Ako liečiť pätové ostrohy?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
16.8.21 22:12

Patne ostruhy, léčba

Zdravím Vás.
Rada by som sa opýtala na Vaše skúsenosti.

Už vyše roka trpím na patné ostruhy ( ľavá i pravá noha). Mám to potvrdené ortopédkou. Robila som copánky, dredy a vždy, keď som naplietala, tak som stála na nohách i 4-5 hodín. Po čase sa to zvýšilo tak, že už som skoro nemohla chodiť vôbec, ani do obchodu a nie to ešte na prechádzky. Do práce som chodila o polhodinu skôr aby som vôbec došla.

Začala som to liečiť : 7× rehabilitácia, 6× ultrazvuk, 3× laser. Nič z toho mi nepomohlo. Skúsila som i bylinkárku, robila som aj si robím ešte zábaly s alpou na večer, ale všetko je len dočasná záležitosť. Brala som aj heklu lavu a taktiež masáže s ježkom- guľka s ostnami) a máčanie nôh v teplej vode so soľou.
Som už zúfalá, kvôli tomu často nemám i náladu, ráno vstávám asi 5 min z postele a kým dojdem na záchod.. Máme dvojposchodový dom, schody sú horor. Najskôr som nemohla nikam na prechadzky ani skoro do obchodu.. Teraz nejaké 2-3 mesiace je to lepšie. Ráno rozchodim poobede všetko ok, ale večer až bodavé bolesti.
Je mi 25, možno mám trošku nadváhu, ale poznám bacuľatejších ľudí z ktorí ostruhy nemali.
Prosím, máte niekto ešte nejakú radu, čo by mi pomohlo? Aby som dodala bola som pri dvoch oropedoch. Jeden bol starší a hovoril, že čím skôr operacia. Popravde som od neho zdrhla, a šla k inej a táto ortopedka má tiež rovnaký názor po tých liečbach. Povedala, že ešte môže byť rázová vlna, ale len na ľavú nohu, že pravú nohu s tým nezachránim. Tak už neviem. Jeden deň som ok a druhý deň som rada, že si môžem oddýchnuť.

Poradíte mi, čo ešte vyskúšať?
Skúšala som i ortoped.obuv, v zdravotníckych potrebách hovorili, že ok, ale ostruhy sú vnútorné, že tým nič moc nezlepšim, kúpila som si i podpatenky – gumové podpätky do topánok a bez nich nemôžem vôbec chodiť.

Ďakujem za odpovede
PS : pridávam fotku rentgenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25149
16.8.21 22:30

Osobně nemám zkušenost, ale vím, že jednou z účinných metod boje je tzv. rázová vlna. Přístroj mívají na rehabilitacích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
16.8.21 23:02

Já chodila na léčbu rázovou vlnou a pomohlo. Platí se a bylo to v Praze. Pokud chcete podrobnější info kam atd. napište SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
16.8.21 23:04

Mně pomohla nejvíc rázová vlna - celkově je to nejúspěšnější metoda léčby plantární fascitidy. Asi máš nějaké starší lékaře, že tě tam neposlali rovnou.
A taky dost pomáhají masáže a plavání - i když to může mít každý jinak - mně rozhodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
16.8.21 23:20

Radioterapie - nenadaorove ozařování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
17.8.21 00:23

Mám obezitu a co mi pomohlo? Začít se aktivně hýbat - co jsem začala chodit do fitka, zmizlo to asi po měsíci. Pak jsem přestala chodit a cca po roce se to vrátilo. Shodila jsem cca 11 kg nedávno a celkem to zmizlo. Takže fakt doporučuji aktivní pohyb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
17.8.21 07:09

Ahojky tento problém se mi podařilo eliminovat relativně nedávno. Chodila jsem na rehabilitace, kde jsem narazila na dobrou fyzioterapeutku. Ta mě naučila cviky, jak posilovat nožní klenbu, což v těchto případech je více než potřeba. A díky těm cvikům, které každý den jsem cvičila a kombinací mastí a ultrazvuku jsem se toho zbavila. Ale myslím si, že nejvetší podíl mají na vymizení příznaků právě ty cviky na posílení nožní klenby.
Vyzkoušela bych radioterapii, ozáření pat, a pak se soustředila na chodidlo jako takové. Ale pokud se tu najde dobrý fyzioterapeut tak jistě poradí. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
17.8.21 07:12

@me-ow Nesmy. Přítel má také obezitu a sportuje. A ne málo. Několikrát do týdne běh a není to žádná couracka. 1× týdne fotbal a někdy jed ena kole i do práce, a nebo jdeme na turu.
Sportem to fakt není. Z am i paní co se hýbe a hooodne a také žádné zlepšení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25225
17.8.21 08:24

Nobelovku za rázovou vlnu. Mívají to i ve větších kosmetických salonech (takové ty speciální, kde dělají i jiné kůry než jen mazání obličeje). V Plzni vím určitě o třech.
K tomu ze začátku měkčí, ale hlavně dostatečně široké boty, posilování nohou (já tím postupně došla až k barefoot).
A máš za chvíli pokoj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3388
17.8.21 09:24

Já jsem si kvůli potížím s chodidly koupila boty Joya (stranka se jmenuje zdravekroky), a nemohu si vynachválit. Prodávají ještě podobnou značku Kybun. Jsou to měkké ale pevné a píšou tam i, ze ulevuji od bolesti při patni ostruze. Mely by navozovat pocit chůze nanovo po měkkém povrchu. Zpočátku to byl nezvyk, ale zvykla jsem si a nejraději bych měla od nich všechny boty, jsou neskutecne pohodlné. Mám zatím jen pantofle na doma, nosím je x hodin denně, teď v létě v nich chodím i ven, a vypadají porad stejně, není znát nějaké opotřebení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
17.8.21 09:34

Já si ostruhy nenechala rozjet, takže mně pomohl 10× magnet a pak 10× laser + vodoléčba. Ten sport je blbost. Jsem aktivní turistika každý víkend nachodím mraky kilometrů a ostruhy to spíš zhoršovalo. Úlevu mi přinášely vložky či gelové podpatěnky do bot. Teď už mám klid, jen právě, když to přeženu se sportem se to začne ozývat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
17.8.21 12:37
@Blankaspl píše:
Já si ostruhy nenechala rozjet, takže mně pomohl 10× magnet a pak 10× laser + vodoléčba. Ten sport je blbost. Jsem aktivní turistika každý víkend nachodím mraky kilometrů a ostruhy to spíš zhoršovalo. Úlevu mi přinášely vložky či gelové podpatěnky do bot. Teď už mám klid, jen právě, když to přeženu se sportem se to začne ozývat.

Musim souhlasit, sport mi nepomohl. Nejsem zadny lenoch, ani nemam si myslim nejakou extra nadvahu…dost se hybu. A ostruhy jsem mela na obou nohou. Az razova vlna fakt pomohla. Ted jeste davam nohy dohromady pomoci akupunktury, ale tam je to spis o posileni celeho organismu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat