Angína nebo viróza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fly.zuzka
Kecalka 180 příspěvků 01.07.19 12:04
Angína nebo viróza

Ahoj.Mam 2 děti 5 let a 17 měsíců. Oba měli od soboty horecky 39. Starší dítko mělo od sobotního rána horečku 39,v neděli už jen teplota zvýšená a stezovala si na bolest v krku pri polknutí. Mladší začal mít horečku 39
v sobotu odpoledne, ta trvala až do vcerejsiho vecera ( po podání léků na teplotu horečka klesla a po 4 hod opět vylezla).Od včerejšího večera byl neklidny, plakal, proplakal půlku noci a myslim, ze to bylo tim, ze ho bolelo taky v krku (nechtel dudlik, slintal).Tak jsme dnes leteli k dr, jenže ta má dnes dovolenou a zastupující lekarka byla daleko a zápis měla jen do půl 10,což my jsme teprve v půl 10 byli u naší dr.Ted se mi už zdá o něco lepší, dokonce už nemá ani jeden teplotu a straší říkala, ze už ji v tom krku moc nebolí. Muj dotaz tedy je, zda-li má letet s nemá odpo na pohotovost, kvuli event. antibiotikům nebo počkat do zitrka a nebo;pokud už bude malý úplně ok i v noci, jestli se na lékaře úplně nevyprdnout. Myslíte, ze angina by ji tak rychle přešla? Předpokládám, ze mají v sobě stejný infekt.

Reakce:
sandrusa
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 01.07.19 12:08

Mame doma nieco podobne. Deti to dali bez atb (viroza), muz s rovnakymi priznakmi atb dostal, udajne preto, ze nema krcne mandle, tak to prerastlo v bakterialnu infekciu. Skus kupit domaci crp test a uvidis.

lany2
Kecalka 190 příspěvků 01.07.19 12:10

Ja si myslim ze angina by tak rychle nepresla. Spis by to bylo horsi a horsi s tim krkem. Takze pokud by se ti to zdalo, ze je to lepsi, nikam bych nejezdila. Pokracovala bych s „lecbou“ jak doted, mozna nejaky pastilky na krk, ty neublizi. ;) Jestli to spis nebylo nejaky nafoukani treba od klimatizace, průvanu, studenyho piti… Pokud by to bylo porad stejny, nebo horsi, tak bych zitra jela. Jinak asi ne. Zas abys nevychytala blbyho doktora a nenasadil antibiotika zbytecne. :think:

Demi
Závislačka 4056 příspěvků 01.07.19 12:11

Šla bych s oběma k lékaři, pro jistotu. Jen doplním, že u anginy je častým jevem i zvracení a bolest břicha.

fly.zuzka
Kecalka 180 příspěvků 01.07.19 12:16

Dekuji za vaše rady holky. Prave se bojím, aby jim nedali antibiotika zbytečně, ale zase na druhou stranu mám strach z nelecene anginy, abych jim nezpůsobila případné komplikace.

Z.jev
Závislačka 3370 příspěvků 01.07.19 12:18

@fly.zuzka moje děti mají úplně to samé. Podle doktorky je prý toho teď strašně moc. Pokud nemají vysoké horečky, pohotovost je zbytečná, maximálně bych zítra pro klid duše zašla k dětské, ať se jim mrkne do krku. Staršímu dávej pastilky, mladšímu můžeš vytírat pusu vatovou tyčinkou namočenou v tantum verde

Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 01.07.19 12:19

Na pohotovost nechoďte, počkejte jak to bude vypadat zítra (navíc zítra bude menší vedro). Pokud to furt bude špatný, tak to chce lékaře, pokud to bude lepší než dneska, tak to zjevně byla nějaká viroza a je za váma.

fly.zuzka
Kecalka 180 příspěvků 01.07.19 12:38

@Z.jev Takže se to obeslo bez antibiotik? @Ou Dekuji.Po půl hodine se zase probudil s pláčem, tak uvidím. Na pohotovost se mi taky nechce, i o víkendu jsem se jí snažila vyhnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:22

Syn mel anginu nedavno. Porad spal. Horecka 40C nesla srazit. Bolelo ho bricho.Ptal se me proc se nam porad toci dum.Miva vysoke horecky i u virozy, ale tohle bylo jine. U virozy mame co delat aby lezel. U anginy prolezel 3 dny.Na wc jsem ho nosila a drzela ho aby me ze zachodu nespadl. Celkove, kdyz uz se probudil tak blouznil. Nejedl vubec nic.

anahry
Kecalka 402 příspěvků 01.07.19 13:29

Určitě jdi k lékaři. Já jsem to pár dní odkládala ( nebyla ale teplota) a má angínu jak hrom. Začalo to mírnou rýmou, dráždivým kašlem v noci ( jak měl chudák nateklé mandle). Na bolest v krku si vůbec nestěžoval. V sobotu ráno jsem se mu konečně podívala do krku a dala bych si ránu do hlavy za to, že jsem to neudělala dřív. Dostal ATB. Vzaly mu teda jen CRP, stěry o víkendu nedělají…

milwinka
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 01.07.19 13:30

My jsme řešili to samé loni v létě, taky horečka a bolest v krku, zrovna byl dlouhý vikend s těmi červencovými státními svatky, nakonec jsem poslala manžela do lékárny pro domácí crp test a ten synovi vyšel negativně, tak jsem aspoň byla v klidu a nikam jsme na pohotovost už nejeli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 13:44
@fly.zuzka píše:
Ahoj.Mam 2 děti 5 let a 17 měsíců. Oba měli od soboty horecky 39. Starší dítko mělo od sobotního rána horečku 39,v neděli už jen teplota zvýšená a stezovala si na bolest v krku pri polknutí. Mladší začal mít horečku 39
v sobotu odpoledne, ta trvala až do vcerejsiho vecera ( po podání léků na teplotu horečka klesla a po 4 hod opět vylezla).Od včerejšího večera byl neklidny, plakal, proplakal půlku noci a myslim, ze to bylo tim, ze ho bolelo taky v krku (nechtel dudlik, slintal).Tak jsme dnes leteli k dr, jenže ta má dnes dovolenou a zastupující lekarka byla daleko a zápis měla jen do půl 10,což my jsme teprve v půl 10 byli u naší dr.Ted se mi už zdá o něco lepší, dokonce už nemá ani jeden teplotu a straší říkala, ze už ji v tom krku moc nebolí. Muj dotaz tedy je, zda-li má letet s nemá odpo na pohotovost, kvuli event. antibiotikům nebo počkat do zitrka a nebo;pokud už bude malý úplně ok i v noci, jestli se na lékaře úplně nevyprdnout. Myslíte, ze angina by ji tak rychle přešla? Předpokládám, ze mají v sobě stejný infekt.

Dcera teď to stejné. po 24h byla bez horečky, krk skoro nebolel, byla v podstatě fit.Krk se mi ale na Pohled nezdál úplně hezký, hooodne zarudly. Sterem potvrzen spalovy streptokok, takže ATB na 10 dní. od druhé dávky ATB má i krk krásný, ale stále trcime doma, než to dobere.Ja bych koukla dětem do krku, to poznáš i sama, když to bude vypadat škaredé. a podle toho bych se rozhodla.

Z.jev
Závislačka 3370 příspěvků 01.07.19 14:36
@fly.zuzka píše:
@Z.jev Takže se to obeslo bez antibiotik?

Ano, bez antibiotik. Starší už je v pohodě (od úterý), mladší to chytla později, ale už je aspoň bez horeček. Ale zítra s nimi k doktorovi radši zajdi ;)

fly.zuzka
Kecalka 180 příspěvků 01.07.19 19:13

Dekuji všem. Nikam jsme nejeli.Sice jsem mu musela dát odpoledne zase nurofen, pr. mu zase vylezla teplota a bolelo ho v krcku, ale od té doby je ok…klepu.Tak uvidim co v noci a podle toho se rozhodnu, jestli k obvodní půjdu nebo ne.

Váš příspěvek
Reklama