Pes nebo fenka do bytu?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 12:46

Pes nebo fenka do bytu?

Je lepší do bytu pejsek nebo fenka? Jde nám hlavně o močení v bytě (značkování). Údajně jsou fenky v této oblasti lepší (a hárání se vyřeší kastrací případnou). Prosím poraďte ze zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2367
6.7.22 12:55

Měli jsme jak fenu, tak psa a nevidím v tom rozdíl :)
Nyní máme psa (po x letech jsme jej kvůli zdrav. problémům nechali vykastrovat) a nikde nám neznačkuje. Mamka má 5 letou fenku v bytě a při hárání má kalhotky a bez problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9465
6.7.22 13:01

Měla jsem psa i fenku, záleží i na plemenu a povaze.. já fenky upřednosťnuji (kastrace není taková hrůza) kvůli větší přítulnosti a menší agresi (obvykle), "značkování se nekoná, když se šťěnátku budete dostatečně věnovat a venčit.. naučí se prostě čurat jen venku..
to už mi spíš značkovali kocouři (domácí) to byla soda…
hodně štěstí při výběru :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
906
6.7.22 13:02

Je to jedno. Pes když je sám obvykle neznackuje, fena když hárá může mít kalhotky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 13:06

@Tojsemja3 měli jsme chvíli psa a značkoval i doma (byl jediné zvíře v domácnosti), proto teď potřebuji šťastnější ruku při výběru.

• Citovat
  • Nahlásit
906
6.7.22 13:09
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 měli jsme chvíli psa a značkoval i doma (byl jediné zvíře v domácnosti), proto teď potřebuji šťastnější ruku při výběru.

Aha tak nám samostatně naznačoval ani jeden ze čtyř psů. Ale když byli dva spolu, byl to mazec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 13:11

@Tojsemja3 bylo mu 10 měsíců, původní majitelé tvrdili, že umí n podložku, ale to se nekonalo. Chápu, že malí psi nevydrží 8 hodin necurat, ale znackovani fakt ne. Proto mám teď sakra velkého brouka v hlavě. Chci už jen úplně malé štěně. Jedná se o Pomeraniana.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21473
6.7.22 13:18

No žádný alespoň trošku vychovaný pes neznačkuje a nemočí v bytě.

Pokud člověk není pitomec a nepořídí si psa, se kterým neumí zacházet a je líný venčit, takže ho nechá čůrat v bytě na podložku.

Pokud si chceš pořídit psa, tak se primárně musíš ptát - mám čas na to se psovi věnovat? Jsem ochototná přizpůsobit svůj denní režim péči o psa? Fungujeme jako domácnsot tak, že to nebude toho psa trápit (tj - nebude příliš dlouho o samotě)? Jsem ochotná nastudovat si věci jak to je se správnou péčí a výchovou psa? Jsem ochotná první dva roky důsledně, pravidleně a každodeněě se psem pracovat, abych ho pořáně vychovala - a ano, týká se to i módních, malých plemen?

A nebo prostě chci být další ze zástupů kravek, co si z množírny pořídí nebohé zvíře a pak ho dále neurotizují a jinak ničí tím, že nejsou ochotné o něj pečova tak, jak potřebuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
6.7.22 13:19
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 bylo mu 10 měsíců, původní majitelé tvrdili, že umí n podložku, ale to se nekonalo. Chápu, že malí psi nevydrží 8 hodin necurat, ale znackovani fakt ne. Proto mám teď sakra velkého brouka v hlavě. Chci už jen úplně malé štěně. Jedná se o Pomeraniana.

s PP? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 13:22

@Ou mluvíte o čem nevíte, já měla psa 10 měsíčního od chovatelů. Pes byl poznamenán jejich nedůslednou výchovou, což jsem odhalila až doma. I přes mou veškerou snahu se to ale nepodařilo odbourat. Pejsek byl na výchovu moc stary a byl zvykly chodit z dřívějška na zahradu čůrat

• Citovat
  • Nahlásit
7890
6.7.22 13:22

Mám psa i fenu v bytě, oba jsou kastrovaní (jeden je z chovky a druhý je adoptován z útulku). Neznačkuje ani jeden, ale co se týče venčení, tak jednodušší ve městě je pes, ten může očůrat i malý stromek, fenka potřebuje si na trávu čupnout. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 13:23

@np10021 ano, byl z chovu, od rodičů s PP. My si papíry vystavit nenechali, ale atributy a požadavky splňoval.

• Citovat
  • Nahlásit
2367
6.7.22 13:25
@Anonymní píše:
@np10021 ano, byl z chovu, od rodičů s PP. My si papíry vystavit nenechali, ale atributy a požadavky splňoval.

Někdo si kupuje Pomeraniana za 70 tisíc i více a nenechá si vystavit papíry? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4762
6.7.22 14:01

Mam fenu, hárání 2× ročně přežijeme. Psa jedině kastrovanýho, ne kvůli značkování, ale kvůli tomu, že cítí ostatní hárající feny v okolí, a vidím jak to cvičí se sousedovic psem celý jaro. Mě čuba odhárá a je klid. Je čistotná, nenosí doma kalhotky a není nikde žádná krev, je tak naučená od mala, a holt nespí 14dni v posteli. Taky mi přijde, že feny víc přilnou k majiteli, ale to je individuální. Ja bych si psa nepořídila čistě proto, že jsem zvyklá mít fenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7890
6.7.22 14:13
@Anonymní píše:

Tak to vás dost možná někdo napálil. U psa s PP dostanete papíry automaticky, nic se speciálně nevystavuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat