Počáteční výbavička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenithemonster
Povídálka 50 příspěvků 29.03.19 18:43
Počáteční výbavička

Ahoj holky, tak se nám konečně zadařilo a ačkoliv jsem teprv na začátku 11. týdne, tak už přemýšlím nad sestavením časového plánu, kdy si co připravit :D Vím, jsem šílená, ale už se nemůžu dočkat.

1. Jak dlouho dopředu jste už měly sbaleno do porodnice?
  2. Kdy jste začaly sestavovat postýlku a připravovat pokojíček?

Zatím mam obojí naplánované na začátek září a termín mám 20. října. Je to tak akorát? Nebo je to lepší mít pro jistotu zařízené o něco dřív?

Navíc taky předpokládám, že pokud nebudu chtít uplně nový kočárek a sedačku do auta, budu muset začít ještě o to dřív. Co myslíte?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10159 příspěvků 29.03.19 18:48

Rodim za 2 mesice a nemam ještě nic, krom oblečení po starším synovi a od kamarádky. Postýlku teprv budem kupovat, kočárek ještě později. Dřív jak měsíc předem nic dělat nebudu, aby se to na to akorát prasilo. Do porodnice mám zabaleno během chvilky, kdybych měla porod jako u prvního tak si stihnu vklidu zabalit během kontrakci :D

Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 29.03.19 18:48

Tašku tak 14 dni před termínem, výbavičku jsme začali řešit, když jsem nastoupila na mateřskou, takže 6 týdnů před.
Postýlku jsme kupovali tak 5 měsíců po porodu, do té doby pojízdný košík.

Uživatel je onlinePetula306
Kecalka 327 příspěvků 29.03.19 18:49

To záleží na tobě. Já pro postýlku jela až po termínu. Malá má necelý měsíc a ještě v ní nespala. U nás se to ale celkově moc neřešilo. Brzo jsem koupila sedačku a plíny (látkový). Výbavičku jen základ - vanička (dosud nevyužita), kočárek, oblečení, plíny, kosmetika, sedačka, postýlka s peřinkou. To je asi vše.
Do porodnice jsem balila taky až pár dní před termínem.

Michaela02993
Závislačka 2574 příspěvků 29.03.19 18:49

Postýlku jsme sestavili 3 týdny před porodem a do porodnice jsem si balila taky tak nějak 3 týdny předem :) :) :) pokojíček jsem začala dávat dohromady až když synovi byl rok, do té doby spal semnou v ložnici v postýlce :) :) :)
Jsi jen v 11 týdnu zatím neblazni, máš ještě dost času :)

lenithemonster
Povídálka 50 příspěvků 29.03.19 18:50
@Kriss Tina píše:
Rodim za 2 mesice a nemam ještě nic, krom oblečení po starším synovi a od kamarádky. Postýlku teprv budem kupovat, kočárek ještě později. Dřív jak měsíc předem nic dělat nebudu, aby se to na to akorát prasilo. Do porodnice mám zabaleno během chvilky, kdybych měla porod jako u prvního tak si stihnu vklidu zabalit během kontrakci :D

Hahaha :D. Tohle bude moje první, tak jsem ze všeho taková vyjukaná :D A moje mamka mi s timhle k ničemu není, páč tam měla zabaleno a připraveno 3 měsíce předem.

Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 29.03.19 18:50
@Kriss Tina píše:
Rodim za 2 mesice a nemam ještě nic, krom oblečení po starším synovi a od kamarádky. Postýlku teprv budem kupovat, kočárek ještě později. Dřív jak měsíc předem nic dělat nebudu, aby se to na to akorát prasilo. Do porodnice mám zabaleno během chvilky, kdybych měla porod jako u prvního tak si stihnu vklidu zabalit během kontrakci :D

Na to pozor, první jsem rodila 70 hodin a u druhého jsem si ani nevšimla, že rodím, do porodnice jsem jela, že jsem měla nástup na vyvolání a hle, nebylo co vyvolat. :lol:

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 29.03.19 18:52

Do porodnice jsem si balila věci asi měsíc pred termínem. Pokojicek jsem začala řešit až po porodu, protože malá byla s náma v ložnici. Postylku jsem sestavila taky měsíc pred termínem, ale matraci a peřiny dával chlap před příjezdem z porodnice, aby se na ně neprasilo.

Kriss Tina
Extra třída :D 10159 příspěvků 29.03.19 18:54

@Rive jo tak to beru s nadsázkou, ale určitě bych nebalila 2 měsíce předem, ručník, kalhotky, košily a doklady si hodím do tašky během minuty a kdyby něco zbytek mi přiveze chlap až odrodim :D u nás v porodnici není potřeba skoro nic, všechno maj k dispozici, pro miminko sem potřebovala až veci na cestu domů.

Sue2008
Kecalka 370 příspěvků 29.03.19 18:55

@lenithemonster hormony jsou mrchy. Ja jsem u druhe asi ve 20 tt chtela zacit vsechno chystat. Realne jsem se k tomu dostala az kdyz starsi nastoupila do skolky, cili tak mesic pred terminem. U prvniho jsme zacali zjistovat co a jak po 1.screeningu, nakupovat po 2.screeningu. Pokojik az jsme se prestehovali 2M pred terminem

lenithemonster
Povídálka 50 příspěvků 29.03.19 18:58

@Sue2008 Jo to jsou :D Nejradši bych už nakupovala a připravovala, ale vim že je ještě moc brzo.

tulipán
Závislačka 4263 příspěvků 29.03.19 19:04

@lenithemonster Jedinne, co ma smysl resit s velkym predstihem, je nakup kocaru, pokud planujes poridi novy. Na nektere se ceka od objednavky treba i dva mesice. Take chvili trva, nez si projedes prodejny, prohlidnes nazivo a realne zjistis, co vlastne od kocaru pozadujes. Vsechno ostatni se objedna do tydne pres eshop, oblecky za odpoledne.

katintheBOx63
Kecalka 301 příspěvků 29.03.19 19:20

Ja uz mam všechno, krome kosmetiky, pro mimco nakoupeno a to jsem 23tt. Jenze nas ceka stehovani do jineho statu hned po porodu :lol: No uz se „tesim“, jak budu tesne pred porodem balit kompletně celý byt, a pak v šestinedelí ho pekně zase vybalovat v jinem statu 8o Našteští nejsem sama, kamoška co rodila nedávno se taky tesně pred porodem stahovala s manželem do noveho bytu a ješte teď 4 mesice po porodu funguje v krabicich a v polozarizenem byte. Tak aspon v tom nebude sama :P

ugluk
Hvězda diskuse 46270 příspěvků 29.03.19 19:23

Zvolna jsem nakuovala asi od 20.tt věci, které jsem chtěla a zrovna se někde výhodně naskytly. Šaškovat s taškou do porodnice, praním oblečků a plen jsem začala s nástupem na mateřskou šest týdnů před termínem. Košík jsem vytáhla a přístavnou minipostýlku smontovala a povlíkla necelé tři týdny před termínem a připadala si jako blbec, protže první dítě bylo přenášené. Druhé se rozhodlo jinak, takže jsem tu minipostýlku měla povlečenou sotva pár dní, když jsem jela do porodnice. Velkou postýlku vytáhnu nejdřív v půl roce (s prvním jsem ji cca v půlroce kupovala, do té doby košík a kolébka). A některé věci řeším teď za pochodu (ve 14 dnech hrací deku, aktuálně teď nosítko…)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23281 příspěvků 29.03.19 19:33

U obou dětí jsem měla sbaleno cca měsíc před termínem. U staršího ani ne, ale u mladšího se to vyplatilo, protože se narodil o 3 týdny dřív. Starší je červencový, prát a chystat postýlku jsem začala během května/června, ale například peřiny jsem chystala až s příjezdem z porodnice, bylo zbytečné, aby se na to prášilo.
U mladšího, ten je zářijový, jsem prala na přelomu července/srpna. Postýlku jsme chystali s taškou do porodnice, takže defacto týden před narozením.
Není kam chvátat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama