Dítko plive jídlo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.10.21 10:29

Dítko plive jídlo

Ahoj ve spolek,
Už jsem bezradná proto jdu pro radu k Vám. Máme dítko - rok a půl. Řeším problém s tím, nejen že nechce jíst ale co vezme do pusy, požvyká a vyplivne ven. Může to být cokoliv - mixované, nemixované, sladké, slané, teplé, studené,…(samozřejmě vše s rozumem a jsou jídla přizpůsobená dětem, žádné extra slané apod..) jak je to doma, ještě půl bídy. Ale jak někam jdeme, nejradši bych se hanbou propadla. Podle mě je rozmazlená a zkouší co sneseme. Přítel je proti, protože to údajně dělají všechny děti. Pocházím z více četné rodiny a nikdo si u nás toto nedovolil. Můžete mi poradit, jak jste s tím bojovali? Nebo jste měli nějaký podobný problém?
Děkuji za podněty. :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21769
13.10.21 10:34

Předně dávat dítěti jíst až ve chvíli, kdy má skutečně hlad, to pomáhá nejvíc. A po dvou důrazných NE jsem dotřetice jídlo sebrala, ať už šlo o plivání, blbnutí, snahu o převržení misky apod. A nedala alespoň dvě hodiny nic jiného. Ne, rozhodně to nedělají všechny děti, ale většina z nich to zkusí. A je na nás nastavit jim ty hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
13.10.21 10:50

Jako ze by si rok a pul stare dite reklo: " mama se s tim chysta, dalo ji to praci, tak ja to budu schvalne plivat, abych ji vytocila, jee to bude sranda".

Jasne ze to nedela schvalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
13.10.21 10:52

Vyplivne, nechce. Sebrat a jeho problém. Nabídnout zase za třeba ty dvě hodiny. Žádný přemlouvání, nucení apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21769
13.10.21 10:54
@Lucie_Sx píše:
Jako ze by si rok a pul stare dite reklo: " mama se s tim chysta, dalo ji to praci, tak ja to budu schvalne plivat, abych ji vytocila, jee to bude sranda".Jasne ze to nedela schvalne.

Plive omylem nebo jak to jako myslíš? :mrgreen: :mrgreen:
Rok a půlleté dítě má nejspíš primárně bžundu z toho, jak na to reaguje máma. Takže evidentně reaguje špatně, když to dělá opakovaně :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25210
13.10.21 11:18

Pokud neplive jídlo proto, že ho neumí spolknout (což ale u rok a půl starého neočekávám, to většinou dělávají děti v půl roce s prvními příkrmy, že neví, jak to dostat do krku a jazykem to vystrčí ven), tak jídlo sebrat a znovu nabídnout za hodinu, dvě. Hlady se asi dobrovolně neumučí.
A pokud dítko opravdu nesní nic, řešila bych to s doktorkou, kvůli výživě. Jestli je na to ještě nějaký fígl, jestli dítko fakt nemá nějaký fyzický problém, něco pro podporu chuti k jídlu (obecně se říká, že pomáhá b komplex), případně doporučit nějaké nutridrinky.
Podvyživené dítko u plného talíře je blbý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27048
13.10.21 11:49

A jak dlouho to dělá?

Mu to možná úplně nešmakuje, ale to by u mě dítě mělo vcelku smůlu. Hlavně okolo dítěte nedělat tanečky a nestavět se na hlavu, aby pro bůh jedlo.
Oni přežijí i na pár lžičkách něčeho. A nedopráskávat v mezičase pečivem, křupkami apod nebo UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
13.10.21 12:03
@unuděná píše:
Plive omylem nebo jak to jako myslíš? :mrgreen: :mrgreen:
Rok a půlleté dítě má nejspíš primárně bžundu z toho, jak na to reaguje máma. Takže evidentně reaguje špatně, když to dělá opakovaně :mavam:

Jakoze nedela schvalnosti ve smyslu „vytocit mamu“.
Ani si nemyslim, ze by z toho mela bzundu, proste to jidlo jednoduse nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.21 12:04
@Svistice píše:
A jak dlouho to dělá?Mu to možná úplně nešmakuje, ale to by u mě dítě mělo vcelku smůlu. Hlavně okolo dítěte nedělat tanečky a nestavět se na hlavu, aby pro bůh jedlo.
Oni přežijí i na pár lžičkách něčeho. A nedopráskávat v mezičase pečivem, křupkami apod nebo UM.

Dělá to dost dluho, zhruba od roku a dvou měsíců. Vyzkoušeli jsme ať jej krmí kdokoliv a čímkoliv. Jeden den sní bez vyplivnutí jogurt, druhý den ten sám jogurt plive ven jak urvaná. Křupky, tyčinky, příkrmy a další to je zbytečné. Do pusy a ven. :,( :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
13.10.21 12:18
@Lucie_Sx píše:
Jako ze by si rok a pul stare dite reklo: " mama se s tim chysta, dalo ji to praci, tak ja to budu schvalne plivat, abych ji vytocila, jee to bude sranda".Jasne ze to nedela schvalne.

Ale dělá :lol: :lol: :lol: oni moc dobře ví co nám vadí a zkouší, jak daleko můžou zajít :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
13.10.21 12:26
@Nickjmeno píše:
Ale dělá :lol: :lol: :lol: oni moc dobře ví co nám vadí a zkouší, jak daleko můžou zajít :lol:

Jako ze dite, co ma hlad, se schvalne nenaji, aby vytocilo matku? Blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21769
13.10.21 12:26
@Lucie_Sx píše:
Jakoze nedela schvalnosti ve smyslu „vytocit mamu“.
Ani si nemyslim, ze by z toho mela bzundu, proste to jidlo jednoduse nechce.

Tak nevím, jak tvé děti, ale ty moje a většina dětí v okolí přesně v tomhle věku začali „škodit“ rodičům zcela záměrně a ještě provokativně čekali, co na to jako rodič řekne a co udělá :mrgreen: Takovéto přiblížení k zakázané kytce třeba, napřažená ručička, pohled na mámu, máma udělá NE!, dítě popojde o krok blíž a zase koukne co máma na to. Neznáš? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21769
13.10.21 12:27
@Lucie_Sx píše:
Jako ze dite, co ma hlad, se schvalne nenaji, aby vytocilo matku? Blbost.

Tak to dítě třeba zas až takový hlad nemá (to jsem psala v prvním příspěvku, ať mu dává jíst až skutečně bude hladové), nebo ho uspokojí pár lžičkami a pak kraví. A ano, zkouší, co máma na to. Samozřejmě jí nechce cíleně vytočit. Ale zkouší hranice. Úplně běžné batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
13.10.21 12:27
@unuděná píše:
Tak nevím, jak tvé děti, ale ty moje a většina dětí v okolí přesně v tomhle věku začali „škodit“ rodičům zcela záměrně a ještě provokativně čekali, co na to jako rodič řekne a co udělá :mrgreen: Takovéto přiblížení k zakázané kytce třeba, napřažená ručička, pohled na mámu, máma udělá NE!, dítě popojde o krok blíž a zase koukne co máma na to. Neznáš? :P

Ale to je prece neco jineho, nez plivani jidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21769
13.10.21 12:29
@Lucie_Sx píše:
Ale to je prece neco jineho, nez plivani jidla.

Vůbec není. Zkouší hranice. Máma se u toho nejspíš ksichtí nějak srandovně, dělá tytyty, mračí se, možná se i dohadují s tátou. Dítě se tak učí akci a reakci a nastavování hranic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat