Skolióza 30 C

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
otazkabezodpovedi
Nováček 7 příspěvků 04.07.19 13:58
Skolióza 30 C

Dobrý den, vím, že je tu plno odkazů na téma skolióza, ale chtěla bych slyšet vaše názory na můj případ. :? Je mi 14 let. Skoliózu mi objevila moje dětská doktorka cca před dvěmi lety. Od té doby jsem prošla 2× rehabilitace a vždy mi bylo jen řečeno, že má skolióza není tak vážná a postačí jen cvičení. Je pravda, že cvičení jen trošku flákala - teď si to vyčítám. Ale snažila jsem se v denním životě rovnat pořád. Před měsícem mě záda zase rozbolela a šli jsme pro žádanku na rehabilitace a kontrolu, kde mi paní doktorka řekla, že se páteř jen trochu zhoršila a poslala mě do specializace v Karviné. na zprávě zůstalo napsáno 18C jako v roce 2018 V Karviné mi doktor oznámil, že to vypadá na 30C, když zpřísní najde i 32C. Nedokázali jsme teda oba pochopit, jak mi mohla doktorka před měsícem po měření napsat znova 18C. Skoro 2× více se to zhoršilo? Za měsíc? Chci se zeptat, jestli je to vůbec možné, nebo to jen opsala. Každopádně doktor naštvaný, že nás neposlali už dříve. Ten den mi byli změřeny míry a vyrábí mi teď korzet na 23 hodin denně. Ještě nemám menstruaci, která mi taky napomáhá ke zhoršení stavu páteře. Jsem tedy jen necelých pár stupňů od operace. Myslíte, že korzet zabere? Máte nějaké zkušenosti? Vím, že je to už nutné, ale nedokážu si jako celkem aktivní sportovec, představit další 4-5 let uvězněná v krunýři. Myslíte, že mi to pomůže? Fakt mám teď strach. Záda teď bolí 4 dny vkuse. Už si nevím rady.

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 04.07.19 14:18

Zkusila bych cvičení SM systému. Ten je na tyhle věci super.

kukushka55
Kecalka 106 příspěvků 04.07.19 14:26

Já mám skoliózu, taky od 12, tehdy se mi celkem rychle horšila, pak se zastavila když jsem měla kolem 40 stupňu. Tehdy se dělala operace od 50 stupňu, nevím jak teď, teď ji možná dělají častěji (teď je mi 27). Musíš sama hledat informace a vzdělávat se, protože každý lékař a fyzioterapeut mi říkal něco jiného. Každopádně korzet přes den oslabuje svalstvo, nosila jsem ho jenom v noci, tehdy jsem cvičení flákala, ale je to ta nejúčinnější věc. Před pár lety jsem to vzala do svých rukou, nechodím k lékařum už snad 10 let. Začala jsem chodit na Dornovu metodu (+ doporučuju taky Breussovu masáž), k tomu cvičení SM systém. Nic efektivnějšího zatím neznám. Myslím, že se mi to zlepšilo, ale kolik mám teď stupňu netuším

otazkabezodpovedi
Nováček 7 příspěvků 05.07.19 19:20

@P4ja SM Systém cvičím, ale Pan doktor v Karviné mi řekl, že mi při 30C už cvičení nepomůže.. tak se tedy ptám na váš názor :?

otazkabezodpovedi
Nováček 7 příspěvků 05.07.19 19:23

@kukushka55 Dělají teď operaci od 40C a já se začínám bát, když mám kolem těch 32 a ještě se to zdaleka nezastavilo. S tím oslabením svalstva si myslím to samé, ale zase doktor naordinoval 23 hodin denně, tak nevím jestli si sama upravit režim + cvičení.. nebo nosit těch 23. 8o

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 05.07.19 19:25
@otazkabezodpovedi píše:
@P4ja SM Systém cvičím, ale Pan doktor v Karviné mi řekl, že mi při 30C už cvičení nepomůže.. tak se tedy ptám na váš názor :?

Spíš bych se ptala fyzioterapeuta, který Sm cvičí. A taky je otázka, jestli ti řekl cvičení obecně a nebo konkrétně Sm systém. Jinak zrovna procházím skripta k SM systému a je tady jako příklad uvedená skolióza 30 zredukovana na 12.

kukushka55
Kecalka 106 příspěvků 08.07.19 14:37

@otazkabezodpovedi To ti řekl podle mě velkou demotivační blbost, že ti cvičení už nepomuže, je ti jenom 14. Zkus najít i jiného doktora, třeba bude mít jiný názor i na nošení korzetu

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 08.07.19 14:42
@kukushka55 píše:
@otazkabezodpovedi To ti řekl podle mě velkou demotivační blbost, že ti cvičení už nepomuže, je ti jenom 14. Zkus najít i jiného doktora, třeba bude mít jiný názor i na nošení korzetu

Vyfotím ta skripta a fakt bych oslovila někoho, kdo SM systém dělá. A hlavně jsou i lektoři, kteří se na děti specializují.

Váš příspěvek
Reklama