Jak pasírujete?

158
31.7.06 16:29

pasírování - ?????

prosím, jak pasírujete mrkev, květák apod.? Díky za info, Shrine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
31.7.06 16:45

Já to pasírovala přes cedník, ale je dobrý ruční mixér :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
31.7.06 17:03

Ahoj..

Já nejdřív pasírovala buď v mixéru nebo tyčáček.. Zkoušela jsem taky před sítko, ale to je fakt na dlouhou dobu.. Teď už mu stačí rozetřít vidličkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
31.7.06 18:05

ahoj, Shrine,

taky jsme nedávno začali s příkrmy :) . já mixuji, zakoupila jsem Moulinex Multitrio (1.200). perfektně rozmixuje i maso (už se chystám na masozeleninové příkrmy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
31.7.06 19:04

Já dvojčatům namixovala jen první dvě dávky, pak dle rady dětské doktorky uvařila hodně do měkka a mačkala vidličkou. Nebyl žádný problém a děti si zvykly na kousky a neměli jsme problémy jako některé kámošky který dítě kousek do pusy nevzalo hodně dlouho. Ale naši byli celkem jedlíci, tak je to možná i tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
31.7.06 19:16

Ahoj,

sice je to přes cedník pracnější, ale vyplatí se to. U staršího syna jsem udělala tu chybu, že jsem mixovala a hoch mi pak nechtěl jíst kousky. Maso (pokud nebylo hoooooodně nadrobounko) nechtěl jíst vůbec a dlouho mi trvalo, než jsem ho to naučila. Takže když jsem u Aničky začínala s příkrmy, pasírovala jsem nejdřív přes jemnější sítko, pak přes hrubší a už dlouho jen mačkám vidličkou. A je to bez problémů, Anička zvládá i větší kousky v pohodě, i když má jen 5 zubů :lol: :lol: . Tak opatrně s mixováním.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
31.7.06 21:36

Jenom mackam vidlickou, malou to sice parkrat „natahlo“ ale zvykla si a basti vsechno v pohode…Ale chce to pridat vic tekutiny, redime to tim vyvarem, ve kterem byla zelenina, lip to klouze do krku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
31.7.06 21:37

Jenom mackam vidlickou, malou to sice parkrat „natahlo“ ale zvykla si a basti vsechno v pohode…Ale chce to pridat vic tekutiny, redime to tim vyvarem, ve kterem byla zelenina, lip to klouze do krku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
31.7.06 22:05

Re: pasírování - ?????

Já prakticky od začátku vařím zeleninu hodně do měkka a pak jsem mačkala vidličkou. Maso jsem hodila do mixéru. Teď jsme přišli na to, že ještě rychlejší je to rozmačkat tím „mačkátkem“, co je na ruční mačkání brambor na kaši. (Doufám, že jsem to napsala srozumitelně :o ). A taky přidávám ten vývar, aby to hezky klouzalo :wink: . S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
25.10.13 11:19

Ja jsem u male zacala pasirovat bramborovou kasi a od te doby to nejen ona, ale ani zbytek rodiny nechce jinak :) Brambory si klasika uvarim ve slupce (nejlepe stejne velke, aby byly stejne hotove) a pridavam k nim 1 strouzek cesneku na vuni (a samo docela dost soli, jak jsou ve slupce). Pak je to cekacka, nez vychladnou tak, ze se daji oloupat, nejdriv je rozkvrdlam, pak pridam maslo (studene, tucne a celkem velke mnozstvi), promicham, pridam smentanu na slehani (teplou a s vyssim obsahem tuku, cca 30%+ ) a to cele vezmu pres jemne sitko.
Znama mi rekla, ze se s tim moc *eru, ale vysledek je fakt vynikajici ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
25.10.13 16:22

Já mám docst dobrý mixér tyčák tak mi to většinou stačí…jinak přes cedník ale musí to být ten s „malýma dirkama“ :))

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama