PATCHWORK - help!

9868
29.10.08 12:36

PATCHWORK - help!

Ahoj :)

Pustila jsem do patchworku, chci v tomto stylu udělat holkám adventní kalendáře. No a zkouším si techniku na polštářcích (v létě jsme je viděli, ale nechtělo se nám za ně dát tu spoustu peněz, co po nás chtěli :D No a tak jsem zamachrovala, že je zkusím ušít sama :dance: )

A tak potřebuju dobrou duši která bude znát odpověď na moje všetečné dotazy ;)

A první je hned tady: Začišťují se entlem ty kousky látky? Pokud ano, tak jednotlivě nebo až ušité dva najednou?

A hned následuje druhý: U povlaku na polštářek se dělají dvě vrstvy s vatelínem nebo jen jedna s vatelínem?

Předem díky za rady!
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8793
29.10.08 17:19

Lesino tedy ne že bych byla taková švadlena, ale myslím že jsem to taky okukovala, ty kousky se nejdříve oentlují, pak vyžehlí, pak sešijí, pak se rozžehlí sklady látek a pak se to podšije jinou látkou, ale s vatelínem ti neporadím… hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
29.10.08 17:45

Já jsem tedy patchworkář samouk, takže nevím, jestli to budou úplně profesionální rady (a nejsem úplně nejlepší vysvětlovač, když u toho nemůžu kreslit :wink: ), nicméně:

Sešité švy se většinou sežehlují oba k jedné straně, takže když už entlovat, tak klidně oba najednou, popř. celý pruh, který bude sežehlen k jedné straně - míň práce + menší spotřeba nití.

Většinou není třeba entlovat vůbec, protože třeba u deky se k těm švům zevnitř stejně nikdo nedostane, kromě toho bývají ještě shora skrz naskrz prošité, takže namáhané jsou minimálně = zbytečná práce navíc.

Povlaků na polštářek jsem dělala několik (víceméně to jsou vlastně zatím moje jediné hotové výrobky :D ) a vatelínovou vrstvu jsem nedávala ani jednu, jenom jsem to rozžehlila. Když už bych dávala, tak asi jenom z té strany, kde je patchwork, z té jednobarevné mi to přijde zbytečné.

Je fakt, že u těch polštářků jsem asi entlovala, bo by se ty švy při převlékání přece jenom mohly třepit, u dětské dečky, kterou mám rozešitou už asi dva roky (chytl mě u ní totiž amok a zhruba stejně dlouhou dobu jsem ji nemohla ani vidět :D :D :D ) jsem neentlovala a určitě to vadit nebude (ostatně v knížkách, které o tom mám, taky neentlují :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
29.10.08 23:21

Tak jsem nakonec neentlovala, mám připravené dva polštářky a došla mi nit :) Musím ji zítra koupit stejně jako vatelín. Vyštrachala jsem zbytečky látek, které vypadaly jako když se k sobě nebudou hodit a nakonec to vypadá velmi decentně a dobře. Hodím sem foto až dodělám. Beztak je to jen trénink ;)

Hlavní problém je přesně tam, kde jsem ho čekala. Nejtěžší se strefit se šev proti švu :)

Angua píše:
Povlaků na polštářek jsem dělala několik (víceméně to jsou vlastně zatím moje jediné hotové výrobky :D ) a vatelínovou vrstvu jsem nedávala ani jednu, jenom jsem to rozžehlila. Když už bych dávala, tak asi jenom z té strany, kde je patchwork, z té jednobarevné mi to přijde zbytečné.

Nedáš sem fotky hotových polštářků? Jsem baba zvědavá :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
30.10.08 12:44

Jojo, švy jsou potvory :lol: Fotky sem dám ráda, ten, co mi zbyl doma musím nafotit a na ty další se mrknout, jestli je mám zvěčněné.

Teď jenom si vzpomenout, to je teď největší problém - občas mám pocit, že jsem min. 70 % mozkových buněk darovala svému nenarozenému dítěti :lol: Snad mi to oplatí jinak :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
30.10.08 23:31

Tak první pokus:

http://rodina.cz/…cf7582_1.jpg

Nekoukejte na látky, jsou to vyhrabané zbytečky ze skříně :) Tedy až ten barevný puntík uprostřed - ten jsem koupila holkám dneska :) Tohle je první pokusný kousek, mám ještě dva stejné polštářky připravené ušité jen ještě nejsou prošité s vatelínem - přemýšlím, že bych udělala prošití i přes středy čtverců…

Mám doma už ty vánoční nádhery, vysloveně se na ně těším…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
krista234
19.12.09 21:51

Levné látky na patchwork

Jestli chcete koupit levné kvalitní látky, zkuste na
www.lenkapatchwork.estranky.cz kliknout na odkaz AUKRA vlevo dole je tam pěkná nabídka, 1bm šíře 150cm vyjde cca na 50,–Kč.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama