Pitbul nejí už 4. den

6582
10.6.15 19:14

Pes nejí

Ahoj pejskaři a pejskařky.
Máme problém se psem, pitbulem. Je v pubertě a do toho nám hárá fena. Jsou odděleni, pes na zahradě, jak je zvyklý, fena doma (taky venkovní tele, ale jistota je jistota). Na střídačku chodíme na procházky, je to dost sranda.
Ale problém je, že už čtvrtý den prostě nejí. BARFujeme, takže jídlo, které miluje. Dneska jsem ho zkoušela i krmit :D, ale prostě hormony jsou hormony. Fena hárá týden, takže nás to „nejlepší“ ještě čeká. No, co s ním? Už trochu zhubl, ale nevím, co dát, vitamíny do vody? Zkoušela jsem mu jídlo vzít i do lesa, aby mu fena nevoněla pod nosem, ale taky nic… Dík za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

173
10.6.15 19:21

My jsme nasi po kastraci krmili velkou injekcni strikackou -rozmixovat a proste nacpat do tlamy uplne dozadu, aby nebyla sance, ze to vyplivne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
10.6.15 19:23

@Ester13 To je určitě tím háráním. Náš pes jedl 14 dní fakt hodně málo, hodně zhubl, ale po hárání se zase rozjedl a nabral :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:25

@1Anička1 Je to na 100% háráním, navíc je to puberťák, tím je to umocněné :D Ale představa, že nebude jíst ještě 2 týdny je děsivá. Postavu má krásnou, vymakanou, takže má z čeho brát, ale stejně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
10.6.15 19:26

Měla jsem fenu (ne nadrženého psa :oops: ), a stalo se mi, že nežrala asi týden. A to nebyly ani vedra. Podle veterináře byla úplně zdravá. Pak začala žrát a byla OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
10.6.15 19:43

@Ester13 S tím neuděláte nic - buď ho dáte někam na hlídání(třeba k rodině) nebo to budete muset vydržet. Mi taky pes dycky hodně zhubne, když mi feny hárají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:49
@loves píše:
@Ester13 S tím neuděláte nic - buď ho dáte někam na hlídání(třeba k rodině) nebo to budete muset vydržet. Mi taky pes dycky hodně zhubne, když mi feny hárají…

JAsně, s tím jsem počítala, ale že nepozře vůbec nic, to ne. Na hlídání ho neudáme, pitbula závislého na nás nám nikdo nepohlídá. A háravku taky nechci nikomu cpát. Tak holt budu doufat, že se rozežere. Spíš jsem myslela nějaké vitamíny do vody, protože pije. Veterináři tady v okolí nechápou, že to řeším :D Ale snad pud sebezáchovy zvítězí nad pudem rozmnožovacím :D
Jsme na samotě, takže tohle je první háravka, se kterou se setkává :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
10.6.15 20:01

@Ester13, víš, co mi řekl veterinář tehdy? Že mi ta fena dobrovolně hlady nechcípne, protože zvířata prý sebevraždy nepáchají :think: :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
10.6.15 20:02

Pes dobrovolně hlady neumře. Dej, nechej 15 minut, seber. Když bude mít hlad sežere. Když ne má smůlu. Další várku normálně kdy má zase jíst.

Samotu závidím.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
charbl
10.6.15 20:06

To bude haranim, urcite ho to prejde, nas na to taky trpi. Teda ted bohuzel ne, zrovna jsem ho pristihla, jak z kose vylovil zbytek kralika…

• Nahlásit
  • Citovat
15660
10.6.15 20:07

Hlady neumře, nabízej mu jídlo, ale neřeš že žrát nechce. Dobrovolně nevyhladoví :)
Vím o čem mluvím, pes u našich si jídlo sice vzal, ale odnesl ho před háravku a s úklonou ho před ní položil… a ty žravé čůzy mu to před očima sežraly, on je vlahým zrakem sledoval a doufal, že si vrzne :D
Pokud zhubne, tak to rychle zase nabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
10.6.15 20:08

@Ester13 To bude v klidu, i kdyby týden nežral, nic se mu nestane ;) takže se s tím budeš buď trápit, nebo to nebudeš řešit a on to pak raz dva dožene… Existují samozřejmě vysokokalorické pasty pro psy, co nejí. Ale ty se dávají třeba po operaci, při nemoci. Třeba pasta Calopet je suprová. Ale u pitbula by ses nedoplatila. Dej mu něco, co třeba má a jí rád, ale když jíst nebude, stejně se s tím opravdu nedá nic dělat. On hlady určitě neumře ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 20:09
@Jaji77 píše:
Hlady neumře, nabízej mu jídlo, ale neřeš že žrát nechce. Dobrovolně nevyhladoví :)
Vím o čem mluvím, pes u našich si jídlo sice vzal, ale odnesl ho před háravku a s úklonou ho před ní položil… a ty žravé čůzy mu to před očima sežraly, on je vlahým zrakem sledoval a doufal, že si vrzne :D
Pokud zhubne, tak to rychle zase nabere.

Ježiš, to je krásné :) Ten náš by to taky udělal, kdyby se k sobě dostali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 20:10
@charbl píše:
To bude haranim, urcite ho to prejde, nas na to taky trpi. Teda ted bohuzel ne, zrovna jsem ho pristihla, jak z kose vylovil zbytek kralika
:lol: :lol: :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15660
10.6.15 20:13

@Ester13 no moc krásný to bylo, pak nás na výstavě rozhodčí seřval, že je pes jak vyžle - on byl štíhlý i normálně, po třech nedělích diety připomínal jedince z Dachau :D naštěstí to po vysvětlení pochopil, ale náš interšampion byl poslední v pořadí. :D
Edit: ty tři neděle byly proto, že nám háraly dvě feny těsně po sobě… jedna končila a druhá začala.

Příspěvek upraven 10.06.15 v 20:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama