Reklama

Paragraf na dítě od přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:06
paragraf na dítě od přítele

Zdravím,
chci se zeptat, jak je to s paragrafem na moje dítě? Pokud by si paragraf vzal můj nový přítel, vím, že musíme mít stejný TP.Je u stejného TP nějaká potřebná doba třeba, že musíme žít na stejné adrese déle jak 3 měsíce? Jde mi o to, že v půlce února nastupuju do nové práce. Samozřejmě se zkušební lhůtou 3 měsíce a nerada bych, kdyby malý onemocněl během zkušebky, dá se to nějak posychrovat, aby mohl v tomto případě jít na paragraf přítel?
Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jankajj
Závislačka 2790 příspěvků 12.01.18 12:08

Kdyžtak na paragraf půjde spíš tvůj bývalý partner - otec dítěte, ne? A je to vyřešené.

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:11
@jankajj píše:
Kdyžtak na paragraf půjde spíš tvůj bývalý partner - otec dítěte, ne? A je to vyřešené.

s bývalým otcem se nevídáme není to, tak jedoduché, kdyby to bylo takto jednoduché, tak nezjištuji své možnosti.

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:31

Nikdo netušíte?

Bábrdl
Generální žvanilka 21184 příspěvků 12.01.18 12:38
@aspagi píše:
Zdravím,
chci se zeptat, jak je to s paragrafem na moje dítě? Pokud by si paragraf vzal můj nový přítel, vím, že musíme mít stejný TP.Je u stejného TP nějaká potřebná doba třeba, že musíme žít na stejné adrese déle jak 3 měsíce? Jde mi o to, že v půlce února nastupuju do nové práce. Samozřejmě se zkušební lhůtou 3 měsíce a nerada bych, kdyby malý onemocněl během zkušebky, dá se to nějak posychrovat, aby mohl v tomto případě jít na paragraf přítel?
Děkuji.

Nevím jistě, ale myslím, že by to mělo jí. :nevim:
Zaškrtne „žijeme ve stejné domácnosti“ a jako vztah vypíše „nevlastní syn“. :nevim:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62934 příspěvků 3 inzeráty 12.01.18 12:41

@aspagi Nemusí mít stejný TP, ale musíte sdílet společnou domácnost, tj. musíš ho jako člena společné domácnosti uvádět i na všechno další, jako jsou odpady, sociální dávky a podobně.

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:41
@Bábrdl píše:
Zaškrtne „žijeme ve stejné domácnosti“ a jako vztah vypíše „nevlastní syn“. :nevim:

Netušíš, jesli je tam ta podmínka nějakého delšího sdílení na stejném TP? Partneři jsme dýl, ale máme zatím rozdíné TP. Třeba by to věděla jani, ta mi vždy pomohla ale nevím, jak jí označit.

Elishka1
Závislačka 2662 příspěvků 12.01.18 12:41

Pokud sdílíte domácnost, může pobírat placené ošetřování

Hvězda diskuse 62934 příspěvků 3 inzeráty 12.01.18 12:41
@Bábrdl píše:
Zaškrtne „žijeme ve stejné domácnosti“ a jako vztah vypíše „nevlastní syn“. :nevim:

Jojo, je to tak, jen člověk jednou nesmí tvrdit, že s ním domácnost sdílí a podruhé zas že ne.

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:43
@j.a.n.i1 píše:
@aspagi Nemusí mít stejný TP, ale musíte sdílet společnou domácnost, tj. musíš ho jako člena společné domácnosti uvádět i na všechno další, jako jsou odpady, sociální dávky a podobně.

Aha, já právě myslela, že musíme mít stejné TP? Kdysi mi to říkala dr. My stejně plánujeme, že si uděláme tejné TP. Sociální dávky nepobírám. A odpady bychom platili, tam kde budeme mít to stejné TP?

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 12:43
@j.a.n.i1 píše:
Jojo, je to tak, jen člověk jednou nesmí tvrdit, že s ním domácnost sdílí a podruhé zas že ne.

A netušíš, zda je tam nějakánutná doba ke sdílení té společné domácnosti, aby mu bylo vyplaceno ošetřovné?

Hvězda diskuse 62934 příspěvků 3 inzeráty 12.01.18 12:46

@aspagi Není a pokud nebereš žádné sociální dávky, se kterými by se to tlouklo, tak to nikdo řešit nebude.

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 12.01.18 12:50

Kolik je dítěti?

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 13:18
@lachtanice86 píše:
Kolik je dítěti?

bude mu 5

aspagi
Kelišová 5847 příspěvků 12.01.18 13:19
@j.a.n.i1 píše:
@aspagi Není a pokud nebereš žádné sociální dávky, se kterými by se to tlouklo, tak to nikdo řešit nebude.

tak moc děkuji=)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >