Moje dcera- jsem zoufala

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 19:49
Moje dcera- jsem zoufala

Jsem uz na pokraji sil.
Moje dcera ( za par dni 11mesicu) vubec se neplazi, neleze, nejde na ctyri, nesedi.. umi se jen otacet na bricho a zpet na zada, toci se jak hodinky a udela druhe vzprimeni.
Od 8mesice chodime cvicit. Mame za sebou veskera neurologicka vysetreni a vse je v poradku. Pri se ji jen nechce. Ja uz z toho ale zacinam byt na dne. Kazdy den uz brecim, proc nejsou pokroky. Je neco spatne? :roll: prosim uklidnete me nekdo, ze na to uz brzo prijde, ne o se fakt zblaznim :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 2192 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 19:54

Zakladatelko neuraz se, ale co chceš slyšet? Pokud máš veškerá vyšetření za sebou a vše je v pořádku, co ti může říct parta cizich lidí na internetu? :(
Pokud jsou všechna vyšetření ok, tak to prostě musí přijít :nevim: držím palce a přeji pevné nervy :hug:

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 04.07.19 19:58

Je to tvoje první dítě, viď? Z nadpisu jsem si říkala, že to bude něco hrozného, ale tohle jsem nečekala… Máš potvrzeno, že je v pořádku, takže můžeš být v klidu. Obecně se udává, že línější jsou spíše kluci, ale výjimky potvrzují pravidlo. Cvičíš co? Vojtovku? Syn se narodil se svalovou hypotonií (ochablé svalstvo). Začal se plazit v 11M, lézt ve 14.M a chodit přelom 18/19M. Bylo to moje druhé dítě, takže tam jsem na chůzi vůbec nespěchala, ale vadilo mi, že oproti dceři špatně pásl koníky. Jak je na tom třeba s mluvou? Třeba se teď soustředí na něco jiného než na hrubou motoriku.

Janli
Echt Kelišová 9872 příspěvků 04.07.19 20:01

Jsi zoufalá z toho, že máš zdravý a líný dítě? A denně kvůli tomu bulíš? Děti nejsou ani cvičený opice ani stroje. Zbytečně si kazíš nejhezči období s dítětem.

Verun83
Extra třída :D 10373 příspěvků 04.07.19 20:02

Hod se do klidu. Vysetreni jsou v poradku. Mas jen dite, ktere ma na vse cas. Pak to muze byt ze dne na den vse jinak.

Anna766
Hvězda diskuse 79935 příspěvků 04.07.19 20:03
@Anonymní píše:
Jsem uz na pokraji sil.
Moje dcera ( za par dni 11mesicu) vubec se neplazi, neleze, nejde na ctyri, nesedi.. umi se jen otacet na bricho a zpet na zada, toci se jak hodinky a udela druhe vzprimeni.
Od 8mesice chodime cvicit. Mame za sebou veskera neurologicka vysetreni a vse je v poradku. Pri se ji jen nechce. Ja uz z toho ale zacinam byt na dne. Kazdy den uz brecim, proc nejsou pokroky. Je neco spatne? :roll: prosim uklidnete me nekdo, ze na to uz brzo prijde, ne o se fakt zblaznim :,(

Dej ji čas. motivuj, cvič s ní a ono to prijde. Neboj.
Syn nelezl nikdy, na kolinkach neperoval, stoupl si před rokem a ze stoje si teprve sedal,, chodit začal až pár měsíců po 1 roce.
Dnes je velký, puberťák, běhá, plave, lyžuje, bruslí. Prostě si počkal a všechno přišlo, jen později.
Nestresuj se, nebreč, to dítě to z tebe cítí. Důležité je, že vyšetření nic neprokazalo zlého, z toho bych se radovala. Vždy může být i hůř.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10678 příspěvků 04.07.19 20:05

A proč tlacis na pilu? Máš papír, že je v pořádku. Toho bych si vážila a zbytek je fuk. Chápu, že třeba lidí kolem koukají, ale pokud má předpoklady se tohle všechno naučit, tak bych se hodila do klidu.

Buď trpělivá a neboj přijde to a ještě se z toho zblaznis. :D :kytka:

bartoel1
Kecalka 177 příspěvků 04.07.19 20:14

Klid, mjestli je na neurologii v pořádku, tak se to časem srovná. Ale chápu tě, syn byl taky lenoch, v roce začal lézt, do e doby nebyl moc mobilni,. No a na návštěvy chodí kamarádky, jejichž dokonale děti od osmi měsíců obíhají nábytek a ten tvůj dvojnasobne těžký cvalda leží jako pecka, práce je s ním jako s miminkem, pořád ho tahas a leze ti to na rozum.

romik0013
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 04.07.19 20:27

Kocko klidek :hug: nebud jako ja :mrgreen: mala si teda sedla kolem 10 mesice, pak pomaloucku perovala, zacla lezt a lezla az do skoro 17 mesicu, kym konecne zacla chodit :mrgreen: jako postavila se driv, e 2 mesice jen obchazela nabytek a nepustila se..radsi lezla :mrgreen: nepospichej, hlavne neposazuj, zadne choditka, kdyz zacne lezt, at co nejdyl leze, pro zadicka ta nejlepsi vec, co pro ni muzes udelat..ona si na to prijde hezky sama :mavam:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 04.07.19 20:36

Taky moc nerozumím, proč kvůli tomu bulis. Stres je mnohem horší a k atmosféře doma to moc nepomůže. Mám kluka, líný jak blázen od narození. Plazit se začal v 9M a ještě blbě, byl jak padly voják a plazil se opravdu na velice krátké vzdálenosti, to už muselo být něco. Na konci 10M si sednul a prakticky v roce začal lézt po 4… rok měl na konci června. Teď se teprve začal stavět a obcházet nábytek. Děti kamarádek už chodí samy a vůbec si kvůli tomu nic nedělám a vis proč? Protože když už začne něco dělat, tak to děla poradne, takže žádné pády na hlavu atd. Když si začal stoupat, tak rovnou věděl, jak si sednout zpatky na zem. Žádné pády dozadu… je proste jistý, všechno děla až když ví, ze se mu nic nestane.

Tchyne je rhb sestra děti a pořad tvrdí, ze je důležité, když dítě děla pokroky a nestagnuje, pokud pokroky děla a akorát je leniva, tak ji dej čas, přestaň bulet. Syna jsem rozhybala na notebook a mobil, je to hrozny, ale je to tak. Miluje techniku a kvůli ni byl ochoten udělat par temp.

Pokud si hodně ve stresu, kup si overball, trosku ho ufoukni, malou na nej poloz a jakoby kutalej dopředu a bude muset posouvat ruce a nohy. Jsou videa i na YouTube.

Hlavně nebul! Šťastná máma = šťastné dítě… hlavně nesrovnavej… uvidíš, ze to pak přijde všechno najednou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 20:37

Je to moje druhe dite a o to to je horsi. Starsi dcera v 10m uz chodila sama. Vsechny maminky s detma mi porad rikaji, jestli neni postizena, kdyz nic nedela. Ja uz na tohle nemam silu to poslouchat. Navic uz si to zacinam myslet samana, jestli, opravdu neni nemocna :-(

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 04.07.19 20:40
@Anonymní píše:
Je to moje druhe dite a o to to je horsi. Starsi dcera v 10m uz chodila sama. Vsechny maminky s detma mi porad rikaji, jestli neni postizena, kdyz nic nedela. Ja uz na tohle nemam silu to poslouchat. Navic uz si to zacinam myslet samana, jestli, opravdu neni nemocna :-(

Promiň, ale tohle je hrozny, chudák dítě fakt. Postižené jsou tvoje kamarádky, ze ti tohle říkají a ty taky, ze to vůbec posloucháš. A co chceš dělat? Pořad bulet a říkat, ze na to nemáš sílu? Bože můj. Buď rada za zdrave dítě, je akorát lina a ne nemocná, mas to od doktoru. Fakt se prober a přestaň si v tom libovat a plácat se v nesmyslech.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10678 příspěvků 04.07.19 20:46
@Anonymní píše:
Je to moje druhe dite a o to to je horsi. Starsi dcera v 10m uz chodila sama. Vsechny maminky s detma mi porad rikaji, jestli neni postizena, kdyz nic nedela. Ja uz na tohle nemam silu to poslouchat. Navic uz si to zacinam myslet samana, jestli, opravdu neni nemocna :-(

Jj, to jsem si říkala, že v tom budou kamarádky pipiny. To je docela blbý, že věříš víc jim než odborníkům, kteří na to mají školy. 8o

kornelije
Kelišová 6506 příspěvků 04.07.19 20:47
@Anonymní píše:

Já už mám větší děti a nikdy jsem neřešila takový problém ale jestli můžu poradit určitě nesrovnavat s dalšíma dětma. Mám tři holky a první seděla v půl roce a 10 měsících chodila, a ta poslední začala chodit až v 15 měsících.. někde jsem četla že děti se mají dávat hodně na zem a měnit kolem dokola hračky, dítě které třeba leží jenom v postýlce a dokola má mantinel tak ani nemá žádné podněty k otáčení atd..

kač912
Stálice 80 příspěvků 04.07.19 20:52

Bože, děvčata, já mám občas pocit, že si sem většina z vás jde vyloženě zchladit žáhu. Je jasné, že má zakladatelka strach, že něco není v pořádku, když se jedná o její vlastní miminko. Ruku na srdce, vy byste asi taky neskákaly metr vysoko radostí, ne? ;)
Především se snaž věřit doktorům, že je opravdu všechno ok a soustřeď se na stimulaci dcerky k nějakému tomu výkonu. Všechno chce čas, jsem si jistá, že holčička bude za pár let tak čilá, že nebudeš vědět, co s ní :lol:. Pamatuji si, že bratranec byl taky takový pozadu v tomhle věku a časem se to úplně spravilo. Přeji všechno nejlepší do života s malou a nebreč ;) :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama