbec nevím Snad mi rozumíte, co tím myslím…Děkuji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55205
2.2.16 11:36

@elluan on může pokračovat, ovšem už budeš doma zadarmo…pokud nejsi samoživitelka…tam je 16 dní placených
Jinak…mezi paragrafy by měl být jeden pauza…ty do práce a nebo si vezmi den dovolené a pak nastoupíš na nový paragraf s jinou diagnozou, to jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
2.2.16 11:41

Aha. Takže pokud dobře chápu, zítra končí 9 dní, co mohu být na paragrafu. Ve čtvrtek si vezmu dovolenou a od pátku mohu zas nastoupit na paragraf…
Moc děkuji…jen nevím, co mi na to v práci řeknou…:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55205
2.2.16 11:50

@elluan můžeš být déle, on poběží jako omluvenka v práci…ovšem placených je právě jen 9 dní, zbytek bys byla doma zadarmo
a druhá varianta je právě den v práci nebo dovolená a nový paragraf…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
3.2.16 01:07

Petro Z. Nemáš zcela pravdu. Dětský lékař nemůže napsat nový paragraf, i když se jedná o jinou diagnozu a nebo jde maminka na l den do práce, či si vezme dovolenou. Rozhodující je, pokud lékař uzná dítě zdravé. Např. lékař v pátek řekne, že je dítě v pořádku, ukončí paragraf a třeba hned další den dítě znovu onemocní, pak ano, maminka má nárok na nový paragraf. Ale nastane-li případ, že dítě je dále nemocné, maminka si nechá ukončit paragraf, vezme si pak třeba dovolenou, nebo má zajištěné jiné hlídání, dítě nebylo zdravé a nemůže být tudíž vystaven další paragraf na dalších 9, ev. 16 dní! Pokud by to takto lékař vystavil, jde o podvod a může mít velké potíže!!! :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1336
23.1.17 20:35

Dobrý večer, mám dotaz…Dr mi napsala OCR od pátku, kdy jsem měla nepracovní den, spatne jsem si to spočítala a abych mohla být s dcerou doma až do neděle, kdy mám mít směnu, měla jsem si to nechat napsat až od soboty. Nekdo mi teď říkal, že v ukončení teprve vzadu napíšu odkdy dokdy jsem fakticky čerpala. Je to pravda? Nebo prostě platí datum, který dr při nástupu na OCR uvede.diky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1336
23.1.17 20:36

Dobrý večer, mám dotaz…Dr mi napsala OCR od pátku, kdy jsem měla nepracovní den, spatne jsem si to spočítala a abych mohla být s dcerou doma až do neděle, kdy mám mít směnu, měla jsem si to nechat napsat až od soboty. Nekdo mi teď říkal, že v ukončení teprve vzadu napíšu odkdy dokdy jsem fakticky čerpala. Je to pravda? Nebo prostě platí datum, který dr při nástupu na OCR uvede.diky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama