Doporučte prosím cyklosedačku, úspěšnou v Dtestu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
-Luciš-
Kecalka 107 příspěvků 23.03.19 14:32
Doporučte prosím cyklosedačku, úspěšnou v Dtestu

Ahoj holky, potřebovala bych poradit nějakou kvalitní sedačku na kolo. Dcera má teď 1,5 roku, chtěli bychom tu zadní.. Prosím o tipy na kvalitní, bezpečné sedačky. Moc děkuji. Hezký den!! :)

Reakce:
Ada22
Kecalka 497 příspěvků 23.03.19 14:44

Máme Hamax teď nevim co za model. Jde mírně polohovat. Loni jsme v tom vozili dceru 17kg , když si potřebovala odpočinout od kola. Sedačka je v pohodě . Když jsem zkoumala co pořídit, tak asi Hamax je v Česku nejoblíbenější. Ale jestli jezdíte hodně , tak doporučuji vozík. Mnohem větší komfort pro dítě i pro Vás. Dáte tam věci. Dítě se tolik neklátí při spaní. Může si tam hrát. Nevýhoda je to další " krám" nemáte takový kontakt s dítětem a když je hodně prachu , tak to asi není ono. Jdou koupit sítě, které dost prachu odchytaji. Měli jsme oboje a když byly děti menší, tak jezdily ve vozíku.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 23.03.19 15:04

Koupili jsme Hamax siesta, včera první testovací jízda a maximální spokojenost, malému se tam moc líbilo. Co se dívám v okolí, Hamax je velmi oblíbená značka cyklosedaček.

Šmoulice
Kelišová 7306 příspěvků 23.03.19 15:07

Nevím jak podle testů, ale máme Hamax Siesta a naprostá spokojenost.

iwa83
Echt Kelišová 7582 příspěvků 23.03.19 15:09

@-Luciš- nevim jak zdatny si cyklista a jak dkouhe trasy a jak casto chces jezdit. Ja zkousela zadni a jak jsem byla v kreci, aby mi neujelo zadní kolo na písku/sterku, blokla jsemsi krcni pater. Ta zadni posune to teziste dost dozadu a jeste jak to peruje na nerovnostech… nakonec jsem poridila predni. Asi nejsou tak bezpecne. Ale za nas super, teziste se tolik neposune, mas prehled zda dite spi, muzes si povidat. Vozila jsem cca 1,5 rocni dite, najezdila jsem pres 500 km za 3 mesice… jen je potreba vyzkouset s kolem. S panskym ramem se to moc nekamaradi… na starsi dite asi fakt tu zadni…

Moise
Hvězda diskuse 39978 příspěvků 11 inzerátů 23.03.19 16:50

@-Luciš- Hamax je oblíbená, ale pokud nebudeš chtít tu, tak můžu doporučit italskou značku OK Baby. Mají kvalitní sedačky, více modelů..
 http://www.okbaby.it/en/

-Luciš-
Kecalka 107 příspěvků 25.03.19 07:56

Děkuji moc všem!!! @Ada22 @Kalukap @Šmoulice @Moise Můžu se zeptat, jaké máte vy pocity ohledně toho těžiště? Je vám to také tak nepříjemné, jako paní @iwa83 ?? Loni jsme zvažovali vozík, teď si myslíme, že by v něm malá dělala neplechu, přední sedačka se nám líbí v tom, že by nic dceři nebránilo ve výhledu, na druhou str. ta bezpečnost je prioritní a taky myslím, že by to pro dospělého nemusela být tak komfortní jízda, myslím, že by musel mít kolena hodně od sebe nebo se pletu?

iwa83
Echt Kelišová 7582 příspěvků 25.03.19 08:09

@-Luciš- NEvím jaké si postavy (já žiaden drobek - ani výška, ani váha) a žiaden diskonfort jsem nepociťovala. Jezdila jsem převážně polní cesty, občas nějaká asfaltka v lese. Jak dcera odpoledne spala, vymyslela jsem trasu, zbalila věci do tašky na nosič a jelo se. Dávala jsem max 25 km - u nás jsou dos kopce, žiadna extra rovinka). Za mě je obrovské plus to že jsem ji měla pod dohledem a jak viděla dopředu, tak nedělala kraviny. Když jsem viděla že usíná, tak jsme zastavily, nechala jsem ji proběhnout, sbíraly jsme černice…

Edit: kolená vycházeji normál pod sedačku. dítě má přední hrazdičku + pásky přes nohy, aby si nestrčila nohy do předního kola… Chce to vyzkoušet. Já si koli otmu koupila kolo s dámským rámem - nějaké obyč do 8 tisíc. Stálo mi to za to. Nemusela jsem sedět doma :)

iwa83
Echt Kelišová 7582 příspěvků 25.03.19 08:20

tady napr.

Káťa19
Extra třída :D 11916 příspěvků 18 inzerátů 25.03.19 09:14

máme na obě děti HAMAX a jsou to asi jedny z nejlepších sedaček, my jsme spokojení, žádný problém s používáním nemáme…

Na bazaru se sežene i zánovní ;)

Šmoulice
Kelišová 7306 příspěvků 25.03.19 09:59
@-Luciš- píše:
Děkuji moc všem!!! @Ada22 @Kalukap @Šmoulice @Moise Můžu se zeptat, jaké máte vy pocity ohledně toho těžiště? Je vám to také tak nepříjemné, jako paní @iwa83 ?? Loni jsme zvažovali vozík, teď si myslíme, že by v něm malá dělala neplechu, přední sedačka se nám líbí v tom, že by nic dceři nebránilo ve výhledu, na druhou str. ta bezpečnost je prioritní a taky myslím, že by to pro dospělého nemusela být tak komfortní jízda, myslím, že by musel mít kolena hodně od sebe nebo se pletu?

Já ji nevozím :) Vozí ji chlap. A žádné problémy s tím nemá :)

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 25.03.19 12:17
@Šmoulice píše:
Já ji nevozím :) Vozí ji chlap. A žádné problémy s tím nemá :)

U nás je to stejné.

Káťa19
Extra třída :D 11916 příspěvků 18 inzerátů 25.03.19 18:07

Ahoj holky, budu rada, kdyz pridate recenze na cyklosedacky i sem, moc to pomuze :kytka:
 https://www.emimino.cz/…sti/hledani/?…

-Luciš-
Kecalka 107 příspěvků 26.03.19 12:18

Děkuju za informace :)

Moise
Hvězda diskuse 39978 příspěvků 11 inzerátů 26.03.19 17:44
@-Luciš- píše:
Děkuji moc všem!!! @Ada22 @Kalukap @Šmoulice @Moise Můžu se zeptat, jaké máte vy pocity ohledně toho těžiště? Je vám to také tak nepříjemné, jako paní @iwa83 ?? Loni jsme zvažovali vozík, teď si myslíme, že by v něm malá dělala neplechu, přední sedačka se nám líbí v tom, že by nic dceři nebránilo ve výhledu, na druhou str. ta bezpečnost je prioritní a taky myslím, že by to pro dospělého nemusela být tak komfortní jízda, myslím, že by musel mít kolena hodně od sebe nebo se pletu?

já teda dítě taky nevozila, vozil chlap. Neměl s tím problém. Do přední sedačky bych dítě asi úplně neposadila, v té zadní je mu líp.. může koukat do boku, malá si normálně i s tátou za jízdy povídala, když jeli někde v klidu :nevim: mohla si tam i provizorně zdřímnout, opřít hlavu

Váš příspěvek
Reklama