Zánět očí i po ATB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bídžej
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 18:48
Zánět očí i po ATB

Ahoj lidi, potřebuji radu - můj syn 16M se od minulého úterý léčil se zánětem očí. Taková ta klasika - z oka mu tekly žlutozelené sopliky a pak i zarudlo a trochu oteklo. První den jsem na doporučení Dr vyplachovala Ocuflashem, druhý den jsme se stavili pro ATB kapky Tobrex, které jsme měli brát „alespoň do neděle“, čili 5 dní. V souladu s pribalovym letákem jsem kapala 7 dní, až do úterý. Dnes je čtvrtek, čili už dva dny nekapeme, a v podvečer jsem si všimla, že se mu ty sopliky začínají dělat ve vnitřních koutcích očí zas :roll:

Abych uvedla úplně vše, tak od minulého pondělí (než začala ta první infekce), má skoro každý den alespoň chvíli mírně zvýšenou teplotu (37,2-37,6) a dvakrát měl i 38,1. Do toho mu přesně tu samou dobu rostou trojky zuby, všechny naráz :zed: Jinak je čilý, basti adekvátně těm vedrum, co teď jsou, spí střídavě dobře a špatně :nevim: prcek měl jinak zánět očí jen jednou, a to hned po narození, jinak nikdy, nemocný taky nebývá.

Takže můj dotaz zní - co teď? Zase Ocuflash? Doktorka měla bohužel jen do 3 a já si toho všimla až v 5 a před námi je svátek a vikend :roll:

Reakce:
Pocahonta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.07.19 18:56

Nasadila bych zase Ocuflash (kapala alespoň 5× denně), pro děti mnohem šetrnější než Ophtalmoseptonex. Pokud by se to zhoršovalo, tak bych po víkendu zašla k doktorce. Zřejmě má oslabenou imunitu a projevuje se to na oku…

Věra1972
Stálice 82 příspěvků 04.07.19 18:59

Měla jsem to s dcerou stejný, Atb do očí, ocuflash a po 14ti dnech nás poslal na oční…a bylo to od alergie, žádný zanet :roll:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 19:06

@Pocahonta @Věra1972 díky holky za reakce. Pokud se to nějak dramaticky nezhorší, udělám to tak :palec:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 19:07

@Pocahonta nenapadá tě ještě, jak bych mu mohla imunitu podpořit? Jsem v tomhle těžce nezkušená :roll:

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.07.19 19:41
@Bídžej píše:
@Pocahonta nenapadá tě ještě, jak bych mu mohla imunitu podpořit? Jsem v tomhle těžce nezkušená :roll:

Dětem dávám každý den chlorellu (preferuji ale pouze jednu konkrétní značku)… Dále před nástupem epidemií jim dávám preventivně kapky Imunex z Duhových elixírů. A pokud nezapomenu, tak každý týden preventivně Oscillococcinum (jednu tu tubičku máme dohromady pro čtyři lidi). Pokud už vidím, že na dítě něco jde, tak zvýším dávku chlorelly (třeba i ztrojnásobím), nasadím extrakt z lichořeřišnice (je to přírodní antibiotikum) a musím říci, že průběh té nemoci je mnohem mírnější.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 19:46

@Pocahonta děkuji :palec:

Aries6
Generální žvanilka 22184 příspěvků 04.07.19 21:01

@Bídžej kup svetlik lékařský a otirej ocka odvarem. Měla jsem asi troje kapky a nic. Až toto pomohlo.

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 1 inzerát 04.07.19 21:41

@Aries6 děkuji, koupím :palec: zatím jsem zkoušela jen heřmánek a to tedy noc nepomohlo :?

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 04.07.19 22:05
@Aries6 píše:
@Bídžej kup svetlik lékařský a otirej ocka odvarem. Měla jsem asi troje kapky a nic. Až toto pomohlo.
@Bídžej píše:
@Aries6 děkuji, koupím :palec: zatím jsem zkoušela jen heřmánek a to tedy noc nepomohlo :?

Ta tinktura ze světlíku lékařského je právě v těch kapičkách Ocuflash, proto na ně nedám dopustit…

Váš příspěvek
Reklama