Angina a dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kar-maa
Echt Kelišová 9730 příspěvků 02.07.19 12:37
angina a dovolena

Dobry den

Mela bych, prosim, dotaz…

Jak to tak byva, tak zakon schvalnosti zafungoval a dcera 3 roky dostala dnes anginu. Je to virova angina a dostala antibiotika na 7 dnu.
V sobotu odjizdime na dovolenou…
Jedeme do Italie.
Dcera nema teplotu ani dnes, takze predpokladam, ze ji nebude mit ani nasledujici dny.
Kazdopadne, zadna zmrzlina a ledove napoje je samozrejmosti.
Ale co koupani? At uz v mori nebo v bazenu? Kdy uz bude moci? A po dobrani antibiotik, to by melo byt v pondeli, uz dceri zmrzlinu dat muzu nebo radeji ne?
Ikdyz uz ma 3 roky, tak kvuli angine vezmu s sebou kocarek, aby se moc nenamahala…muze byt dcera venku na slunicku i kdyz bude jeste brat antibiotika, kdyz budeme nekde na prochazce nebo vylete?

Dekuji za odpovedi

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Payus
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.07.19 12:42

Vidis a ja myslela ze na anginu prave zmrzka jo :)

Jolynka
Extra třída :D 13665 příspěvků 02.07.19 12:45

S ATB by na sluníčko neměla, hrozí virážka, nevolnost, atd.

kar-maa
Echt Kelišová 9730 příspěvků 02.07.19 12:45
@Payus píše:
Vidis a ja myslela ze na anginu prave zmrzka jo :)

hmmm to si mysli spousta lidi…jenze angina se vykyvem teplot horsi…

stazka
Kelišová 5526 příspěvků 02.07.19 12:46

Nějak nechápu na virovou anginu ATB? Každopadně s ATB na slunce ne, tedy vykoupat krátce ráno nebo navečer, se studeným do krku bych osobně počkala aspoň do ST.

kar-maa
Echt Kelišová 9730 příspěvků 02.07.19 12:52
@Jolynka píše:
S ATB by na sluníčko neměla, hrozí virážka, nevolnost, atd.

a druhy den po dobrani antibiotik uz na slunicko muze? a nevite jak je to s koupanim?

Azeretereza
Závislačka 2968 příspěvků 02.07.19 12:54

Zmrzlinu bych ji taky klidně dala, já měla angínu nedávno a zmrzlina byla to jediný, co uhasilo tu nesnesitelnou bolest v krku. Ale asi sama dobře víš, jak na to reaguje, někomu to nemusí dělat dobře.

kar-maa
Echt Kelišová 9730 příspěvků 02.07.19 12:55
@stazka píše:
Nějak nechápu na virovou anginu ATB? Každopadně s ATB na slunce ne, tedy vykoupat krátce ráno nebo navečer, se studeným do krku bych osobně počkala aspoň do ST.

hmmm muzu se zeptat, kdyz se ptate na virovou anginu ATB, tak jaky je prosim rozdil mezi virovou anginou a streptokokovou anginou?

Lama Lama
Hvězda diskuse 54392 příspěvků 02.07.19 12:55

Se sluníčkem podle druhu atb. jinak bych jela a zmrzlinu v klidu dala.

kar-maa
Echt Kelišová 9730 příspěvků 02.07.19 12:57
@Lama Lama píše:
Se sluníčkem podle druhu atb. jinak bych jela a zmrzlinu v klidu dala.

vyznate se v antibiotikach? Kdyz bych vam napsala, jake antibiotika dostala, vedela byste zda muze na slunicko?

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 02.07.19 13:04

Na virovou angínu jsou ATB zbytečná, nicméně když už je máte, tak je to jedno. Na sluníčko se s některými ATB může. Také jsme jeden rok odjížděli s dcerou s angínou a doktorka nám schválně napsala takové, aby na sluníčko mohla. Koupala se normálně a po pár dnech si dala i tu zmrzku. Do soboty bude dobrá a užijete si to, neboj. :hug:

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 02.07.19 13:05

@kar-maa Normálně zadej do googlu název ATB a snášenlivost se sluníčkem. Bude to i v příbaláku určitě.

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 02.07.19 13:19

Me se teď mladší vrátila od moře, kde brala nějaké 4 dny ATB, normálně byla celodenne venku, zmrzliny a tříště prý měla taky. Neměla ani vyrazku, nebylo ji špatně. Užila si to náramně. Moje dr tvrdí, že je úplně jedno v jakých 40°C bere ATB, jestli tady nebo u moře.

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 02.07.19 13:20

Na virovou angínu antibiotika nezaberou. Naopak na streptokokovou ano - je totiž způsobena bakterií. ATB zabírají pouze na bakterie, na viry ne. S těmi si musí imunita poradit sama.
Doktoři virovou angínu většinou poznají podle toho, že je nízké CRP, zatímco u bakteriální je CRP vysoké.
Mi u většiny ATB nebylo sluníčko moc doporučeno. Vím, že u Biseptolu se na slunce vyloženě nemá chodit, u některých ATB mi doktorka říkala, že můžu, ale jen na chvíli. Každopádně přímému slunci bych nevystavovala dítě u žádných antibiotik.
Zmrzku bych taky dala, mně ji na letní angínu přímo doporučili ;) A pokud nemá teploty, taky bych jela.

Payus
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 02.07.19 13:21

@kar-maa tak jsem zase o kus chytrejsi :palec: at je holcicce dobre :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama