PFAFA syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 06.06.10 21:58
PFAFA syndrom

Ahoj,

u Vašich dětiček znáte - máte/měli jste - můžete poradit ohledně ‚PFAFY‘ aneb PERIODICKY SE VYSKYTUJÍCÍCH HOREČEK!?

Díky předem za každou reakci :oops: :oops: :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 06.06.10 22:18

Překlep-PFAPA,samozrejme :oops: :oops: :oops: 8-)

merapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.10 22:00
Pfapa SY

Ahoj,mám 2,5 letou holčičku a od jejího prvního roka jsme měli měsíc co měsíc teploty +/-39C.Naše paní Dr. nás léčila asi rok na zánět moč.měchýře.Takze každý měsíc ATB.Byli jsme asi 3X hopspitalizováni v nemocnici a až při posledním vyšetřování nám konečně řekli co jí je.Nikdo pořádně neví co ty horečky vyvolává a neumí to tudíž léčit,jen dokážou teplotu zarazit Prednisonem-kortikoidy.
Vznikla na toto téma jedna diskuze,tak přeposílám.
A vy máte také tyto peridické teploty?
Zdravím
 Verča

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 14.06.10 22:26

Díky moc za reakci,jdu si počíst diskuzi-na jednu už jsem taky narazila,je od tatínka ANIČKY......
ANO,
dcerka AJA má co 20 dnů a od jara do podzimu horečky,vždy tři dny,CRP 90-190,třetí den povlaky v krčku ,jinak NIC-a ty tři dny nechce papat.
Jinak vše ok a 4.den už zase lítá,jakoby nic!!
Podotýkám,že Kortikoidy letěěly obloukem,nevěřím,že tudy vede cesta,......
Ted by mela dostat cilene homeopatickou lecbu,hodne v ni verim-i kdyby aspon mela prodlouzit intervaly mezi atakama… :nevim:

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 14.06.10 22:29

ANO,

tak tuhle diskuzi už jsem četla :kytka:
Máme stejně staré dcerušky!!!!! 8-o 8-o 8-o :wink:

merapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.10 22:55

Já jsem tedy ze začátku prednison dávala,nemohla jsem koukat jak mi leží v teplotách vyřízená,v noci mi z toho i blouznila.Ale už po třetí se mi stalo že jsem dala Verunce Prednison další den byla dobrá a pak další den dostala teplotu zpět.Jsme také objednaný k Homeopatičce ale až v srpnu tak jsem zvědavá co nám nabídne a zda to pomůže.Paní Dr je z plzně a psala do této diskuze „Anička“ ,že má v její ordinaci 5dětí s Pfapa sy a 4 jsou vyléčeny.Tak jen doufám že pomůže i nám :-? Jak řešíte vy teploty? čím je srážíte? U nás to většinou trvá 5dnů a to taky nic nejí.
Tak se holky držte a kdyby jste se dozvěděli něco od Homeopat. tak dej vědět.
 Pa

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 14.06.10 23:15

Ano,
na reakci pani dr -homeopatky si pamatuju :palec:
A u nas srazime na stridacku sirupama NUROFEN-PANADOL anebo podobne mixy..
Nejhorsi je asi prvni a druhy den,ten treti uz jsou jen takove dozvuky…
Anicka je klidny pacient,lezi dobrovolne v postylce a kouka se na pohadky,jen u ni treba lezim…Samozrejme,ze kdyz ji horecky vylezou ke 40st,zacinam panikarit,jenze ani zabaly ji davat nemuzu,nebot pravidelne ma zimnici anebo aspon i pri horecce ledove ruce a nohy..... :nevim:

Odkud jste?
My Bruntalsko…

merapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.10 23:25

My jsem ze Strakonic,Verča má ty teploty celé 4 dny dost vysoké.Až ten 5.den to jde dolu.Mám ještě starši dcerku ta je o rok a půl od Verči takže jsou jí 4 a moc času nemám abych si k ní lehla… No a se zábalama taky neuspěju-nenechá na sebe šáhnout.
A jak říkáš,pokaždý má studený ručičky a nožičky…
Tak Vám přeju hodně sil…a dej o sobě zas někdy vědět :mavam: :mavam:

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 14.06.10 23:28

Ano,dam:-)
napisu sem pri dalsi atace,ju?

Hezkou a klidnou noc,

Bára :oops:

prekladatel
Nováček 5 příspěvků 13.11.10 18:45
Phapa sy

Dobrý den , četl jsem Vaší diskuzi a máme už 14měsíců s 4letou dcerkou stejný problém .Teprve ve středu řekl první doktor ve FN plzeň Bory , že se asi jedná o Phapa syndrom . Můžete nám zaslat jméno paní doktorky , která by nám mohla pomoct - z Plzně? Děkujeme Vám za odpověď , pěkný večer

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 13.11.10 20:16
prekladatel píše:
Dobrý den , četl jsem Vaší diskuzi a máme už 14měsíců s 4letou dcerkou stejný problém .Teprve ve středu řekl první doktor ve FN plzeň Bory , že se asi jedná o Phapa syndrom . Můžete nám zaslat jméno paní doktorky , která by nám mohla pomoct - z Plzně? Děkujeme Vám za odpověď , pěkný večer

MOC DRŽÍM PALCE-my máme po užití cílené homeo léčby už mnoho měsíců od horeček klid!!!!!(KLE­PU!!!!)

prekladatel
Nováček 5 příspěvků 13.11.10 20:48
Pfapa sy

Dobrý večer ,
přišlo mi emailem , že mám odpověď , ale nikde jsem ji nenašel ??

farska
Vesmírná mluvilka 30262 příspěvků 13.11.10 22:07

Mailem Vám neprijde odpoved na Vasi otazku,ale upozorneni na to,ze v teto diskuzi se vyskytl dalsi prispevek!
Pokud muzete kontaktovat odborniky v Praze,udelejte to..Pak je jeste specialni centrum v Brne.
Zde odkaz na diskuzi:
 http://tokugawa.bloguje.cz/…ka-pfapa.php

prekladatel
Nováček 5 příspěvků 14.11.10 06:09
pfapa

Už jsem se zorientoval . Kontaktovat odborníky z Prahy můžeme , pokuď budeme znát konkrétní jména nebo jméno lékaře nebo lékařky , která nás přijme .

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >