Placení alimentů synovi 18

Anonymní
22.6.20 10:28

Placeni alimentu synovi 18

Syn ma 18 let a v cervnu ukonci ucnak. Do konce srpna je veden jako student a od zari pokud si nenajde praci bude na UP. Chvi se zeptat. Je byvaly povinnen platit vyzivne i kdyz bude veden na UP a nebude mit ststus studenta i kdyz jeste nebude mit narok na nejake davky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17582
22.6.20 10:31

Ne, dítě ma alimenty dokud studuje. At hledá práci, to snad zvladne pres leto sehnat alespoň brigadu ne?

Příspěvek upraven 22.06.20 v 10:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1960
22.6.20 10:31

Proč by měl být mladý zdravý kluk na pracáku? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9932
22.6.20 10:32
@Jahru píše:
Proč by měl být mladý zdravý kluk na pracáku? 8o

a na alimentech… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
22.6.20 10:36

Dle moji tchyně ma její dcera (svagrova, teď už dospělá) nárok na výživné od otce, dokud nedostane první výplatu. Co je na tom pravda, to nevím. Každopádně já myslela že to je dokud studuje. To by se mohl válet doma celý život, a pobírat výživný.

Příspěvek upraven 22.06.20 v 10:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21210
22.6.20 10:36
@Anonymní píše:
Syn ma 18 let a v cervnu ukonci ucnak. Do konce srpna je veden jako student a od zari pokud si nenajde praci bude na UP. Chvi se zeptat. Je byvaly povinnen platit vyzivne i kdyz bude veden na UP a nebude mit ststus studenta i kdyz jeste nebude mit narok na nejake davky?

Ten dotaz nemyslíš vážně, že ne?
Proč by měl platit na kluka alimenty, když se od červece hoch může živit sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
22.6.20 10:37

Nemá na nic nárok. Je vystudovaný (vyučený), už teď si může hledat brigádu nebo práci na hlavní úvazek. A jít pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
22.6.20 10:39

Ne, alimenty jsou do doby, než dítě dostuduje. Pak se už má živit samo. Nevím, proč by měl být na pracaku a na jake dávky by měl mít nárok? Za 2 měsíce si snad zvládne najít práci ne? Čím bude vyucenej? Pokud ti alimenty budou chybět v rodinném rozpočtu, tak ať ti přispívá syn ze své výplaty nebo ať se osamostatni úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
22.6.20 10:40

Ono je nějaký zákon, že rodiče jsou povinnni živit děti do doby, než se osamostatní - ale to se doma může válet taky do 35 let a nic nedělat a tvrdit, že nemá spoje do práce, že tato práce není z oboru atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
22.6.20 10:43

To jako fakt? Proč by měl platit na někoho, kdo je práceschopný a vyučený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
22.6.20 10:44
@Anonymní píše:
Syn ma 18 let a v cervnu ukonci ucnak. Do konce srpna je veden jako student a od zari pokud si nenajde praci bude na UP. Chvi se zeptat. Je byvaly povinnen platit vyzivne i kdyz bude veden na UP a nebude mit ststus studenta i kdyz jeste nebude mit narok na nejake davky?

Otec na mě platil, dokud jsem studovala… Ať kouká mazat synátor někam na brigádu, ne? Přijde mi to jako automatická věc, jít na brigádu nebo do práce, moje máti by mě tenkrát hnala, kdybych ležela doma :mrgreen: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
22.6.20 10:57

Alimenty jsou do 18 let nebo dokud studuje - nejdele do 26 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
22.6.20 11:00
@mackA159 píše:
Dle moji tchyně ma její dcera (svagrova, teď už dospělá) nárok na výživné od otce, dokud nedostane první výplatu. Co je na tom pravda, to nevím. Každopádně já myslela že to je dokud studuje. To by se mohl válet doma celý život, a pobírat výživný.Příspěvek upraven 22.06.20 v 10:41

S tou vyplatou je to samozrejme nesmysl. Jinak alimenty jsou, dokud studuje. Kdyz tady uz ma skolu hotovou a muze jit do prace, tak nevidim duvod proc cucet do srpna doma a pak jit na pracak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
22.6.20 11:09
@ivašot. píše:
a na alimentech… 8o

Protože řada žen bere alimenty jako nástroj msty, ne jako podíl výživného na dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
22.6.20 11:10

Alimenty a plus ty ho musíš živit ještě tak 3-4 roky :pankac: :pankac: :pankac: a kolem 22 let by mohl nastoupit do práce :D : D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama