Pásový opar před otěhotněním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dita1990
Nováček 4 příspěvky 17.03.15 19:49
Pásový opar před otěhotněním

Ahoj všem :-) mám na vás otázku. S manželem jsme se chtěli začít snažit o víkendu o miminko. Bohužel se mi na ruce objevil pásový opar :( chtěla bych se zeptat jestli nevíte, jak dlouho budeme muset čekat než se budeme moci začít snažit? Děkuji za jakoukoliv reakci :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
dorkas
Závislačka 2563 příspěvků 17.03.15 19:55

@Dita1990 já bych tomu dala čas do příštího měsíce, až opar úplně vymizí. Opary nejsou sranda.

pegisek
Kecalka 335 příspěvků 17.03.15 20:06

@Dita1990
Ahoj a už ten pásový opar léčíš? Myslím tím pokud budeš brát antivirové léky a léky proti bolesti. raději bych snažení odložila… přeci jen pásový opar není sranda, může se ti to rozlést a navíc ty léky taky nic moc…
dle mého 1 - 2 měsíce by mohli stačit, ale nejsem odborník jen jsem ho měla taky a nebyla to sranda. Navíc mi od té doby haprují v krvi CMV virus - cytomagavirus.

Michala79
Stálice 62 příspěvků 17.03.15 20:07

Já měla pásový opar před a během těhotenství tak 1× za dva měsíce, ale lehčí formu (jen pupínky a svědění, bez bolesti). Vědel o tom i můj gynekolog a neviděl v tom problém. Jediný problém by
nastal při pásové oparu na genitáliích při porodu (ale tam jsem ho nikdy neměla) - to by pak byl 100% císař (a ten jsem stejně měla, protože byl malý špatně otočený). Takže si myslím, že při snažení to vůbec nevadí:-)

Michala79
Stálice 62 příspěvků 17.03.15 20:09

Samozřejmě pokud na to nebereš nějaké extra léky, to je pak problém. Ale na to se případně zeptej gynekologa

Dita1990
Nováček 4 příspěvky 17.03.15 20:35

Léčím to od včera, mám léky proti bolesti a nějaká virotika. V pátek jdu na kontrolu a prý ještě dostanu nějakou mastičku. Asi pro jistotu zavolám na gynekologii :-( začalo mi to bolestmi a až v neděli se objevila vyrážka. Zachytilo se to naštěstí včas, jsem bez puchýřků, ale bolí a svědí to jako čert :,(

Dita1990
Nováček 4 příspěvky 17.03.15 20:37

@dorkas to jsem všude četla, že to není sranda. Už jsme se tak těšili, že konečně se můžeme začít snažit a teď tohle :(

lachi
Kecalka 407 příspěvků 17.03.15 20:57

@Dita1990 měla jsem pásový opar na začátku února a protože jsme v únoru plánovali IVF, ptala jsem se praktického lékaře, jak dlouho máme počkat a řekl, že 1-2 měsíce. Měla jsem pásový opar na ruce a taky to bolelo jako čert. Antivirotika by měla zabrat, důležitý je, že jsi to zachytila včas, hodně mi pomohlo mazat boláky šťávou z rostliny aloe vera. tak ať jsi brzy fit a můžete se věnovat snažení. :kytka:

Dita1990
Nováček 4 příspěvky 17.03.15 21:03

@lachi děkuju za info :-) tak počítáme na konec dubna, pro zdravé miminko to vydržíme. Mam dotaz s tou aloe. To se někde dá koupit ta šťáva nebo koupím tu rostlinu a vždy zlomím kousek listu? Tobě držím palce ať se vám miminko vydaří co nejrychleji :-) :)

lachi
Kecalka 407 příspěvků 17.03.15 21:15

@Dita1990 měla jsem rostlinku, uřízla jsem kus listu, nařízla ho se strany, vymačkala šťávu na boláky a pak to tím ještě rozetřela, je to fakt zázrak, určitě to vyzkoušej. Ze začátku jsem měla tekutý pudr, ale ten mi nepomohl. Děkuju, snad už se toho miminka konečně dočkáme. ;)

chipsa
Extra třída :D 13147 příspěvků 04.05.15 17:34

Ahoj holky, přilítla jsem před chvílí vyděšená od doktorky. Prý mám pásový opar. Já jsem si toho nikdy nevšimla, je to pár pupínků vzadu na zádech. Dostala jsem léky a vitamín B. Chceme jít asi za půl měsíce na umělé oplodnění vadí to?

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 04.05.15 18:02

Myslím, že za 1/2 měsíce v pohodě.. máš jen lehkou formu, chytla´s to včas.. Stejně se bude napřed stimulovat a tak..to ti dá čas..

chicky
Kecalka 448 příspěvků 04.05.15 18:12

Ahoj já měla pasovej opar asi 10dní po et se objevil. Bylo mi řečeno že je lepší že se embryo neuchytilo. Naštěstí jsme to taky chytli za včasu. Chtěli jsme jit ten další měsíc rovnou do ket a ptala jsem se na ten pasák a problém s tím nebyl. Nepodstoupili jsme ho ale to už je jiná. Určitě to ale řekni v CAR, ale myslim že s tím problém nebude :-)

chipsa
Extra třída :D 13147 příspěvků 04.05.15 18:33

Co to vlastně znamená ten pásový opar? Opravdu je to tak infekční a nebezpečné?

lachi
Kecalka 407 příspěvků 04.05.15 21:35

@chipsa určitě se zeptej svého doktora v CARu. Léčba pásového oparu trvá 2-3 týdny. Mně praktický doktor doporučil, abych s IVF 1-2 měsíce počkala. Pásový opar je ze stresu, nebo celkového vyčerpání organismu, takže nejlepší by bylo dát tělo nejdřív do pořádku. :kytka: Ale rozhodla bych se podle toho, co by řekl doktor v CARu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >