Pečete chleba? Prosím o recept

621
28.3.20 22:34

Pecete chleba?Prosim recept

Zkousela jsem jich nekolik.Kdyz je chleba teply, je pokazde dobry, ale jak vychladne, tak nic moc. Kvasek se pokazde povede
nevim, co delam spatne..prijde mi „hutny“, tezky..Pekarnu nemam. Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
28.3.20 22:41

Ja nedelam z kvasku. Dam mouku, vodu, kostku drozdi, trochu soli, kminu, lzici octa, necham vykykout a upecu. Je luxusni jeste treti den ( ne že by nam teda vetsinou tak dlouho vydrzel :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
28.3.20 22:42

2hrnky chlebové mouky, 1 hrnek hladké mouky, zamíchat, udělat dolík, zalít 2hrnky vlažné vody, přidat 1,5 kostky droždí, nechám půl hodiny odpočinout, pak těsto zpracuji na robotu a osolím malou lžičkou soli. Nechám přes 12hodin kynout v teple. Potom rozpálím troubu na 250, strčím tam železnákovy hrnec a nechám 30minut ho vyhřát. Mezitím těsto znovu ručně zpracuji, (někdy ho mám řidčí ale to není na škodu, jen se s ním hůř manipuluje). Vyndáme hrnec z trouby, pomoučím ho, dám do něj těsto, navrch pokmínuju, posolím hrubou soli a zakryji pokličkou a nechám tak na cca 20minut v troubě na 250. Pak ji stáhnu na 150, sundam pokličku a peču cca 45minut. Kontroluji špejli. Po vyndání potřu vodou. Měla jsem ho taky hutný, co mám řidší těsto, tak je to lepší :zed: vychytávky stejně zjistíš časem. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
605
28.3.20 23:14

Hledám „ztracený“ recept. Zatím peču dle receptu níže, ale dávám o 100 g víc žitné mouky a o 100 g méně hladké. I když peču z kvásku, tak přidávám půlku kostky droždí. Syrovátku lze nahradit vodou, mě syrovátka zůstává po výrobě jogurtu, tak dávám jí. Jde o recept pro domácí pekárnu, ale ja v ní těsto nechám pouze michat/kynout a peču v troubě s vodou na dně trouby. Chleba je dobrý i druhý den, i kdyz balím ho do igelitaku, aby neztvrdl. https://domacipekarny.dama.cz/recept.php?…

Příspěvek upraven 28.03.20 v 23:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
28.3.20 23:15

@Kriss Tina mohla bych poprosit o nějaký detailnější postup? Kolik čeho, jaká mouka, jak dlouho a na kolik péct?
Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
28.3.20 23:25

@NoFear 500g hladka mouka, 300g zitna mouka, lzice octa, kostka drozdi, 550ml vlazne vody, spetka soli, kminu muzes pridat i treba seminka nebo bylinky podle chuti. Vsechno se to smicha, necha hodinu kynout, propracuje se to, dalsi hodina kynout, mezitím si dam troubu na 250°, to chlebove testo hodim na plech a do trouby na 10min na tech 250, pak snizim na 200 a necham dalsich 10 minut a pak snížim jeste na 190 a necham dokud neni chleba hotovej (většinou tak 40 minut cca). Behem toho peceni potiram průběžně chleba vodou, to udělá krupavou kůrku. Za 3 hodiny mam hotovo a je vybornej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
28.3.20 23:42

@Kriss Tina děkuju! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2970
29.3.20 01:03

Cim vice zitneho podilu, tim je chleba hutnejsi, cim vic psenicneho, tim je lehci. Ja pecu podle pecempecen.cz jejich jeden pecen, jen jsem ubrala zitneho kvasu ze 700 g na 500 g a spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
29.3.20 08:37
@Kriss Tina píše:
Ja nedelam z kvasku. Dam mouku, vodu, kostku drozdi, trochu soli, kminu, lzici octa, necham vykykout a upecu. Je luxusni jeste treti den ( ne že by nam teda vetsinou tak dlouho vydrzel :D )

Také dělám podobně.
Jinak i tady na webu najdeš spoustu receptů na chleba i jiné pečivo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama