Pár dotazů k příkrmům

1192
3.2.06 17:52

Pár dotazů k příkrmům

Ahoj holky,

začínáme pomalu přikrmovat a trochu v tom plavu, moje „větev“ rodiny je alergická a exematická, proto chci začínat pomalu. Doteď jsem plně kojila. Doktorka mi říkala, že můžeme třeba mrkev, brambor, petržel a brokolici. Teď jsem koukala, že Hipp má i příkrmy pro alergiky s kukuřicí a cuketou. Myslíte, že bych je postupně během měsíce taky mohla zařadit? Ob 2-3 dny máme přidávat i bílé maso. Teď už dávám mrkvičku s bramborem, malému to moc chutná, za cca 3 dny mám dát třeba cuketu s bramborem, potom přidat to maso, potom zase 2 dny nějakou dvousložkovou zeleninu a potom zase přidat maso a tak pořád dokola? Mám ty zeleniny střídat nebo spíš během týdne dávat stejné?
A do jakého maximálního množství příkrmu ho můžu dokojovat? (je to velký jedlík a přibírá ukázkově)
Postupně mám dávat i na svačinu ovoce - banán nebo jablíčko. Když kojím ráno v devět a potom ve dvanáct přikrmím zeleninkou a dokojím, tak to ovoce mám dát samotné třeba v půl jedenácté? A jak často?
A ještě mě napadá - když v bio prodejně koupím zeleninu, jak dlouho jí můžu skladovat v ledničce?
Díky za všechny rady, jsem z toho tak trochu zmatená… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.2.06 18:07

Ahoj Gino,
tak u nas je to zase ze strany tatky (ty alergie).
Ja zacala s mrkvickou, za 4 dny (i kdyz se doporucuje u alergiku az tyden) jsem pridala brambor. Potom jsem dala polevku ze sklenicky (sice je tam napsano s bramborem a mrkvi, ale je tam i celer, petrzel), ted davam druhy den mrkev, brambor a repu, to male moc chutna.
Pote zkusim kombinace s ryzi, jeste pred masem.
Na sklenicky od Hippu jsem taky koukala a par jich mam a taky vyzkousim.
Ja se snazim vzdycky neco pridat, nebo obmenit - detem pry nevadi jist treba tyden stejnou kombinaci, prece ty chute neznaji a jsou vdecne za cokoliv.
Maso pridam tak za dva tydny nebo tri, ovoce taky - nejdriv jablicko dopo nebo odpo, potom hrusku, pak banan a pak kombinace. S tim ovocem to nebudu moc prehanet - u nas je alergie hlavne na nej.
Jen nevim, kdy pridat kasicku (zatim jen ryzovou).¨
S tim kojenim poo, nase mala jeste nezbasti ani 150gr, sama si zakyva hlavou, ze uz nechce a pusinku uz neotevre, a jsem zvedava, kdy bude chtit celou davku. Dokojim ji vetsinou, ze vypije cele prso, nekdy obe, takze mi prijde, jako kdybych ji ten prikrm ani nedavala :))
Snad jsem ti nejak poradila, podivej se do denicku cervencatek, tam mame ctyri denicky o prikrmech.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
1192
3.2.06 18:35

Ahoj Ráďo,

(předpokládám, že jsi Radulka, co jsme spolu nedávno řešily v jiné diskuzi, kdy začínat s příkrmy kvůli těm našim alergiím…takže už jste taky začaly? :)
hahááá tak s tím dokojením jsme na tom podobně, malý zdlábne celou skleničku mrkve a přisaje se jako kdyby předtím nic nejedl.
Já se právě celeru bojím, protože jsem někde četla, že alergici by s ním měli začínat až později, a on je skoro ve všech těch masozeleninových příkrmech co by nám jinak mohli vyhovovat…
A s rýží právě nevím, protože o té doktorka nic neříkala. Takže myslíš, že rýži jo? Třeba sklenička rýže s brokolicí se mi líbila…
A o kaši nám taky zatím nic neříkala, takže třeba se s ní taky začíná později…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
3.2.06 19:24

Ahooj také máme v rodině alergie a atopický ekzem mám ho já,táta z mé i jeho strany a můj brácha.Takže sme začínali velice pomalu a opatrně.
Bylo nám 6.měsíců a 3týdny když prvně ochutnal brambor jako kaši pak ji měl 2dny nato sem najela mrkev měl ji asi 5dní,pak sem dala mrkev s bramborou poté sem dala červenou řepu s bramborem asi 3dny,pak sem dala brokolicovou skleničku od Hami a k tomu brambůrky.Nakonec přišla petržel z té sem měla největší strach a v pohodě zatim.Ted začínáme maso zeleninku máme skoro zvládnutou a svačinky dostává týden bude
nám 8.měsíců za 3dny.Určitě bych nespěchala a můj názor je,že si raději malýmu oběd uvařim než abych kupovala stále prostě těm skleničkám až tak nevěřím.Dokonce jsme měli mochovskou směs vybrala jsem jenom fazolky a pohodíčka.Na noc dáváme kukuřično-rýžovou kaši.Kéž by se nic neobjevilo dala bych si pozor co nejdýl zařadit pomeranče a čokoládu atopický ekzém ji miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
3.2.06 19:27

Ahoj.

Řada věcí už byla řečena v jiných diskusích.

Ke složkách, které mohou vyvolat alergie: Ve skleničkách sice obsaženy jsou - rajčata, celer… ale v poměrně malém množství. Opatrně bych zkoušela. Naše gastoenteroložka jen povytáhla obočí nad tím, že Radim miluje celer a mandarinky ( obojí může být rizikové). Ovšem Radimovi už byl rok.

Rýže - té bych se nebála. Třeba jako rýžové vločky je fajn k zahuštění pokrmů - zvlášť, když je dítko jedlík. Je bezlepková a dobře stravitelná. Podobně jáhly a pohanka. Osobně jsem neslyšela, že by na ně byl někdo alergický.

Pro Ginu. Tu ovocnou svačinku bych dala asi až odpoledne. Nevím, kolik vypije, ale dvě vydatnější jídla ( ovoce a masozeleninový příkrm )1 a půl hodiny po sobě by mohla vyvolat bolení bříška. Zvlášť když je po zelenince ještě kojo.

Holky, nebete to prosím jako poučování. Jen se snažím poradit.

Pa Beruška :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
3.2.06 19:29

Zapomněla sem napsat,že po obědě ani po svačině už nekojim dávám čaj měla sem osobní zkušenost a ta mne odradila dávat po obědě kojení.Nechci aby mi nc nesnědl a hlavně se šel nacpat z prsa viděla sem to u holčičky 14.měs Filovi byli tehdá 3.měsíce a to sem řekla to si nenaučím a povedlo se zdá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
4.2.06 14:49

Ahoj

Ahojky

No taky v rodině trpíme na alergie, takže já jsem začla pár dní před 6. měsícem, protože už jsem plně nekojila. Týden jsem dávala jen mrkvičku, pak jsem postupně přidala brambůrek. Pak jsem zkoušela brambůrek s brokolicí, pak jsem přidala petržel, a taky kousek celeru, No nakonec jsem přidala lžičku masíčka (králičí, kuřecí). - to dostává k obědu. Po zavedení obědu jsem začala s ovocnou přesnídávkou - začla jsem jablíčkem s mrkvikou, pak hruštičku a postupně dávám další druhý ovoce, ale opatrně, u jsme zkoušeli i banán s jablíčkem, ale více jablíčka a zatím dobré.. Kaše zatím nedáváme, ale asi příští týden začnem, hlavně pozor na lepek, ten pro alergiky moc není, takže nějaké bezlepkové. Jinak nám je dnes 8. měsíců a náš jídelní režim vypadá takto: ráno kojení, pak obídek, pak ovocná přesnídávka (někdy jí má před obídkem místo toho kojení a pak má to kojení po obídku), k večeři Nutrilon 1 HA, a před spaním kojení.

Oluška a Martínek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
4.2.06 17:11

Ahojky,tak já souhlasím s Nikkol, jednu dobu jsem dávala na oběd masozeleninový příkrm (když jsem začínala po 6.měsíci) a pak jsem Terezku vždycky dokojovala a dopadlo to tak, že mi nakonec snědla 3 lžičky a pak se „dorvala“ mlíkem,takže od tohohle jsem upustila.Terezka je alergická na lepek a mléko,takže se řídím seznamu povolených potravin pro alergiky,vypustili jsme i celer,prý je taky vysoce alergizující.Máme docela omezený a trošku jednotvárný jídelníček,ale tak snad už to bude brzy dobré.....když jsem začínala s příkrmy,tak mi radily doktorky na každýdruh jeden týden (jelikož někdy se alergie objeví až po více dnech) a ovoce zařadit až měsíc po zelenině.Maso dávám krůtí,kuřecí a telecí,jinak pořád kojím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
4.2.06 17:25

Také jsme alergici (já a muž), tak jsem přidávala až po týdnu ozkoušení.

také jsem zastáncem vaření, skleničky chutnají jinak než uvařená mrkev tak nevím.

Jen jsem chtěla k celeru, mrňous miluje řapíkatý a jak někdo psal tak také pomoranče, oboje si vyškemral a jí to ok, ani následky nejsou

• Nahlásit
  • Citovat
2221
4.2.06 17:31

Ahojky

No taky nedokrmuji a vlastně už máme celou dávku nahrazenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.06 13:16

Ahoj Gino,
jojo, jsem to ja, Radulka.
Ja jsem zacala prikrmovat je to tak 10 dni. Davam cerstvou zeleninu - ale musim ji hodne rozmixovat, protoze mala to jinak neji.
Tak uz jsme na tom takhle - mrkev, brambor, repa, a dneska poprve brobolice, tu jsem dala ze sklenicky, protoze zadnou hezkou ani v biopotravinach jsem nemohla sehnat. Jinak vse davam zatim z biopotravin.
Jak jsem psala, ze jsem ji davala tu polevku ze sklenicky (brambor a mrkev), tak celer i petrzel tam byly opravdu jen trochu.
Nemyslim si, ze by sklenicky mely byt spatne, podle me jsou daleko lepsi nez normalni kupovana zelenina, ale to je vec nazoru. Samozrejme taky varim, ale proc bych nemohla kombinovat.
Na piti davam kojeneckou vodu - cistou, prevarenou, male docela smakuje. Nekdy ji pridam kapku stavy od Hami (hermanek, fenykl, ale opravdu jen trosku, aby to mela nejakou chut)
S tim masem zacnu az tak za dva tydny, s ovocem mozna dele.
Pristi tyden zkusim kombinaci zeleniny (do uz mala papa) a te ryze, uvidime, co to udela.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama