Pití venku

116
4.2.06 14:53

Pití venku

ahoj, maminky. chtěla jsem se zeptat, jak řešíte pití, kdy jste s ratolestmi venku. O co mi jde. malá pije z hrnečku s pítkem, láhev jsme nikdy nepoužívali. Doma je všechno v pohodě, ale když jdeme ven, k doktorovi atd. tak pití musím vzít s sebou a dovedete si představit, jak to vypadá - hrneček nemá žádné víčko a i při největší opatrnosti se část tekutiny prostě vyleje. teď to zatím řešíme tak, že vezmeme nevytékající magic cup, ale moc se mi do něj už nechce. Eminka je pak zmatená, že z něho musí sát, kdežto z hrníčku to teče samo. je naštvaná a nechce se jí do toho. díky za odpovědi. petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

513
4.2.06 16:18

Ahoj,
pokud máte doma Magic Cup od Aventu a malá je zvyklá na to, že nemusí sát a z hrnečku jí to teče samo, tak mám pro tebe jedinou radu. Pokud z té hubičky sundáš takovou gumovou zátku, tak je z netekoucího hrnečku hned tekoucí:)).
Snad jsem ti alespoň trochu poradila.
Eliška a Laurinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
4.2.06 17:51

A jaký máte hrneček s pítkem? My máme nekapací od Aventu, takže není problém, neteče, nekape. Ještě nám funguje Nuby (má držátko z obou stran a dá se určit, jestli poteče rychle nebo málo - taky nekapací).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
4.2.06 18:20

právě že máme úplně obyč hrneček z ikey. nevím jestli znáte tu zelenou :,-(u žába - hrnek, plastový bryndák a mistička. měli jsme i jiné hrnečky s pítkem, ale v tomhle ikeáckém jsou ty dírečky hodně malé, což nám vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
4.2.06 18:37

Ahoj,
naše Bára taky pije doma většinou z hrníčku a na ven se jí celkem zalíbila lahvička od vody „Rajec“ (ta malá s pítkem). Mě taky - aby tekla, musela by se zmáčknout v tašce a ï když s ním malá někdy lítá po bytě, nic se nevyleje. Jen, když se chce napít, musí potáhnout, ale lehce.
Stojí cca 16,–Kč, tak že za zkoušku „skoro“ nic nedáš :D .
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
4.2.06 20:01

Ahoj,
my koupili v IKEA půllitrovou termosku, do které v nynějších mrazech dávám pití, aby mi venku během pár minut nezledovatělo = aby dcera nepila ledové pití. K tomu mám prázdný hrneček s pítkem, které se „zalomí“, když chci hrnek zavřít = neteče to, když chce pít, tak to pítko zas vycvaknu = zas to teče bez nutnosti sání. Mno a do něj jí trochu z termosky naliju. Zbytek případně vyliji, ale dostává tak buď lehce teplý čaj či nápoj pokojové teploty, ne 4 stupňové pití apod…
Nebo jsem to taky už dělala i tak, že jsem jí z té termosky nalila trochu do toho víčka od termosky a vypila to z toho, pak to zas zašroubuji a večer pak doma pořádně vydrbu.
Tak nevím, jestli jsem poradila, ale takto byste mohli vozit váš „tekoucí“ hrnek prázdný a lít do něj jen po částech potřebné dávky pitíčka…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.2.06 20:21

petratra,
podle listy je male 10 mesicu, ze? Myslim, ze jeste ocenite nekapajici hrnecek az mala zacne chodit, takze bych ji jeste sat piti z hrnecku neodnaucovala. Jinak doporucuji vozit malou pullitrovou termosku a do hrnecku nalit vzdy jen malinko. A zbytek vylit.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
4.2.06 21:02

Ahoj,
my používáme plastové lahvičky od Jupíku nebo Bája… tyhle přeslazené nápoje mě občas okolnosti donutí koupit, ale prázdné lahvičky nevyhodím a pak užívám na cesty ven. Je to podobné i u těch vodiček Rajec.

Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
6.2.06 10:53

Ahoj holky, využiji toto téma a zeptám se. Dáváte pít dětem venku i když je pod nulou? My totiž usínáme s flaškou a já se docela bojím, aby mu nenamrzla pusinka. Vždycky má mokrou bradičku…
Co vy na to?
Julie a Bertík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
6.2.06 11:16

Juli pití bych mu nenechávala moc dlouho,prostě jen napít-hrnek bych držela já a dost.My naštěstí máme záchytné body jako jsou obchody a tak takže venku mu pít nedávám a vevnitř ať si u toho klidně usne.No a pokud jsme někde kde není možné nikam zalézt tak musí bez pití tu hodinku vydržet.Což není až tak dlouhá doba,a na dýl když je velká zima stejně není dobré být venku.
Gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
6.2.06 11:27

Souhlasím, voda Rajec je skvělá, ale flaška je dost velká a je třeba, aby byla málo plná, blbě se pak drží.

Jinak k tomu pití venku. No, je lepší mít ty „záchytné body“, ale venku pít nedávám, pokud vyloženě nechce, ale to je spíš tím, že to nevyžaduje. Rozhodně bych nenechávala flašku v ruce, prostě napít a vzít a pak utřít pusu. Obecně není dobrý zvyk usínat s flaškou (ať už s dudlíkem či pítkem) v puse.

GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
6.2.06 11:43

A pak jsou jeste pitka se slamkou. Daji se zavrit a kdyz chce dite pit, tak se zmackne tlacitko, odklopi se vicko a vyjede slamka :) Je to supr a deti to hrozne bavi.
Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama