Reklama

Péřová zavinovačka - alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 25.08.18 12:11
Péřová zavinovačka - alergie

Ahojky. Čekáme přírůstek v listopadu a jelikož topíme dřevem, tak zvlášť přes noc nejde úplně dobře zajistit stálé teplo. Zaujala mě péřová zavinovačka, ale došlo mi, že můj otec i já jsme oba alergici. Já teda ne na peří jako takové, ale na roztoče, prach, trávy, stromy spoustu druhů ovoce a i na zvířata. Alergie se mi projevila až cca ve 25ti letech, dvě léta po sobě jsem měla teda pěkně blbý, dokonce z toho vzniklo až astma, ale aktuálně zase tři roky po sobě téměř v pohodě, dokonce teď v těhotenství jsem zkusila i jabka, které mi už po málem kousku vyvolávaly alergickou reakci (měla jsem na ty jabka příšernou chuť) a vůbec nic mi to neudělalo, taktéž broskve, třešně atd., takže si baštím na co je chuť, a že na ovoce mám chuť pořád velkou. Taky zvířata máme doma - dva psy a králíka, nehrozilo, že bych je dala kvůli nějaké mojí alergii pryč. No a teď nevím, jestli je ta péřová zavinovačka dobrý nápad, né kvůli mně, ale kvůli prckovi. I otci se alergie projevily až hodně pozdě, ale vím já, jestli zrovna tohle prcek nepodědí hned od mala? Už tak tady budou ty zvířata a ještě aby ležel v peří, kde je roztočům hej… Je to nemalá investice, ale pějí se na to takové ódy a samotné se mi taky líbí, jak jsou tam ty miminka zababušané. Co myslíte - radši nepořizovat? Nebo nemáte někdo zkušenosti s alergiemi u novorozenců?

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 25.08.18 12:30

@Snajl já zkušenost nemám,sama jsem alergik,ekzematik a manžel alergie a nekupovala bych to. Riskovat,že se u miminka ta alergie nějak projeví,ani náhodou. Celých devět měsíců se klepu,aby se malému nic neobjevilo. Navíc si myslím,že dnes se dá sehnat spousta antialergických náhrad,které funkci splní naprosto stejně. A druhá stránka po mé zkušenosti jsou peníze. Nevyhazovala bych je za zavinovačku,protože můj syn v ní třeba vůbec být nechtěl. Jak neměl volné ruce a nohy,řval do úmoru. Takže jsem ráda,že jsem koupila jen dvě rychlozavinovačky za pár korun,které jsem využila alespoň jako podložku.

krispyna
Kecalka 451 příspěvků 25.08.18 12:34

Kupuji little angel s outlastem. Má termoregulaci, líbí se mi více než péřové a má pevná záda tak pro návštěvy na pochování budu jistější :) Zkus je taky omrknout:)

LaraA
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 25.08.18 12:49

Měli jsme perovou, povlak ještě po mě, dovnitř novou peřinku z vyčisteneho peří. Fungovala výborně. A všechny 3 děti byly nadšené. Nestála nás vlastně nic krom peněz za čištění peří (ale čistilo se najednou větší množství, takže za hubičku).
Peří je přírodní materiál, samo o sobě alergenní není. Navic ma skvelou termoregulaci a bude i „zdravější“ než umělé náhražky. Roztocu a prachu bude mít mimino mnohem vic, az ho polozis k sobe do postele třeba na kojení.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.08.18 12:53
@Snajl píše:
Ahojky. Čekáme přírůstek v listopadu a jelikož topíme dřevem, tak zvlášť přes noc nejde úplně dobře zajistit stálé teplo. Zaujala mě péřová zavinovačka, ale došlo mi, že můj otec i já jsme oba alergici. Já teda ne na peří jako takové, ale na roztoče, prach, trávy, stromy spoustu druhů ovoce a i na zvířata. Alergie se mi projevila až cca ve 25ti letech, dvě léta po sobě jsem měla teda pěkně blbý, dokonce z toho vzniklo až astma, ale aktuálně zase tři roky po sobě téměř v pohodě, dokonce teď v těhotenství jsem zkusila i jabka, které mi už po málem kousku vyvolávaly alergickou reakci (měla jsem na ty jabka příšernou chuť) a vůbec nic mi to neudělalo, taktéž broskve, třešně atd., takže si baštím na co je chuť, a že na ovoce mám chuť pořád velkou. Taky zvířata máme doma - dva psy a králíka, nehrozilo, že bych je dala kvůli nějaké mojí alergii pryč. No a teď nevím, jestli je ta péřová zavinovačka dobrý nápad, né kvůli mně, ale kvůli prckovi. I otci se alergie projevily až hodně pozdě, ale vím já, jestli zrovna tohle prcek nepodědí hned od mala? Už tak tady budou ty zvířata a ještě aby ležel v peří, kde je roztočům hej… Je to nemalá investice, ale pějí se na to takové ódy a samotné se mi taky líbí, jak jsou tam ty miminka zababušané. Co myslíte - radši nepořizovat? Nebo nemáte někdo zkušenosti s alergiemi u novorozenců?

Mas ruzne vyplne do zavinovacek napr.dute vlakno,kokosove… Nemusis hned kupovat perovu. Ja po koupani mela fleesovu deku a zavinovacku kde napln nebyla ale latka byla nekolik krat prosita a fakt tepla. Doporucuji Ti jit do prodejne kde maji miminkovske veci a tam Ti poradi. Staci koupit 1-2ale poradne a nejlepsi taku co muzes prat i v pracke.

P4ja
Kelišová 5764 příspěvků 25.08.18 13:51

My měnili i péřové peřiny, když se malá narodila. Doktor upozorňoval, že to může dělat paseku. A malá má zavinovačku s dutým vláknem. Starou péřovou jsme raději nevytáhli.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 14:27

Mám alergii na prach, peří a roztoče už od miminka (Než na to přišli tak děs běs, tenkrát se nějaký alergie neřešily :mrgreen: ). Pak ještě pyl a nějaké jídlo, ale to se mi projevilo až když jsem byla starší. Manžel je alergický na srst a na některé ovoce. Reakce máme oba silné a světe div se, malej zatím nic z toho nepodědil. Ťuk ťuk :-D Ale pokud jste oba alergici tak má dítě snad 90% pravděpodobnost, že bude také alergik. A zrovna to peří.. vážně to chceš risknout jen proto, že je to pěkné? :-) A že peří je přírodní materiál a nelze na něj mít alergii? Jídlo je přece taky „přírodní materiál“ a alergie na něj existují.. :zed:

modravlocka
Kecalka 117 příspěvků 25.08.18 14:53

Perova zavinovavka je fajn, o tom žádná. Funguje naprosto skvěle i termoregulacne, peří v tomto opravdu nic nenahradí (ani ty nejmodernější funkční materiály). Ale dá se přežit i bez toho. Na starší děti jsem ji neměla a vyrostly. Na nejmladší mam a používám ještě teď, téměř v roce. Ne teda jako zavinovačku, ale jako podložku. To peří decko krasne obestoupi a alespoň u nás pomáhá k vyrazne klidnějšímu spánku. Nedám na ni dopustit, ale jak říkám, da se přežit i bez ni.
A nebo holt nechavat pravidelne čistit (připadne prat, nechat vymrzat…), abys roztoče držela na uzdě. Ono zas pokud se alergie má projevit, tak se projevi. Z mého pohledu je asi jedno, jestli se projevi hned a nebo třeba za 10 let.

Hoa Mai
Kelišová 5644 příspěvků 16 inzerátů 25.08.18 16:30

@Snajl takhle: těžko říct, dokud to nevyzkoušíš, tak to nezjistíš. Samozřejmě se dá říct, že radši nezkoušet, za sebe ale můžu říct, že všechny moje děti péřovou zavinovačku zbožňovaly, nic jiného nám neudělalo takovou službu. Děti od narození neakceptují spánek na rovné podložce. U všech tří jsem péřovou zavinovačku používala na první měsíce do postýlky, zimní v ní by zabalený, letní děti ji měly jen jako podložku pod sebou. Letní děti, které neměly v hluboké korbičce fusak, ji vyžadují i do kočárku, jinak tam řvou. Měla jsem na vyzkoušení od kamarádek více zavinovaček, ale nic nevyhovovalo tak dobře. Potíže u dětí nebyly, je ale pravda, že zavinovačku pravidelně čistím. V dřívějších dobách to bylo s peřím horší, co se týká alergií, protože peřiny nešly tak jednoduše čistit a tak se nechávaly dlouho nečištěné a tím pádem se tam množily alergeny. Ale dneska se dá zavinovačka normálně vyprat v pračce. Peru na 40 na speciální program na péřové věci s dezinfekcí a suším v sušičce, aby se peří načechralo a neslepovalo.
Já i moje děti jsme atopici. Resp. starší dvě děti jsou lehcí atopici, ekzém se u nich začal projevovat v batolecím věku, dceři jsou 2 měsíce a zatím známky ekzému nebo alergie nejeví.
Jo a máme taky psa, v bytě, na gauči :-), což by mi žádný kožař nedoporučil. Já mám psa od 10 let (v té době a mnoho let potom jsem byla bez projevů ekzému) a paradoxně nejhorší projevy ekzému jsem měla v době, kdy jsem byla na VŠ bez psa a pes doma u rodičů.

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 25.08.18 16:38

Já bych to neriskovala, ale zkusila pořídit něco jiného, nepéřového. Z mojí zkušenosti - alergie jsou hrozný prevít, kolikrát je člověk několik let nemá, pak se zase jako bumerang vrátí. Já takhle bojuji s astmatem, o kterém vím tak dvakrát ročně, když uklízím sklep a v něm je takový mikroprach. I když si dám roušku přes pusu, stejně to nepomůže - teda nevím jak bych dopadla bez ní a mám pak astmatický záchvat. A jako dítě jsem vyrůstala v rodinném domě - slepice, husy, kachny, dralo se peří - byla jsem astmatik, ale bez těchto velkých záchvatů. A před lety mi chtěla tchyně udělat radost - teda doufám, že se mě nechtěla zbavit :mrgreen: a koupila právě péřovou zavinovačku pro miminko. Dva dny ležela v postýlce, pak jsem si jí jeden den vzala do postele - o alergii na peří jsem v té době neměla ani ponětí - a do rána se skoro udusila, odvezla mě rychlá s obrovským záchvatem :nevim: . Od té doby mi nesmí nic péřového do bytu a pokud jedu na dovolenou, informuji o tom předem.

Snajl
Povídálka 22 příspěvků 25.08.18 18:15

Děkuju moc za názory. Mrknu raději po jiných výplních. Snad najdu něco, co udělá taky takovou službu, aby se prďola cítil taky tak spokojeně, jako většina dětí v těch péřových. :) A @krispyna děkuji za tip.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >