Perfektní, ale rychlý úklid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1703
17.10.21 10:20

Perfektní, ale rychlý úklid

Asi je nás tu hodně, které mají na starosti domacnost a tak se ptám. Jak dokážete mít doma krásně uklizeno?

Ráda bych měla vše uklizené, povlečení a přehozy vyprané, povrchy utřené, uvařeno… Ale obvykle stihnu jen uvařit, to je priorita, naházet cosi do myčky nebo pračky a pak nějakou činnost navíc, ale to strašně moc nestačí. Uklízím míň, než by bylo potřeba a pořád se někde valí hromada něčeho (papíry na roztřídění, prádlo na složení, prádlo na žehlení,…). Vše se nevejde do pračky ani myčky, takže je pořád hromada na koši na prádlo, fakt je, že máme hodně dek, vše se nevejde do myčky… úplně mě to unavuje.

Byt je malý, nejsou tu pořádně úložné prostory, beze srandy každá jedna věc, která k nám přibude, není kam dát a musím kvůli ní přeorganizovat skříně. Ale přeci po sezoně nevyhodim věci na plavání, například, někde se to musí skladovat. Jak to děláte vy?

Rezignovat na úklid nechci, protože se mi tu nebydlí dobře :? Pobavil mě článek, kde se píše, že si mám vyhradit 5 minut na kuchyni, otřít poličky, taky v lednici, vyhodit prošlé jídlo…pardon, ale to zabere spíš půl hodiny, určitě ne 5 minut :zed:

Zkušenosti sem, prosím prosím :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7575
17.10.21 10:26

Delam kazdy den trosku a ten poradek se proste udrzuje trvale. Klidne za den umyju v lednici jen 2 sklenene police.
Ale je fakt, ze mam ulozne prostory. to bych nesnesla nemit kam dat veci a aby se mi vsude neco valelo. Ja peru klidne 3 pracky kazdy den, takze v podstate se mi pradlo nehromadi. Asi to neni moc ekologicke, ale pro muj dusevni klid je to idealni a to je pro me nejdulezitejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
17.10.21 10:26

Máš děti, chlapa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
17.10.21 10:31

Peru denně. Teď je na prd, že spíš prádlo špatně schne. Na sušičku není místo :,( Zrušila jsem všechny lapače prachu. Nenajdeš u náš žádné vystavené sošky, hrnečky a takové věci. A kde to šlo máme vestavěné skříně až ke stropu. Ale třeba hračky uklízím až večer. A robotický vysavač je můj miláček :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
17.10.21 10:35

Zapoj rodinu, já to přes týden dělám jako ty, uvařit, myčku, pračku, vysaju a pak něco akutního a větší úklid nechávám na víkend, když je doma celá rodina, tak si to rozdělíme, jeden probere tu lednici, druhý převleče postele, další složí prádlo, já umeju koupelnu, muž mezitím navaří a většinou máme za dopoledne komplet větší úklid hotovy a přes týden už to stačí trochu udržovat těmi drobnými úkony :D jinak obmenit nábytek a nějaký úložný prostor si vytvorit, nebo co není nutné vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6282
17.10.21 10:37

Kolik vás je? Jinak zbavit se věci, k čemu potřebuješ tolik dek? Já využívám jednu. Jaké přehozy? Nemám a nikdy jsem žádné neměla. Žehlení? Už X let nežehlím, není třeba. Popř. žehlit fakt jen to, co je třeba, tedy oblečení, co nosíte mezi lidi a macka se. Nechápu, že někdo žehlí třeba povlečení, spodní prádlo, utěrky atd…

Základ je podle mě fakt nemít moc věcí. Samozřejmě sezónní věci nevyhazovat, máte sklep? Snažit se mít byt zařízen účelně, zkusit přidat víc úložných prostor.

A druhý základ je ulehčit si to co nejvíc. Což souvisí s tím nemít moc věcí. Pak i kuchyň máš utrenou za 5 minut. Já třeba jo… Ale nedělám to teda denně.

Ale taky s tím bojuji, to asi každá z nás, chodím do práce, často přijdu až navečer a jsem ráda, že něco uvařím, takže to tak nějak placam, aby to bylo jakž takž uklizene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
17.10.21 10:54

Mám stejný problém a zjistila jsem, že problém je, že mám moc věcí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67543
17.10.21 11:03
@Ba-stet píše:
Mám stejný problém a zjistila jsem, že problém je, že mám moc věcí…

ja tez a není prostor na vice ulozneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.10.21 11:03

Jak jsem vyresila problem s bordelem?
Jednoduse. Nesnazim se mit vse vzdy dokonale a pod kontrolou, protoze je to za a)nesmysl a za b) to stejne nikdo nedoceni. Za dalsi jsem vyhazela OPRAVDU VSECHNY veci, ktere jsem sentimentalne skladovala, veci, ktere nebyly k uzitku. A z toho co zbylo uz bordel neni, protoze se to da vzdycky nekam zavrit, schovat, ma to sve misto. Taky bydlim v malem.
Uklizim podle potreby.
Nemam ani x druhu povleceni, ale dvoje, na vymenu a ty porad stridam. Lidi maji mnohem vic veci, nez kolik jim doopravdy staci/potrebuji. Staci si hrabnout do svedomi a zjistis, ze polovinu veci, ktere mas doma, muzes s klidem vyhazet. :palec:
Obzvlast v malem prostoru.
To same s papirama. Dat do slozky, ktere fakt potrebuju, zbytek muzes mit v elektronicke podobe, napriklad. Atd.atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
17.10.21 11:08

Převrat věci, co nepotřebujete. Jak se mi doma válí něco, co nepoužiju jak je rok dlouhý, dám pryč. Taky máme malý byt. I hraček jen pár, beztak je buď venku nebo hraje hry. Na sezónní věci mám ty vysavací pytle, v zimě tam jsou letní věci, v létě bundy, oteplovacky a pod. Proč mít ve skříni v červenci rukavice nebo čepice. Sezónní boty do sklepa. Zredukovat oblečení, triček i tepláků stačí pár, mikiny pro děti max tři,…pak se nehromadí prádlo. Nezehlim, dobře skládám. Koupelnu přepucnu jednou za týden, případně umyvadlo utřu při čištění zubů, sprcháč po vykoupani, nádobí opláchnu při vaření, stejně u toho stojím. A trochu práci delegovat. Jsme v malém 1+1 tři, úklidu neholduju, nebaví mě to, nemám doma naklizenou klícku, ale bordelem se nebrodime. A ani návštěvy nic neříkají :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
17.10.21 11:30

@pikola batole, které za mnou chodí a rozhazuje nebo spí, jak se mu to hodí a manžela v první, druhé, třetí nebo čtvrté práci :D On ale dělá někdy myčku nebo vynese koš, tříďák, stará se o auta ( taky opravuje, nejen mytí) a když tu něco upadne, tak to privrta a tak. Víc po něm vážně nemůžu chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
17.10.21 11:41

Dám ti jednu radu která pomohla mě a to je zminimalizování domácnosti :). Celý byt jsem postupně prošla a vytřídila, u všeho si řekla zda to opravdu potřebujeme a pokud ne, šlo to z domu. Nyní už jsem ve fázi, kdy je doma uklizeno tak nějak samo :). Syna (3 roky) učím po sobě uklízet (zároveň nemá nesmysl věcí a hraček), stejně tak manžela. U vaření dbám na to, aby to nebylo jídlo jen na jeden oběd, večeři ale alespoň na 2-3×. U nádobí se snažím, abych ho nešpinila zbytečně :). Potom se musí umýt/nandat do myčky, zase vyndat a uklidit atd… Prostě nejlepší je domácnost co nejvíc zjednodušit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70109
17.10.21 12:33

Uklizim tak, ze vyhazuju. A s batoletem si proste sniz naroky a bude Ti lip ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
17.10.21 12:54

Minimalizovat počet věcí.
Nádobí mýt hned po jídle.
Uklízet průběžně, tj. každý den udělat jednu drobnou práci (např. umytí WC, vytření podlahy v jedné místnosti, umytí umývadla, otření prachu v určité místnosti atd.).
Snížit nároky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9186
17.10.21 13:01

Tak na odlehčení. Já taky tak s tím bojovala, mám teda dva kluky, distanční byla, pod a jednou když byla reklama, tak jsem šla do kuchyni a naházela jsem si pár věcí do myčky a zapla., podruhé zase se mi nechtělo tam sedět a něco.,
A ted při každé reklamě něco udělám a hned stíhám :mrgreen: ;) Ne fakt ono se to zdá kolik nám zabere třeba blbá reklama v televizi a nebo jiné čekání,10 min za tu dobu jsem si šla třeba pověsit prádlo a šla se dodívat na film.,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat