Reklama

Pletete někdo na Dopletě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.12.10 13:48
Petete někdo na Dopletě?

Ahoj holky.

Jsem novopečenou majitelkou Doplety 191. jako malá jsem na ní s většími či menšími úspěchy vytvářela šály a čepice,a teď mi to nějak nejde. Nějak co se v mládí naučíš nefunguje. tak jsem se chtěla zeptat, jestli by se tu nenašel někdo, kdo by mi mohl virtuálně pomoci. Popřípadě rozvinout diskusi, protože jak jsem prohlížela internet, moc toho na počtení není …


Reklama

Reakce:
 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 08.12.10 13:52

Minulý rok jsem jí našla u našich a hned zkusila a úspěch nevalnej. Pořád se mi to zadrhávalo a vypadávaly mi oka, tak jsem jí zas uklidila. :-(

 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.12.10 13:58

Já bych právě nerada hned házela flintu do žita, prootže jak píšu, jednou mi to kdysi šlo. A stejně jsem začínala i před nedávnem s šicím strojem, nadávala jsem kudy chodila. Než se zjevila babí, která mi to prostě ukázala. Od tý doby jedu a šiju jak … no profík ne, ale prostě šití se stalo mým koníčkem.

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 08.12.10 14:09

To ti závidím :potlesk: , taky bych chtěla umět šít. Dokonce uvažuju že si v budoucnu koupím stroj, ale nemá mě kdo na něm naučit. Já jsem ze tří holek a bohužel náš taťka razil heslo, že by jsme měli umět vše co chlapi, takže sice umím vrtat, řezat a podobný práce, ale všechno praktickýho do života, jsem se učila až sama.

 
Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 08.12.10 14:19

pamatuju si mamku pletla na ní.. jediné co si pamatuju vysunuly se ty háčky na to se nějak nahodily oči… a pak se musely nechat otevřený ty háčky.. když se zavřel uteklo očko… a napůl se zasunuly zpět.. na tom kolečku se nastavila hustota pletení… a pak se natáhla nit.. a přejelo se tím jezdcem… vjíc si nepamatuju :think:

 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.12.10 14:24
Macík74 píše:
pamatuju si mamku pletla na ní.. jediné co si pamatuju vysunuly se ty háčky na to se nějak nahodily oči… a pak se musely nechat otevřený ty háčky.. když se zavřel uteklo očko… a napůl se zasunuly zpět.. na tom kolečku se nastavila hustota pletení… a pak se natáhla nit.. a přejelo se tím jezdcem… vjíc si nepamatuju :think:

Koukla jsem se na Tvoje čepice na MMB … protože tak trochu háčkuju … moc pěkný!!!!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 08.12.10 14:40

Emil, já neporadím, pletací stroj jsem ani neviděla - ale musela jsem se tu smát tomu Tvému nádhernému překlepu v nadpisu… :mrgreen:
Doufám, že mě už znáš natolik, abys to nebrala jako kritizování - já tu totiž dobré dvě minuty čučím do monitoru a přemýšlím, cože to máme dělat… :mrgreen: :mrgreen: Jak o tom nic nevím, přišlo mi to jak cizí jazyk :oops: :palec: :mrgreen: :mrgreen:

 
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 08.12.10 14:46
BohunkaP píše:
Emil, já neporadím, pletací stroj jsem ani neviděla - ale musela jsem se tu smát tomu Tvému nádhernému překlepu v nadpisu… :mrgreen:
Doufám, že mě už znáš natolik, abys to nebrala jako kritizování - já tu totiž dobré dvě minuty čučím do monitoru a přemýšlím, cože to máme dělat… :mrgreen: :mrgreen: Jak o tom nic nevím, přišlo mi to jak cizí jazyk :oops: :palec: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak to je dobrý, to jsem si nevšimla! Ovšem možná ten můj překlep a vytvoření nového českého slova popíše tu činnost, kterou vytvářím …protože bych ráda pletla a na to se ptám … to je totiž česky asi jinak nepopsatelné … :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 08.12.10 15:14

Emilie děkuju! nooo háčkovat jsem se naučila vloni na jaře… jsem začátečník:.. :oops: :wink: ale snažím se a baví mě to víc než pletení.. :lol: :palec:


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >