Nechutenství dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
413
23.10.21 19:09

Nechutenství dítěte

Ahojte, mám spíš jen takovou zvědavou otázku, jestli jste si tím někdo prošli. Od začátku září byli kluci (2 a 4 roky) už třikrát doma s rýmou, jednou jsme celá rodina prodělali nějakou jednodenní střevní chřipku, ale už víc jak týden jsme zdraví. Nebo spíš ten 4 letý není úplně fit. Občas teda zakasle, smrká, ale bez teplot. Ale co je hrozné je to jeho nechutenství, za celý den nesní téměř nic. Třeba dnes snědl na snídani půlku duetky (pečivo plněné pudinkem a jahodami), na oběd z donucení asi 5 těstovin, dvakrát kousl do banánu, vypil teda celý Mullermilch, půl hrnku čaje a něco vody. Pořád říká že na nic nemá chuť, dokonce i u pasty na zuby říká že mu nechutná, nesní ani mango, které tak miloval. Měří asi 100 cm a váží lehce přes 13 kg (už od mimina je pod tabulkami, ale nikdy nic extra, že by se to řešilo), je to taková kostřička potažená kůží. Už ani není tak akční jak býval. Já chápu že po nemoci člověk není úplně hrr do jídla (a to on ani nikdy nebyl), ale oč je moc, to je moc. Takže v pondělí půjdeme k doktorce. Bo já už nevím co dělat, vařím a chystám mu cokoli si řekne, jenže kousne a řekne že nemá chuť. Zažili jste to někdo? Zjistili vám něco doktoři? Prosím o nějaké uklidnění 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2488
23.10.21 19:21

Děti se mi takto projevovaly při anemii. Tedy nedostatku železa. A čím víc nejedly, tím horší stav železa byl a z toho začarovaný kruh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27514
23.10.21 19:21

Mám to stejný teď s dvouletým, ale on jedl dřív normálně a teď skoro vůbec už týden :roll: kašel, rýma, průjem, teplota trošku. Ale pije teda. Je to na hlavu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
23.10.21 19:26
@JanaDaR píše:
Děti se mi takto projevovaly při anemii. Tedy nedostatku železa. A čím víc nejedly, tím horší stav železa byl a z toho začarovaný kruh.

Já právě nad tím taky uvažuju, pokud to doktorka sama v pondělí nenavrhne, tak jí řeknu jestli mu neudělají krevní rozbor..a když vašim dětem dodali železo, zlepšily se? Jako že znatelně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
23.10.21 19:28

@Meggiska jo, pokaždé, jen to chvíli trvá, než ta hodnota stoupne. Ale pak se opravdu rozjedly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
23.10.21 19:28

Zelezo, B12, pangamin, probiotika, jako zaklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
23.10.21 19:31

A alespoň ten krevňák to chce, aby se náhodou nedoplňovalo něco, čeho je dost. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36824
23.10.21 19:34

Ja bych mu upekla domácí buchtu. Nic kupovaného dochucovaného glukózofruktózovým sirupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
23.10.21 19:37

Jo a ještě jedna věc, takhle mi čtyřletý odmítal kdeco při covidu. Včetně nejoblíbenějších pokrmů. Evidentně i u něj došlo k poměrně zásadním chuťovým a čichovým změnám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
23.10.21 19:52

Kdybych snedla pulku toho nevim ceho a vypila cele mullermilch, tak bych nic nejedla i na dalsi den, a tohle bych radeji vyblila. Proc neco neuvaris, vyvar? Ryzi s kurecim? Domaci jidlo nas vzdy postavi na nohy. Po strevni viroze se neladujeme cukrem ani mlikem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
23.10.21 19:53
@Russet píše:
Ja bych mu upekla domácí buchtu. Nic kupovaného dochucovaného glukózofruktózovým sirupem.

Nechce, dělala jsem koláč co má rád, vzal to do pusy, ani nepokousal a hned to vyplivnul..kdyby ráno nesnědl tu půlku duetky tak nesnědl v podstatě nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
23.10.21 19:57
@Zvonielka píše:
Kdybych snedla pulku toho nevim ceho a vypila cele mullermilch, tak bych nic nejedla i na dalsi den, a tohle bych radeji vyblila. Proc neco neuvaris, vyvar? Ryzi s kurecim? Domaci jidlo nas vzdy postavi na nohy. Po strevni viroze se neladujeme cukrem ani mlikem. :nevim:

Vývar odmítl, rajskou polévku zamíchal a odešel, chtěl kuře na paprice s těstovinami, snědl pět těstovin, chtěl rohlík se šunkou, dvakrát kousnul a bylo vidět s jakým sebezapřením to snědl..maso nejí ani normálně..po té střevní chřipce měl jen suchý rohlík, suché těstoviny, lehce oslazený černý čaj (to jsem konzultovala s doktorkou, doporučila i co z lékárny), pak jsem začla vývar, rýží s kuřetem a nic z toho nechtěl..já už jsem ráda že do sebe vůbec něco dostane, kdyby neměl ty blbé cukry aspoň z toho mlíka, tak už mi ani nevstane z postele si myslím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
23.10.21 19:58
@JanaDaR píše:
A alespoň ten krevňák to chce, aby se náhodou nedoplňovalo něco, čeho je dost. ;)

Jj, to bych právě chtěla vědět, s čím začít..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
23.10.21 20:00
@JanaDaR píše:
Jo a ještě jedna věc, takhle mi čtyřletý odmítal kdeco při covidu. Včetně nejoblíbenějších pokrmů. Evidentně i u něj došlo k poměrně zásadním chuťovým a čichovým změnám.

U nás nikdo covid neměl, nebo aspoň o tom nevíme..když jsme byli posledně u doktora právě s rýmou a kašlem, tak doktor ho prohlížel a prostě viróza, o covidu ani zmínka, bo teploty žádné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
23.10.21 20:03

@Meggiska to byste možná nebyli jediní, kdo by tím prolezli v pohodě. Ale jinak, když tady u nás půjdu k lékaři s dítětem, co má příznaky respiračního onemocnění a klidně i zvýšenou teplotu nebo horečku, prostě ho vyšetří (poslech, krk) případně udělá v ordinaci CRP a na Covid testy fakt neposílá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat