Petechie u dítěte

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 68 příspěvků 25.11.17 15:01
Petechie u dítěte

Maminky, uz jsem se jednou na neco podobneho ptala, ale porad nas to trapi- je tu nekdo, komu deti trpi na petechie, ale nic mu nenasli? Memu synovi ( 4 roky) se stale tvori vsude po telicku a I v puse, ale krev nam uz od leta brali nekolikrat a vzdy v zasade v poradku, pouze nizsi feritin (16), pak vysoké IGE (395) a nepatrne nižší složkaC4 a CH50- to ani nevím co je…ma atopickou pokožku a od nástupu do školky bývá pořad nemocný, tak to přisuzují tomu. Pred několika měsíci prodělal taky mononukleozu, je možné ze ma po tom oslabenou imunitu?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 05.01.18 15:25

@Bgf může mít oslabenou imunitu tím, že nastoupil do kolektivu a setkává se s dětmi, které jsou nemocné. Davalas mu něco na posílení??

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 05.01.18 15:28

@Bgf a ano určitě to s tou imunitou souvisí. Už jsem se s tím ve své praxi setkala a podařilo se nám to úspěšně lecit

Bgf
Stálice 68 příspěvků 05.01.18 16:22

Ano, davam vitamin C a Alvityl ( echinacea, propolis)…taky si myslim, ze to je oslabenou imunitou, vse zacalo tou skolkou…a jak jste to lecili?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 16:16

Dobrý den, toto se malému udelalo. Muzou to byt petechie? Maly ma tri roky, uz tyden kasle a ma rymu. Je mozne, ze se jen bouchnul, je to ero, ale kdyz jsem si o tom cetla na netu, tak me to vydesilo. Manzel je v praci a zutra ma taky denni, tak se k doktorce dostanu nejdriv ve stredu. Co myslite

Bgf
Stálice 68 příspěvků 12.02.18 16:38

Spis to vypada jako bouchnuti, z fotky se to da tezko poznat, petechie jsou pod kuzi…mohou se tvorit I pri viroze a kdyz treba hodne kaslou nebo zvraci, Vetsinou tak do tri dnu zmizi… nejlepsi je udelat krevni obraz ale urcite to bude v poradku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 16:49

@Bgf takte lepsi, kdyz s malym v tu stredu zajdu ze jo? Moc diky :-)

Bgf
Stálice 68 příspěvků 12.02.18 17:12

Jestli to ma pod kuzi, tak asi radsi ano… a budete klidnejsi;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 18:36

Spis ni prijde, ze ma tu kuzi odrenou, ale pro nuj klid. Sice jsem ted zjistila, ze ma tento tyden dovolenou, ale zajedu v pondeli. Jeste jendou dekuju

VeronikaHrd
Nováček 1 příspěvek 15.03.18 11:38
Dotaz ????

Pekny den, chtela bych se taky zeptat, zda se muze jednat o petechii? Malemu se udelaly nedavno 3 nad kolinkem, pak zmizely a ted jsem objevila jednu na lytku??? Barvu to ma fialovou…

chs.jasmin
Echt Kelišová 7871 příspěvků 15.03.18 12:19
@VeronikaHrd píše:
Pekny den, chtela bych se taky zeptat, zda se muze jednat o petechii? Malemu se udelaly nedavno 3 nad kolinkem, pak zmizely a ted jsem objevila jednu na lytku??? Barvu to ma fialovou…

Nosíš v šátku, nebo nosítku?

mroe
Extra třída :D 14536 příspěvků 15.03.18 14:29

Co to ted všichni mají s petechiemi? Ono ma dite horecku? Nebo proc resite vsichni najednou petechie, nejmene obden je tu nejaka fotka cehosi neviditelneho… Podle me je to modrina.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49431 příspěvků 4 inzeráty 15.03.18 14:35
@mroe píše:
Co to ted všichni mají s petechiemi? Ono ma dite horecku? Nebo proc resite vsichni najednou petechie, nejmene obden je tu nejaka fotka cehosi neviditelneho… Podle me je to modrina.

Třeba je po období viroz zvýšený výskyt schonlein henocha :mrgreen: ale jinak já na té fotce nic nevidím

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 15.03.18 20:40
@mroe píše:

Myslím si, že je to stále ta samá (pošahaná) matka. Už mě to taky nebaví :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.18 15:58
Červené tečky na ruce

Dobrý den,

Dnes rano jsem u dcery objevila tyto tečky, jsou úplně ploché. Přítel tvrdí ze ji pokousala moucha. Me ale prijde ze je to nejaky shluk žilek. Ma jeste dve na čele

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >