Pití z pítka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 13.03.09 15:08
Pití z pítka

Jak dlouho trvalo vašim dětem než pochopily, že vodu nebo čaj, který si vytáhnou z pítka, tak mají polknout a ne vypouštět ven z pusinky :roll: ?

Reakce:
Fish
Kelišová 6069 příspěvků 13.03.09 15:24

ahoj tykadlo,
tak naše holčička ještě spíš nepřišla na to jak z pítka pít - nemá nějak potřebu pít cokoliv :?
Třeba nemá žízeň a tak to nepoliká - moc neporadím.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 13.03.09 15:26

Tak já se přidávám k Fish. Můj syn také nechápe, jak z pitka pít.
Jinak pije, jak duha. Ale z flašky :(

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 13.03.09 15:45

U nás to bylo nejdřív o systému - musela jsem nejdřív vyndat ten ventilek. Sice to pak teklo, ale když jsem tam dala MM, tak Matýsek pochopil o co jde. Když už to měl zmáklé, dala jsem ventilek zpátky a zhruba od 7 měs. si ucucával čajík bez problémů. A začali jsme s tím asi tak v 6 měs.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 13.03.09 16:36

U nas se z pitka nepije (ani kdyz je vyndany ventilek 8) ) pac se nepije z niceho a nic :lol:
Kdyz mel Domca sve svetle obdobi, tak to z pitka i polykal, ted to vetsinou nechava vytekat ven :roll:
Holky radi zkouset a vyckat, tak zkousim a vyckavam, uz jsem zkousela znova i dudlik, ale nic nic :? Snad to prijde s vekem :roll:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 13.03.09 17:29

My z pítka nepijeme. Zkusili jsme to , ale Ada ho jen okousal a nechápal k čemu je to dobrý, když jsem nahnula, tak se zakuckal. Pije z láhve a jako duha. :D :D

kofola
Povídálka 19 příspěvků 13.03.09 22:29

Tak my teda z pítka taky bohužel nepijeme, už jsem vyzkoušela několik hrnků, různých značek a dceruška si pořád jen dudlá tu svou oblíbenou flaštičku, hrůza. Nevím, jak jí naučím pít z něčeho jiného :( .

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 14.03.09 08:35

:) ZelvaVeruna - uf jsi mě uklidnila - už jsem si začínala myslet že jsme divný když Anďa nic nepije - asi jim stačí to co mají z mlíka. Taky nabízím a čekám - no doufám že se dočkam.
 Pa

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 15.03.09 20:17

Fish , hlavne, ze se uklidnime navzajem :lol: :lol: Protoze nekdy kdyz vidim jak pije, tak me chyta amok 8) :lol: :wink:
Zacala jsem mu redit prikrmy - zeleninu i ovoce - bud prevarenou vodou, nebo do ovoce jsem nalila trosku slabyho caje, holt ty tekutiny do nej dostavam takto :P :roll:

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 15.03.09 20:22

ZelvaVeruna - :D - Anička si asi vezme to pití při kojení před spaním a v noci a s tím si vystačí … a pak miluje salátovou okurku kde je taky dost vody - tak to do nich prostě nějak dostanem co 8)

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 15.03.09 23:00

U nás v cca 7. měsíci šlo pití z pítka s měkkým „zobáčkem“ hladce. Dala jsem do toho neředěnou ovocnou šťávu, kterou už malej znal ze lžičky. Takže když jsem mu to dala do pusiny, tak do toho kousnul, ono vyteklo něco dobrého a už byl doma. Asi 1 týden mu pak trvalo než to přestal okusovat a začal sát. Dodávám jenom, že nikdy neměl v puse flašku. Ještě teď ale saje jenom když má hodně velkou žízeň. Jinak je to jeho oblíbené kousátko s dávkovačem mňamky. :D
Dneska (9 měsíců) jsem mu dala pítko s tvrdým zobáčkem. Kousne do toho, nic se neděje, takže to považuje za hračku. :(

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 15.03.09 23:06

Holky, nešilte. Máte malé miminka, a kojíte. Naši kluci na to taky holt museli přijít. Že musí potáhnout, jinak, že nepoteče. Nebojte. Žízní neumřou. To spíš víc vycucnou maminky. :D :D :D

wwpetule
Kecalka 304 příspěvků 16.03.09 10:08

Ahoj holky tak já se přidávám do klubu nepijících miminek :D . Zkoušíme to už asi 2měsíce a nic. Pítko je okusuje. Tak jsem ji dala flašku a tu taky kouše jdyž něco vyteče tak to aspon spolkne. Taky mě začala sabotovat kojení přes den tak se někdy povede ji nakojit před jídlem, někdy těsně před denním spaním. Jinak to do ní dostávám stříkačkou tak 100ml denně víc do ní nedostanu. :(

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 16.03.09 10:18

wwpetule - tak jsme na tom podobně … ale stříkačkou to neřeším … nejeví známky dehydratace tak si tu vodu zatím vezme asi jinak - vysává mě před spaním a v noci :wink:
Ale stejně se na to zeptám u Mudry.
 Pa

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >