Peřinky do postýlky - rozměr?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vavanda
Stálice 59 příspěvků 05.04.19 16:42
Peřinky do postýlky

Ahoj, kupuju postýlku s ložnou plochou 120×60cm. Nevím jaký rozměr polštáře a pěrinky výplně mám koupit, jaký rozměr je nejběžnější na povlečení k dostání?

Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2395 příspěvků 05.04.19 16:50

Nekupuj žádné. Malé miminko nevyužije ani jedno.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 05.04.19 16:51

jestli mohu radit, tak nekupuj žádné. do roka by děti neměly mít pod hlavou polštář a peřina se také nedoporučuje. Třeba moje děti hodně dlouho spaly nejdříve v zavinovačce a pak ve spacím pytli. Peřinu a polštář dostaly v podstatě v okamžiku přesunu do velké postele…

Pocahonta
Kecalka 436 příspěvků 05.04.19 17:07

Přesně, jak už holky píšou - pro miminko nemá polštář ani peřinka smysl. Též jsem měla děti v prvních pár týdnech v zavinovačce a pak ve spacím pytli. Dceři jsou teď 4 roky a ještě ve spacím pytli spí… Peřinku přes ní jen přehodím když usne a stejně ji za chvíli na sobě už nemá (jak se převaluje). Polštář má jen takový ten rádoby (asi 1 cm tlustý).

ugluk
Hvězda diskuse 46238 příspěvků 05.04.19 17:07

Taky se kloním k žádnému - první dítko spalo ve spacích pytlích, druhé na péřové zavinovačce a když už, zakryju bambusovou dekou. Peřinky jsem vytáhla někdy po roce a stejně bylo furt odkopané. Ale ten standardní rozměr je 120×90. Dobré je, když se dá prát na vyšší teplotu.

Uživatel je onlinesmudlinky
Závislačka 2687 příspěvků 299 inzerátů 05.04.19 17:22

Já teda peřinou využila dost, kupovala jsem klasický rozměr abych neměla problém s povlečením. Děti ze začátku spaly bez polštáře, ten jsme dávali kolem 2let. Peřiny jsme využívali cca do 4let, pak dostali klasické. Pytle jsou fajn, když dítě nechodí a snese ho.

tulipán
Závislačka 4254 příspěvků 05.04.19 18:26

Polstar se davat nesmi, kvuli pateri. Perinku jsem mela z duteho vlakna (snadno vypratelna, rychleschne a je hypoalergenni), rozmer uz nevim, ale nejaka hodne mala, favala jsem ji do kolebky. Kraje jsem zastrkavala pod matraci. Povleceni jsem sila. Me jsou spaci pytle nesympaticke, ale hodne deti okolo je na spani melo. Take jsem v noci x krat kojila a prebalovala, tak by to pro me rozespalou bylo moc prace :D .

Vavanda
Stálice 59 příspěvků 05.04.19 18:33

Holky a do kocarku polstarek s perinkou? To taky ne? :nevim:

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 05.04.19 18:41
@Vavanda píše:
Holky a do kocarku polstarek s perinkou? To taky ne? :nevim:

taky ne. polštářek do roka vůbec. a peřinku na co? lepší je fusak, zavinovačka či deka - záleží na počasí a roční době.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 05.04.19 18:42

že do tebe hustí moudra nějaká budoucí babička, jak je nutné mít v postýlce a kočárku okrasný polštářek s naškrobenou krajkou? ;)

ugluk
Hvězda diskuse 46238 příspěvků 05.04.19 18:45

Já mám v kočárku tohle. Jezdím dost terénem a ta hlavička tam mimču dost lítala, tohle ji pěkně podrží.
 https://www.littleangel.cz/…outlast---3/

Vavanda
Stálice 59 příspěvků 05.04.19 21:00

@nozu no já mám i deku, i fusak. A nechavam si usit perinky přesně ke kočárku.. tak je buď využiji nebo ne :nevim:

tulipán
Závislačka 4254 příspěvků 06.04.19 06:25
@Vavanda píše:
Holky a do kocarku polstarek s perinkou? To taky ne? :nevim:

Do kocarku jedine fusak. Dite se neodkope, nemusis stale kontrolovat, jestli je prikryte. Dite nemusis navlikat do deseti vrstev obleceni, kdyz koupis kvalitni fusak, nebude mu zima a ani se potit. Navlecene dite v kocarku se casto citi neprijemne a pak place nebo se casto budi. Fusaky se vyrabeji v ruznych velikostech a zatepleni. Do hluboke korby doporucuji koupit si fusak maly (nekde ho nazyvaji kokon atd.), ktery nebudes muset zahybat nebo zkracovat, byt jsou na to delane, aby byly rostouci. V nohach kocarku je pak zbytecne hodne magerialu a misto pro dite se zmensuje. V hodne teplem jaru a v lete pak budes mit deky, tenke a slabe. Rovnou kup moskytieru, stoji 150,–.

nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 06.04.19 11:27
@Vavanda píše:
@nozu no já mám i deku, i fusak. A nechavam si usit perinky přesně ke kočárku.. tak je buď využiji nebo ne :nevim:

hele, podle mě je peřinka jen věc, která je na okrasu a kvůli babičkám. praktické to není ani náhodou. viz příspěvek nade mnou. Ale uvidíš, až budeš mít mimčo reálně v kočárku, co ti bude vyhovovat.

Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 11983 příspěvků 18 inzerátů 07.04.19 10:44

Nejlepší je koupit tu největší péřovou zavinovačku 100×100 cm, nejprve budeš zavinovat, ve vedrech na ní bude jen ležet a později použiješ jako peřinu :palec:
Je to úžasná věc, miminko klidněji spí.
Výhody a používání

Váš příspěvek
Reklama