Péče o použité oblečení pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kikipi
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 29.05.19 07:38
Péče o použité oblečení - miminko

Podědila jsem mnoho miminkovskeho obleceni. A rada bych si nechala poradit, jak se o nej postarat co se prani tyka. Nektere obleceni je zaprane - bile mam ted v pracce s nejakym prostredkem z DM na zaprane bile pradlo a bezny Persil. A peru na 60 stupnu i kdyz na vetsine je doporucene prani na mene. Vetsina oblecku je z bavlny, tak by vyssi stupne nemely vadit? Pripadne srazeni obleceni mi nevadi. Jak se postarat o zaprane jine barvy nez je bila?
Mam jeste sanci nejak vyprat jiz zaprane flicky? Ma smysl pouzit do obleceni nejakou desinfekci?
Cetla jsem i o pridavani octa misto avivaze. Kolik se ho dava? Ocet odstrani pripadne pachy nebo i trochu desinfikuje?
Diky predem za rady.

Přečtěte si článek: Výbavička pro zimní miminko - co obsahuje?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
MP Krista
Kecalka 319 příspěvků 29.05.19 07:45

Hlavně přidejte alespoň jeden cyklus máchání navíc. Flíčky zkuste před praním postříkat spec. sprejem z dm. Ocet oživí barvy.

Hrozina
Kecalka 398 příspěvků 29.05.19 07:48

Ony se tam ty flíčky udělají, jak je to vyprané a dýl skladované. Mně se to vypralo normálně, ani jsem nic nepřidávala. Hlavně to máchání navíc.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 29.05.19 07:49

@MP Krista Diky. Pred pouzitim bude jeste jedno prani (obleceni mi tu bude jeste docela dlouho stat), tak pridam machani.
Kolik se dava toho octa? Muzu ho dat i ke smesi barevneho obleceni?

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 50685 příspěvků 29.05.19 07:53

Lepsi mit flicky nez pouzivat nejakou chemii na odstraneni, vanish a podobne. Dcera se mi pak vysypavala, protoze to nesnesla, byla jsem hloupa. Ted peru vse v Sonnetu, ten snasela a snasi dobre. Pripadne prat na 60 st a pridat perkarbonat, ten se rozlozi.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.05.19 07:54

Praní na 60 určitě nevadí, akorát bych to tedy vyprala pak jeste v pracim prasku pro miminka a poradne vymachala, klasicky Persil je pomerne agresivni prostredek.

Skvrny uz se nejspis vyprat nepodari. Octa davam podle oka obcas na zmekceni, proste tam trochu naliju, avivaze nepouzivam vubec.

Barvy jsou seprane prave nejspís pranim na 60 a nemyslim si, ze by byl pro miminka vhodny rozjasnovac barev.

Ale hlavne uprimne, pokud bych dostala oblecky po nekom, po kom bych mela az tak silenou potrebu je desinfikovat, tak bych je snad radsi nepouzila.

Kukacka123
Závislačka 3401 příspěvků 29.05.19 07:55

@Kikipi nekupovala bych tedy tak spinave a zaprane :think: ale peru v detskem Froschi z DM (dcera ma hodne citlivou kuzicku a tenhle ji nedrazdi, naPersil mela silenou reakci) + macham navic s octem a plus jeste jedno machani v samotne vode (to uz by se nemuselo). Ocet z toho citit neni, odstrani zbytky prac. prostredku, zmekci pradlo. Hlavne ne avivaz! Davam ho od oka, cca 2 deci tipuji ;) nekomu ocet vadi (nam ne), dela se i roztok z jedle sody (nemam ozkouseno), ten udajne nevadi vubec, co jsem cetla…na flicky mam odstranovac od Attitude (na detske pradlo). Za me naprosta pecka, odstranil mi pokazde vse (myslim az na jeden flicek, ktery netusim, od ceho je a drzi se porad :nevim: ). Kazdopadne je skvely a nic jineho mi tak nefungovalo. Odstrani mi jakykoli prikrm, travu, hlinu,… :palec: jinak peru na 60 naprosto vse, i co ma psane na 30 a nikdy nebyl problem, max se to malinko srazilo. Bile plenky na 90.

Příspěvek upraven 29.05.19 v 07:58

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 29.05.19 07:55

Proč kupuješ špinavé oblečení? 8o Na novorozence jsem kupovala jenom nové, až teď když je starší, tak občas něco z druhé ruky vezmu, ale jenom čisté a ideálně ještě s visačkou, nenošené.

chs.jasmin
Echt Kelišová 9572 příspěvků 29.05.19 07:58

@Lily Evans Vždyt píše, že to oblečení podědila, ne koupila.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 29.05.19 08:01

@chs.jasmin no tak proč si ho bere, to je fuk.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 29.05.19 08:02

@Lily Evans tak píše, že podělila. Já taky oblečení po našich dětech rozdala dál. Co bylo s fleky, to jsem vyhazela, ale taky je mozne, ze jsem neodhalila vsechno.

A nemyslim si, ze nove znamena nutne lepsi. Nejmladsimu, kdyz byl miminko, tak byla porad zima, takze jsem mu nakoupila pomerne dost funkcnich body, ve ktetych mu bylo fajn. A ta jsem pak take poslala dale. Za me radsi, pokud dostanu takoveto, uz treba nosene, nez miminkovske hadriky z Pepca, Kiku nebo od Vietnamcu, napustene kdovi cim.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 29.05.19 08:03

@Kikipi já podedene oblečky vyprala normálně v dětském prášku (používala jsem lovelu), na 40, jako peru většinu věcí. Jen jsem přidala cyklus máchání navíc a do 3 měsíců ty oblečky i zehlila :lol: Oblečení, co mělo fleky, které nešly vyprat, jsem vyhodila.
Jinak jsem teda nic nedesinfikovala, ani nevím, proč bych to měla dělat. Vím, kdo mi oblečení dal a i jakou má úroveň hygieny :think: To už mi pak přijde horší nové oblečení, které může být napustene kvůli skladování kdečím, než tohle, několikrát vyprané 8)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 29.05.19 08:04

@katyna1984 No, však v tom co píšeš taky nenakupuju, hlídám si co malá nosí. Pokud rozdávám/prodávám dál, tak striktně čisté a málo nošené, kdo je zvědavej na hadry.
Když jsem malou čekala, dostala jsem taky nějaký tašky hader, to jsem odvezla na charitu, horší kusy rovnou vyhodila, nejsu na to zvědavá.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 29.05.19 08:04

@Kukacka123 Diky moc. Ja to obleceni podedila, nestalo mne to nic. Slo mi o to, jestli je sance to nejak „vylepsit“. Za tipy na detske prasky i odstranovace skvrn dekuju, urcite bude jeste jedno kolo prani.
Ac s manzelem obleceni tocime nekolik let, tak zaprane neni, takze zkusenost nemam. A na skvrny poslouzilo vzdy zlucove mydlo, ale odstranuji skvrny hned jak je vzniknou a ne po nekolika pranich.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1538 příspěvků 29.05.19 08:07

@Lily Evans Hned prvni slovo uvodniho prispevku je, ze jsem obleceni podedila. O tom ze je obleceni spinave nepisu nic, nektere je zaprane a ma zaprane flicky.
Myslim, ze je pro nasi planetu daleko lepsi kdyz poradne vyperu obleceni (but treba za pouziti nejake chemie) nez koupit vse nove…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama