Petechie v krku u virózy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 07:42
Petechie v krku u virozy?

Ahoj, včera ráno se dcera probudila s bolestí kyčle, pak se přidala vysoká horečka a bolest bříška. Jeli jsme s ní na pohotovost, crp bylo 3,5. Bříško ok. Záver viroza. Dnes se probudila s mírnou bolestí v krčku, tak jsem se koukla a má tam petechie, teplota jí klesla po nurofenu (dostala v 18:00) a teď má 37,3°C. Nikde jinde petechie nemá. Vypadá úplně čilá. Může to být po té viroze, nebo jet znova? Ach jo…

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 07.07.19 07:50

Tak spis vypada streptokokovy krk ne?

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 07.07.19 07:53
Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 07:53

@Verun83 Tak včera bylo crp úplně nízké. Tak právě řeším, jestli jet znova na pohotovost. Vypadá v pohodě a tlačí tu do sebe rohlík. Já když jsem měla streptokoka, na jídlo jsem ani nepomyslela. No a starší, když měla tohle v krku, proplakala celý víkend. Tehdy řekli na pohotovosti, že je to viroza. :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 07.07.19 07:56

Jestli je v pohodě, tak na pohotovost nejezdi. Uvidíš zítra, jestli to bude na pediatra a nebo jestli se z toho bude dostávat. Teď už nurofen nepůsobí, teplota je vlastně zanedbatelná - nech ji v posteli, na krk dávej priessntizův obklad a ať dlabe jahody nebo něco jiného s dostatkem vitamínu C.

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 07.07.19 07:57
@Genovesa píše:
@Verun83 Tak včera bylo crp úplně nízké. Tak právě řeším, jestli jet znova na pohotovost. Vypadá v pohodě a tlačí tu do sebe rohlík. Já když jsem měla streptokoka, na jídlo jsem ani nepomyslela. No a starší, když měla tohle v krku, proplakala celý víkend. Tehdy řekli na pohotovosti, že je to viroza. :nevim:

Angina se muze postupne vyvinout. Proto se i rika, ze s teplotou k dr az 3.den.
A moje deti se streptokokem v krku v klidu jedi.

Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 08:04

@Verun83 Bolelo ji břicho, bála jsem se vhledem k horečce slepáku. Jinak bych nejela.

Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 08:05

Tak počkám do zítra a zajdu k obvoďačce. Asi mě klepne, máme brzy být v Chorvatsku. Jsem zvědavá, jestli nám uznají storno…

Příspěvek upraven 08.07.19 v 13:29

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 07.07.19 08:16
@Genovesa píše:
@Verun83 Bolelo ji břicho, bála jsem se vhledem k horečce slepáku. Jinak bych nejela.

Dcera u streptokoka nejdriv zvraci a ma bolesti bricha. V krku ji temer neboli. To se zhorsi pozdeji.

luca241
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 07.07.19 10:45
@Genovesa píše:
Ahoj, včera ráno se dcera probudila s bolestí kyčle, pak se přidala vysoká horečka a bolest bříška. Jeli jsme s ní na pohotovost, crp bylo 3,5. Bříško ok. Záver viroza. Dnes se probudila s mírnou bolestí v krčku, tak jsem se koukla a má tam petechie, teplota jí klesla po nurofenu (dostala v 18:00) a teď má 37,3°C. Nikde jinde petechie nemá. Vypadá úplně čilá. Může to být po té viroze, nebo jet znova? Ach jo…

Dcera má petechie vždy. i u virózy i u anginy. Naposledy CRP 13,krk hodně petechiovy a ve stěru spalovy streptokok. Horecku měla jen první den, ale dle toho krku (já už poznám u ní virózu od bakterie, těch petechii mívá víc u bakteriální infekce)jsem věděla, že má angínu. A druhý den teda crp už 32,což stále neznačí bakterií, ale přesto ji měla(ale kdoví, kam by to rostlo dál).

Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 11:16

@luca241 Ve fakultce nám doporučili, ať radši přijedeme, vzhledem k blížícímu se termínu dovolené. Nemá petechií moc a je teda jak rybička. Teplota opadla, na krk si neztěžuje, ani na nohu, ani na břicho, no ale asi zajedeme. Pediatra radila návštěvu až zítra, ve fn zas radši dojet. Se picnu asi. :zed:

Verun83
Extra třída :D 10140 příspěvků 07.07.19 12:34
@Genovesa píše:
@luca241 Ve fakultce nám doporučili, ať radši přijedeme, vzhledem k blížícímu se termínu dovolené. Nemá petechií moc a je teda jak rybička. Teplota opadla, na krk si neztěžuje, ani na nohu, ani na břicho, no ale asi zajedeme. Pediatra radila návštěvu až zítra, ve fn zas radši dojet. Se picnu asi. :zed:

Tak pokud to neni akutni, tak bych do zitra k detske pockala

Genovesa
Extra třída :D 11348 příspěvků 07.07.19 16:00

@Verun83 Děkuji, nakonec jsme nejeli, půjdu s ní zítra k pediatričce a budu se modlit, aby to byla jen viroza. Teplotu už nemá, vypadá v pořádku, jen ten krk se jí ještě trochu víc osypal. Ale nestěžuje si na něj, když se zeptám, řekne, že bolí při polykání trochu. Tak uvidíme.

Váš příspěvek
Reklama