Pečení vánočního cukroví které máte rádi?

• Fotoalbum (4)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10437
8.12.21 12:10

Pečení vánočního cukroví které máte rádi?

Krásný den všem. Tema je jasné vánoční cukroví. Kolik druhu se u vás peče a které má vaše rodina nejraději. Popřipade jaké netradiční cukroví pecete. U nás vede linecké a perníčky já miluju kokosové nepečene že Salka.Mame 7druhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4697
8.12.21 12:14

Vanilkový rohlíčky, linecký, perníčky, pusinky a šuhajdy, nic dalšího neděláme ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
8.12.21 12:17

Být to na mě, tak dělám jen linecké a vosi hnizda :D dětem dělám ještě ty kulicky ze Salka a perníčky, protože ty syn rád zdobí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
8.12.21 12:17

Já se chystám jenom na linecké a vanilkové rohlíčky :-) a možná ještě perníčky až je to pěkná trojice..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2290
8.12.21 12:18

My malo, jen pernicky, linecke, vanilkove rohlicky, kavova kolecka, dokupuji ulky, ty neumim, kokosove kulicky jsem delala taky, ale deti je moc nechteji, tak asi vynecham. Nedelam toho ani moc a stejne vzdycky zbyde, hrozne se na to tesime a pak je vseho tolik, ze se to rychle preji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
8.12.21 12:20

Letos jsem se nějak rozjela a budeme mít asi 10 druhů. Nejvíc se u nás sní lineckého, sádlovek, vosích hnízd a kořeněného cukroví nahoře s mandlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10437
8.12.21 12:20

@Kriss Tina Kuličky že Salka jsou top opravdu výborné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18337
8.12.21 12:32

Perniky, van. rohličky, linecky svetly s marmeladou, linecky tmavy s kremem, makový, išelský, kávový rohlíčky, citronový, ořechový košíčky, burizonový koule, kokosový kuličky ze salka, čoko kuličky, štafetky.
Mame radi všechno. :mrgreen: perniku mam plnou krabici od bot, zbytek aby bylo max. 300g mouky+ ostatní suroviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10437
8.12.21 12:35

@debra.morgan Citronové cukroví jsem nikdy nedělala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18337
8.12.21 12:39
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10437
8.12.21 12:42

@debra.morgan Děkuju tak asi ještě prodělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27125
8.12.21 12:44

Já peču málo. S dětmi za zadkem nebo honem rychle než se vzbudí mě to moc nebaví. Natož cukroví, které se dělá na etapy ( to mě bavilo, když jsem bydlela ještě s mamkou, měly jsme čas, koukaly na pohádky, to jsem bez keců zdobila perníčky, mazala krém..). Takže dělám jen dva druhy rohlíčku ( světlé mandlové a kakaové ořechové), to se upeče, ocukruje a hotovo. A pak dělám kokosové Rafaela ( bílé Delisy, kokos, salko, mandle). To jsou nejoblíbenější od dětí. A pak něco vyměním s babičkou. Od ní dostaneme linecké světlé a kakaové, s krémem, s marmeládou. Takže pak máme celkem asi 6 druhů. A ještě pak peču štolu a vánočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66356
8.12.21 12:44

@Annabela11 u nás nesmí chybět vanilkové rohlíčky, špičky, rumové kuličky, slepované, linecké a banánky.. plus letos už mám aji perníčky, pracny, v Lednici 5 test.. letos mě zaskočila izolace, takže peču jak vzteklá fretka :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10437
8.12.21 12:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25435
8.12.21 12:50

My máme rádi klasiku - přítel nejradši linecké, syn perníčky, já ořechové. K tomu nepečené vosí hnízda a tak ob rok kokosové koule ze salka.
Na počty druhů jsem nikdy moc nebyla, většinou to řeším kilovou krabicí objednaného, takže je to pak na stole pestřejší, ale zároveň doma není deset kilo sladkostí.

Letos jsme tak po dvaceti letech pekly se ségrou a s mámou, takže jsme toho udělaly víc - pracny, linecké, perníčky, ořechové, vanilkové rohlíčky a šlehačkové vykrajovánky (ty neumím, mámy recept). A já ještě budu dělat doma plněné košíčky ořechové. Budou moje premiéra, tak jsem zvědavá. Mě to formičkové vždycky přišlo nějak složitý, nevim proč, protože vyválet a vykrájet je ve finále větší práce :nevim: Tak schválně, jak se mi to povede :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat