Pěstounská péče babičky

123
16.10.16 22:43

pěstounská péče babičky

Nenašel jsem vhodnější kategorii, tak snad sem…

O co jde. Kamarádka má dítě, otec není v rodném listě (sice je podaná žaloba, ale tu jde snad v této fázi ještě vzít zpět). V podstatě šlo o „nehodu“, těhotenství zjistila pozdě, a především k dítěti ani po několika měsících v podstatě nemá vztah, naopak opakovaně padla diskuze o tom, že její máma (ona sama je dost mladá) by o malou ráda pečovala.

Popisuji zjednodušeně, je to samo o sobě dost psychicky náročné, já zastávám názor, že dát dítě do babyboxu, nebo do péče někomu jinému, není nic zlého a naopak tím dává máma najevo, že pro dítě chce něco lepšího, než by mu sama dala.

Její máma na tom ale se svým přítelem taky není finančně úplně nejlépe, a ona sama by se nerada dostala do situace, že by ji to - v tuto chvíli jako nezaměstnanou, stálo např. alimenty (je to samozřejmě o dohodě, ale i tak). Neberte to prosím jako chladnokrevný kalkul, jde o to to udělat tak, aby to co nejmíň bolelo na všech stranách.

Otázka stojí takto - jak to udělat? Nějaká ta pěstounská péče? Mám pocit, že tam jsou i větší státní příspěvky než u mateřské, ale samozřejmě její máma není profesionální pěstoun…

Děkuju moc předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72963
16.10.16 22:48

@tygrik89 Příbuzný dostává pěstounské příspěvky (ofiko se to jmenuje jinak) jen ve vyjímečných případech, jelikož se to právě takto zneužívalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.10.16 22:50

No, tady nejde realne o zadny zneuziti, ona tu malou skutecne vychovavat ma… Nebo ma ten „osvojitel“, nevim jak ho spravne nazvat, narok alespon na tu materskou namisto matky?

Jde o to, ze kdyz se matka vrati do prace, v podstate o tu materskou podle meho prijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9719
16.10.16 22:54

@tygrik89 bere mateřskou nebo rodicak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14846
16.10.16 22:54

@tygrik89 bohuzel je to tak.. ze zakona to nejde.. vicemene muze jen pozadovat penize od rodicu na ktere ma pravo ale pestounska odmena tady neplati

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7274
16.10.16 22:55

Tak asi by babička dostávala klasickej rodičák. Pěstounský dávky ne, ty byly kvůli zneužívání, pro prarodiče zrušeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14846
16.10.16 22:56
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.10.16 22:57

Abysme se chapali - nejde vubec o to za kazdou cenu vymackat ze statu co nejvic. Jde o to, aby babicka mela realne za co zit i s vnuckou, a matka se mohla vratit do sveho „normalniho“ zivota.

Mozna by mohla byt situace lepsi, kdyby pestounem nebyla babicka, ale jeji pritel (nejsou sezdani, pritel neni otcem matky), ale hadam, ze tam se budou zkoumat nejake parametry u celeho paru, ze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14846
16.10.16 22:58
@tygrik89 píše:
Abysme se chapali - nejde vubec o to za kazdou cenu vymackat ze statu co nejvic. Jde o to, aby babicka mela realne za co zit i s vnuckou, a matka se mohla vratit do sveho „normalniho“ zivota.Mozna by mohla byt situace lepsi, kdyby pestounem nebyla babicka, ale jeji pritel (nejsou sezdani, pritel neni otcem matky), ale hadam, ze tam se budou zkoumat nejake parametry u celeho paru, ze?

Bude se zkoumat vsechno a proti nahrava finacni stranka babicky..my to chapem ale cela vec pujde pred ospod a bude se to vysetrovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
16.10.16 22:59

Mimochodem me napada jeste jeden relevantni dotaz - lze nejak „osetrit“ pripadny styk matky s tim ditetem, at uz v ramci nejakeho navrhu na soud, nebo tak? Proste, aby se matka zcela neodrizla, chce pro malou jen to nejlepsi, ale nechce uplne zmizet ze sveta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14846
16.10.16 23:02

@tygrik89 styk lze…jak soudne tak mimosoudne..ale musi pocitat ze bude platit alimenty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.16 23:06

@tygrik89 v ramci pestounstvi je vztah rodic dite zachovany. To by ji museli zbavit rodicovskych prav aby o ne prisla.

Jinak si myslim ze by ten partner babicky jako pestoun neprosel. I kdyz by zadal sam tak se stejne proveruje cely par i kdyz nejsou manzele. Navic ten proces nez se clovek stane pestounem je dlouhy, v radu mesicu urcite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16475
16.10.16 23:55

Já vím, že v některých případech pobírají pěstounský příspěvek i prarodiče, ale je to hoooodně individuální. Je to potřeba řešit s příslušnou sociálkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20279
17.10.16 00:12
@j.a.n.i1 píše:
@tygrik89 Příbuzný dostává pěstounské příspěvky (ofiko se to jmenuje jinak) jen ve vyjímečných případech, jelikož se to právě takto zneužívalo.

Dobře jsi to napsala, jsou to pěstounské dávky. Já je také mám, mám v péči svého vnuka. @tygrik89
Pro Tebe jen dodatek, že to jde. Musí jít babička- dědeček, na soud, kde udá důvod, proč by vnuk- vnučka, měli být dáni zrovna jí- jemu, oboum.
Většinou to vyjde v jejich prospěch.

Pokud máš ještě nějaké otázky, můžeš mi napsat SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20279
17.10.16 00:14
@PetraJ píše:
Tak asi by babička dostávala klasickej rodičák. Pěstounský dávky ne, ty byly kvůli zneužívání, pro prarodiče zrušeny.

Není to tak, viz můj příspěvek výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama