Pláč kojence před krmením

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.12.21 17:40

Pláč kojence před krmením

Ahoj,

jak už napovídá název, tak moje 3,5 měsíční dcera má problém před jídlem. To, že brečí, aby upozornila, že má hlad je v pořádku a chápu. Jenže když si ji dám do krmící pozice, tak začne hysterák (červená, zpocená, slzy). Snaží se pít, ale u toho vzlyká a stejně začne brečet ještě než něco vůbec vypije nebo dá max. 10 ml. Trvá to většinou kolem 10 minut, pak začne normálně pít. Když dopije a nechce spát, tak si hrajeme a je spokojená. Když chce spát, snažím se uspat.
Jak už vyplývá, je na UM. Něco podobného jsme zažili v jejím měsíci, kdy po poradě s dětskou doktorkou přešla na Nutrilon proti kolikám. Po 2 - 3 týdnech bylo všechno v pohodě a bylo výrazné zlepšení, maximálně ten pláč u jednoho krmení za den nebo dva a trvající chvilku. V noci se nakrmí vždy v pohodě bez pláče a hned usne.
Tento problém máme přes den poslední 2 dny, kdy už to dneska vygradovalo u úplně každého krmení. A je jedno, jestli už řve nebo to stihnu, když ještě nepláče. A když už se konečně uklidní, tak u jídla usne (vypije tak polovinu toho, co většinou) na 20 minut a pak se vzbudí, ale jídlo už nechce.
Přes den je velký nespavec. Zkusila jsem snad už úplně všechno a když usne, tak jen na 10 minut, max půl hodiny. Dneska je například vzhůru od 7 hodin a do teď mi po kouskách naspala max. 1,5 hodiny. V noci usne mezi 22 - 00 tvrdě a spí 3 - 6 hodin, probudí se na jídlo, druhý den se probudí a nechce už spát cca od 9 - 10 hodin. Na dnešek usnula v 21 hodin, probudila se na jídlo ve 3 a pak v 7 a už nechtěla spát…
Dle doktorky je v pořádku a asi to jsou prdíky. Vyzkoušela jsem už 2 různé druhy probiotik a neseděly jí (buď větší pláč nebo větší zvracení), takže už jsem z toho psychicky vyřízená a nevím, co s ní dělat..
Nepomáhá si hrát, nechat ji vyřvat, uklidnit ji,… fakt nevím.
A budu ráda za každou zkušenost/radu.
Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.12.21 18:47

To znam, taky jsem s dcerou bojovala, aby aspon neco vypila. Nakonec jsme zjistili, ze to bylo brisko, i kdyz prdy slyset nebyly. Zacala jsem pred krmenim davat par lzicek kminoveho odvaru a uz ji normalne. Taky si dava v jidle pauzicky, celou davku si rozprostre klidne do hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2385
10.12.21 18:50

Muže to být to břicho, jak začne pit, začnou se ji hýbat střeva a muze ji to bolet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.21 19:15

@edna.krabappel
Vím, že břicho bolet asi může, i když prdí. Naštěstí dcera prdí, takže zatažené je nemá..
Mám doma fenyklový čaj, zkoušela jsem ho, po něm mi víc ublinkává a žádná změna. :?

@PepiKo
Právě ona má ten hysterák a to pít ani nezačala. :nevim: Většinou jakmile začne pít, tak už je to v pohodě. Pak se třeba během krmení kroutí, ale to ji dám odkrknout a pije dál.

Děkuju holky za rady. :)

• Citovat
  • Nahlásit
566
10.12.21 19:28

Našemu prdíkovi je 2,5 měsíce a už asi dva týdny odmítá pít jinak než vleže. Netuším proč. V náruči se kroutí jak žížala a křičí. Přitom se chová rád, takže tím to není. S prdíkama neválčí. Vesele si prdí během celýho dne i noci. ;) Takže bych možná zkusila hledat jinou polohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.21 19:35

@Psssssst
To mě taky napadlo. Už jsem jak b*bec zkoušela, aby ležela vedle mě a dát ji flašku v leže nebo i na přebalováku, kde je většinou v klidu a nic.. Navíc ji trápí ublinkávání a reflux, takže je lepší, když je trochu v polosedě. Dneska jsem taky už zkoušela krmení v houpátku. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1533
10.12.21 19:41

Z vlastní zkušenosti taky doporučuju změnu polohy - dcera tak od tří měsíců odmítala pít v náručí. A přesně v tomhle věku začala vyžadovat i savičku s větším průtokem. Já jsem dělala psí kusy, aby neměla jakože prdíky a bolení, ale ona místo toho vyváděla, protože jí to málo teklo.

Tím netvrdím, že u vás nemůže být problém bříško, ale v prvních měsících se na něj svádí skoro všechno. Skutečný problém přitom může být úplně jinde. Chce to prostě zkoušet různé věci a jednou to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18935
10.12.21 20:01

Kdyby byla kojena, rekla bych typicky bojkot. Mivaji ho i deti na UM.
Vydrzet, najit polohu, kdy se jakz takz naji, prejde to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.21 20:21
@Anonymní píše:
@edna.krabappel
Vím, že břicho bolet asi může, i když prdí. Naštěstí dcera prdí, takže zatažené je nemá..
Mám doma fenyklový čaj, zkoušela jsem ho, po něm mi víc ublinkává a žádná změna. :?

@PepiKo
Právě ona má ten hysterák a to pít ani nezačala. :nevim: Většinou jakmile začne pít, tak už je to v pohodě. Pak se třeba během krmení kroutí, ale to ji dám odkrknout a pije dál.

Děkuju holky za rady. :)

nam prave ten fenykl taky vubec nepomahal, ani ruzny kapicky, az ten kmin…
jinak s tou savickou, jak tu bylo zmineno, jsme taky meli problem, u nas zase tekla moc a to byly taky pekny hysteraky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.21 21:18

@annali Děkuju. :) Taky mi právě přijde, že jakýkoli pláč se svádí na bříško. :nevim: S tou savičkou jsem to už párkrát zkoušela, ale když má větší průtok, tak se tím akorát zakuckává, má to v sobě hrozně rychle a blinká.
@Lucie_Sx Díky, ty polohy se snažím, ale stejně nepomáhá. Prostě začne část jídla a trvá hodinu než si z flašky vezme, jinak fakt hroznej hysterák.
@edna.krabappel Jak ten kmín připravuješ a kolik ho dáváš?

No.. asi to budeme muset nějak přetrpět a doufat, že to období brzy přejde. Je to fakt náročný, když vidím, že má hlad a nechce jíst… :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat