Píše se tam čárka?

Anonymní
3.2.21 14:30

Píše se tam čárka ?

Má tam být čarka( před budou ) nebo ne? Děti postavily bunkr a prý, budou tam nocovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1433
3.2.21 14:32

Kdyz uz, tak by se psala pred spojkou a. V tomto pripade se tam ale nepise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
3.2.21 14:33

Myslím si že ne, ale věta je divně uspořádána. Prohodila bych dvě slova: tam budou nocovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
3.2.21 14:33
@Anonymní píše:
Má tam být čarka( před budou ) nebo ne? Děti postavily bunkr a prý, budou tam nocovat.

Ne nepíše. Když bys tam neměla to a pak by se psala čárka místo a.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
3.2.21 14:36

Souhlasím s holkama, že ta slova ve větě jsou divně uspořádaná. Napsala bych ji takto: Děti postavily bunkr a prý tam budou nocovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
3.2.21 14:45

Divný slovosled, pokud by byl v pořádku, tak bez čárky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 14:50

Souhlasím s holkama (divný slovosled) a považuji svůj příspěvek za stejně citlivý a důvěrný jako zakladatelka svůj dotaz :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 14:58

A já ještě dodám, že mezi posledním písmenem posledního slova a otazníkem se nepíše mezera. A také toto sdělení považuji za vrcholně důvěrné, takže anonym je jistě pochopitelný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 15:13

Já bych tam čárku dala, podle mě je to nepřímá řeč a výpustka. Ale pokud to přeformulujete, tak máte úplně jiné větné vazby. :nevim: Taky anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 16:11

Já souhlasim, samozřejmě také anonymně, protože je to nanejvýš choulostivé téma :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 16:24

Jako takhle, jestli to děláte do domácího úkolu, tak vás stejně rozmetou za ten slovosled, to radši tu větu napište úplně jinak ne? Taková v zadání teda určitě nebyla.

Anonym, chodí tu známá

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat