Hrozný strach z nemoci dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:04
Hrozný strach z nemoci dětí

Maminky prosím o radu, poslední dobou je to totiž stále horší…Začalo to klasicky jako u spousty rodin nástupem staršího dítěte do školky a tahání infektů (rýma, kašel, teploty, chřipka, průdušky, angína…)táhlo se to s přestávkami od října do dubna. Vzhledem k tomu, že jsem od podstaty úzkostný tip, každou nemoc jsem hůře a hůře snášela a začala se strašně bát, co bude následovat. Myslela jsem, že s jarem se to zlepší, že sluníčko vyžene všechny chmury a nemocnost se sníží. Ano, nemocnost se opravdu snížila ťu ťuk, ale mě stále více a více pronásleduje vtíravý pocit a strach z nemocí. Co kde číhá a co můžeme chytit. Nepřidávají kamarádky, které mě zásobují nemocemi se kterými se potýkají a co my jsme ještě neměli. Teď nemám strach z chřipek ale pro změnu z aftozní stomatitidy, ruky noha ústa, herpes angíny, střevních infekcí…Všechny tyhle mrchy jsou prý v létě časté a daří se jim na koupáku. Postupně se bojím jezdit MHD, jít na zmíněné koupaliště, do obchodu, bojím se i klimatizace a podobně. Vždy se dá něco najít. Hned přemýšlím jestli můžeme jít tam a tam aby tam děti něco nechytly případně mám hrozné výčitky že jsem je vystavila nákaze a mohou onemocnět. Nakonec ten strach překonám a normálně všude chodíme, protože nakonec přeci jen zvítězí ten rozum a chut žít. Nicméně se nemohu zbavit poté pocitu, co vše jsme si mohli odněkud přinést. Začíná mě to svírat čím dál víc a hlavně vím, že děti prostě ochránit nemohu před vším, že nemocné prostě občas budou…Prosím, máte někdo radu jak z tohoto pekla myšlenek ven? Moc mě to trápí. Nebo myslíte že se toto vše zlepší s věkem dětí? Jsou jim 4 a 2 roky a hlavně ta mladší nemoci hůře snáší a rozkopne nám to vždycky chod domácnosti a celkově život, proto se toho tak bojím a přeji si abychom byli zdraví. Moc děkuji za vaše příspěvky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Fonty
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 01.07.19 19:19

No mam to podobne. Deti 4 a 2 roky. Zatím pouhé rýmy kašle a stejně jsem to blbě nesla. Před 3 týdny starsimu naskakaly fleky a bum borelioza, od komara, klíště nemel :nevim: tak to na mě padlo..To se musim bat i podelanyho komara :( :nevim: no chtěli jsme třetí dítě ale teď to hodně zvazuju protože predstava ze se bojím třikrát mě děsí. Každopádně já sem hodně utkostna a ty mi příjdeš jeste o něco víc. Asi že jste si užili víc nemocí :( nemoci jsou zlo. Já si vždycky říkám že ještě může byt hůř :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:26

Na jednu stranu se nemoci samozrejme bojim, desi me meningitida, encefalitida, ruzna autoimunitni onemocneni ktere se mohou projevit… na druhou stranu clovek otupi. Drtilo me to kdyz byl starsi prvni rok ve skolce, ted se snazim “nejit tomu naproti” ale na druhou stranu brat to tak ze to proste chyti a neda se s tim nic moc delat, ze je to osud. Ted nam napriklad cele rodine rozkopli antibiotika pul prazdnin. A co mam delat?! Je to proste tak jak to je.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30799 příspěvků 01.07.19 19:31

Podle popisu to vypadá na obsedantní neurozu. Zakladatelko, vždyť to všechno jsou jen banální dětské nemoci.To má každá máma v nějaké míře. Zkus to držet na uzdě a říci si s jistým nadhledem - to bych se tedy divila, kdyby naše Anička nechytla i…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:34

Chápu tě. Pravidelně mě to chytá se školkou. Je mi z toho až fyzicky špatně. Mám syny 7 a 5 let a ten mladší pořád marodí. Měl cca 22× antibiotika. Jak mu vyjede horečka, tak padim k doktorovi.
Každoročně skončíme v nemocnici. Má za sebou veškerá vyšetření. Přibližně 5× za zimu mám stav, kdy ho chci odhlásit ze školky a hledám stěhování do hor. Najdu byt, najdu si práci a přijde léto, vše se srovná a v zimě znovu. Letos od ledna do května byl ve školce maximálně tak 20 dní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:36

Mám to úplně stejně… Jsem strašně precitlivela… Ale takovým způsobem, že pak si v volám žaludeční potíže a je blbě ještě mě… Mám pocit úzkosti a strašného strachu, mám dvojky 2 roky minulý týden jedna laryngitida a teď ta druhá, do toho zánět spojivek… Bojím se každého večera kdy maličká začne kaslat… Vlastně mám strach už teď co zase bude dnes večer :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 19:41

No mam toho uz taky dost. Porad jsem cekala a doufala, ze z letem se to unas zlepsi.Neee syn dostal na zacatku cervna anginu. Prozival to nejhur ztech nemoci co od zari mel. Takze uz neverim, ze nas leto zachrani.Je pravda, ze posun k lepsimu je. Mladsimu i me zmizela ryma, ktera se nas drzela snad od ledna a ani mudr uz me to neveril :roll: Jinak tedy vylety podnikame, dovolena zaplacena, bazen na zahrade.Ale taky mam myslenky, ze zapnu klimu v aute a vrati se mu angina.Na dovolenou se ani netesim a nic moc neschanim pac neverim, ze odcestujem :lol:

Pidulka1991
Závislačka 3799 příspěvků 01.07.19 19:51
@Anonymní píše:
Chápu tě. Pravidelně mě to chytá se školkou. Je mi z toho až fyzicky špatně. Mám syny 7 a 5 let a ten mladší pořád marodí. Měl cca 22× antibiotika. Jak mu vyjede horečka, tak padim k doktorovi.
Každoročně skončíme v nemocnici. Má za sebou veškerá vyšetření. Přibližně 5× za zimu mám stav, kdy ho chci odhlásit ze školky a hledám stěhování do hor. Najdu byt, najdu si práci a přijde léto, vše se srovná a v zimě znovu. Letos od ledna do května byl ve školce maximálně tak 20 dní.

S nenapadlo tě, že je tvé dítě nemocné hlavně kvůli těm antibiotikum???

Pidulka1991
Závislačka 3799 příspěvků 01.07.19 19:54
@Anonymní píše:
Maminky prosím o radu, poslední dobou je to totiž stále horší…Začalo to klasicky jako u spousty rodin nástupem staršího dítěte do školky a tahání infektů (rýma, kašel, teploty, chřipka, průdušky, angína…)táhlo se to s přestávkami od října do dubna. Vzhledem k tomu, že jsem od podstaty úzkostný tip, každou nemoc jsem hůře a hůře snášela a začala se strašně bát, co bude následovat. Myslela jsem, že s jarem se to zlepší, že sluníčko vyžene všechny chmury a nemocnost se sníží. Ano, nemocnost se opravdu snížila ťu ťuk, ale mě stále více a více pronásleduje vtíravý pocit a strach z nemocí. Co kde číhá a co můžeme chytit. Nepřidávají kamarádky, které mě zásobují nemocemi se kterými se potýkají a co my jsme ještě neměli. Teď nemám strach z chřipek ale pro změnu z aftozní stomatitidy, ruky noha ústa, herpes angíny, střevních infekcí…Všechny tyhle mrchy jsou prý v létě časté a daří se jim na koupáku. Postupně se bojím jezdit MHD, jít na zmíněné koupaliště, do obchodu, bojím se i klimatizace a podobně. Vždy se dá něco najít. Hned přemýšlím jestli můžeme jít tam a tam aby tam děti něco nechytly případně mám hrozné výčitky že jsem je vystavila nákaze a mohou onemocnět. Nakonec ten strach překonám a normálně všude chodíme, protože nakonec přeci jen zvítězí ten rozum a chut žít. Nicméně se nemohu zbavit poté pocitu, co vše jsme si mohli odněkud přinést. Začíná mě to svírat čím dál víc a hlavně vím, že děti prostě ochránit nemohu před vším, že nemocné prostě občas budou…Prosím, máte někdo radu jak z tohoto pekla myšlenek ven? Moc mě to trápí. Nebo myslíte že se toto vše zlepší s věkem dětí? Jsou jim 4 a 2 roky a hlavně ta mladší nemoci hůře snáší a rozkopne nám to vždycky chod domácnosti a celkově život, proto se toho tak bojím a přeji si abychom byli zdraví. Moc děkuji za vaše příspěvky

Podle mě to už docela přehánis a asi by to chtělo psychologa. Jsem taky uskotna matka, moje dcera je casteji nemocná, ale že bych takhle vyvadela to zase ne. (z těch horších máme za sebou zápal plic, nestovice s hospitalizaci, 2 operace).

hipisek84
Závislačka 3049 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 19:56

Ahoj, chapu te a v jistem ohledu to citim podobne, ale snazim se ridit tim, ze bezne nemoci, virozy, strevni chripky atd.syn uz prodelal, tak to zvladneme i priste. Stejne jako ostatní bezne nemoci detskeho veku. Se skolkou zacal byt syn nemocne dite. Nechodil dele jak 14 dni v kuse.
Sve strachy jsem si „omezila“ na vážnější nemoci a taky obcas chytam uzkost, kdyz nevim co se ze stavu vyvrbi. Jakmile vim, s jakou nemoci bojujeme, ridim se logikou. Vetsinou jsou stejne nejhorsi „jen“ prvni dny. A to se zvladne :hug:
Jako v okamziku zjisteni treba horecky musim jaksi vzdy navstivit wc :lol: neb se mi zrychli stresem peristaltika, ale vsak jste to zvladli doted :hug:
V rijnu se nam ma narodit dalsi syn a vsichni okolo si klepou na hlavu, ze chci starsiho na ty tri zimni mesice stahnout ze skolky, aby aspon nenosil tolik nemoci, ikdyz se jim samozrejme nevyhneme zcela, ale me to jako blaznivy pocin neprijde…?

Danulinka16
Závislačka 2561 příspěvků 01.07.19 19:56

Tak to nevím holky, co byste delaly, kdyby se Vam narodilo dite, ktere melo byt zdrave a bum a kriticka srdeční vada, na kterou se ještě před 40 lety umiralo.4 den po narození 6 hodinova operace na mimotelnim oběhu. :(.Dnes jsem nabehla k dr se zabalenyma taskama do nemocnice, ať me tam okamžité posle, ze má málej epilepticky záchvaty celej víkend. No řekla mi, ať si najdu psychologa, že když by me s tímhle poslala do nemocnice(nahrála jsem to na video )tak nás tam budou mít za blázny. Takže holky, boze, je to jen kašel :wink: :srdce:

hipisek84
Závislačka 3049 příspěvků 1 inzerát 01.07.19 20:01

@Danulinka16 Tak vis, samozrejme muze byt hur a jsou na tom lidi hure. Ale myslim, ze pokud bys necim trpela a nekdo ti argumentoval, ze jsou na tom lide hure, tak te to uplne tveho problemu nezbavi… Ikdyz to muze prinest jist nadhled. Jak se rika, nikdo nezije zivot toho druheho…
A vam preji hlavne zdravi :kytka:

Nikolacek
Závislačka 2527 příspěvků 01.07.19 20:01

Měla jsem to hodně podobné. Mladší syn byl hodně nemocný, už od miminka. Když starší začal chodit do školky a nosil ty nemoci domu, i z blbý rýmy měl mladší antibiotika. Už mi hrabalo. Vždycky mne trochu zkrotil manžel, ale stejně jsem tyhle stavy měla. Jen o kousek od nás někdo zakaslal, už jsem je viděla oba nemocné… Začali jsme pak jezdit pravidelně k moři a nasadila jsem jim probiotika, dlouhodobě, několik měsíců v kuse a taky kůru kozího kolostra. Začali se trochu zlepšovat, zároveň je sledovali na imunologii. Teď už je to mnohem lepší je jim 7 a skoro 5. Myslím že z toho vyrůstají. Starší syn ustal celou zimu ve škole úplně zdravý! Co mi pomáhá, tak říct si, že jsou to v uvozovkách jen rymicky a kasliky, že nemají žádné vážnějsi a dlouhodobé nemoci, že nejsou postižení…

Danulinka16
Závislačka 2561 příspěvků 01.07.19 20:04
@hipisek84 píše:
@Danulinka16 Tak vis, samozrejme muze byt hur a jsou na tom lidi hure. Ale myslim, ze pokud bys necim trpela a nekdo ti argumentoval, ze jsou na tom lide hure, tak te to uplne tveho problemu nezbavi… Ikdyz to muze prinest jist nadhled. Jak se rika, nikdo nezije zivot toho druheho…
A vam preji hlavne zdravi :kytka:

A me to zrovna pomáhá :blush: a mnoho maminkám na srdickarich, když si řekneme, že jsou na tom jini bohužel mnohem hůř. Což taky jiného člověku zbývá; ) Děkuji

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30799 příspěvků 01.07.19 20:09
@Danulinka16 píše:
A me to zrovna pomáhá :blush: a mnoho maminkám na srdickarich, když si řekneme, že jsou na tom jini bohužel mnohem hůř. Což taky jiného člověku zbývá; ) Děkuji

co by mnohé daly maminky z dětských onkologií za to být " jen" pacienty kardiologie…
Strach o děti je úplně normální, jen jde o tu míru.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama